| MasterFlo a întrebat:

Nu vreau sa râdeți sau sa vă bateți joc spuneți direct nu pe ocolite : Ce este masturbare?

Răspuns Câştigător
| Kira5854 a răspuns:

MAsturbarea= atunci cand te autosatisfaci
Mai pe scurt:
-Iti bagi degetele in vagin;
-Iti freci penisul.
Cu scopul de a ajunge la orgasm.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Masturbarea reprezinta o activitate prin care se urmareste si de fapt se reuseste sa se elibereze organismul de sub influenta stresului hormonal care apare de obicei in perioada pubertatii si a adolescentei. Insa pe baza studiilor a reiesit ca multa lume aflata deja la varsta maturitatii obisnuieste sa se masturbeze pentru a obtine paceri si satisfactii in lipsa unui partener sau in cazul in care sexul este "condimentat" cu picanterii, perversiuni si/sau fantezii sexuale mai complexe. Conform celor mai noi studii si cercetari medicale efectuate in acest domeniu, s-a constatat si confirmat faptul ca masturbarea moderata de fapt produce efecte benefice asupra organismului, deci nu provoaca efecte adverse asa cum sustin anumite persoane neinstruite. Chiar din contra, masturbarea este considerata ca fiind benefica deoarece descarca/detensioneaza organismul de stresul hormonal aparut la varsta adolescentei in cazul ambelor sexe". Multa sanatate!

| MycutzuXOXO a răspuns:

Cand te dai cu capul de masa

| Alecu_Sorin_1995 a răspuns:

Adica faci ****

| Alecu_Sorin_1995 a răspuns:

Te-a batut tactu cu cureaua