| AliceAnnnnna a întrebat:

Numai pe mine nu ma interesează ca am făcut 4 avorturi pana acum? De ce toată lumea vede o drama lucrul asta și se crucește ca nu am remușcări? Adică pe bune, de ce lumea nu gândește ca după ce acel copil se naște urmează sa fie abandonat sau sa sufere, sa simtă ca moare in fiecare zi și ca e nedorit? Mai bine un avort si nu are parte de o viața urata decât o viața primejdioasa. Îmi pare rau ca sunt atât de sinceră și directa, dar toată lumea când aude aproape plânge. Nu sunt fericita ca am ajuns sa fac așa ceva, Doamne ferește! Dar nici nu văd capăt de tara și se face o drama mai mare decât ar trebui sa fie.

32 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Sunt pe net avorturi on line, cum se trage copilul, încearcă să scape, uită/te

| RoCkKiD a răspuns:

Romanii au niste particularitati interesante, suntem campioni pe europa la ori ce presupune a spune una si a face alta, toti sunt impotriva dar la proba contrarie inteleg ca e singura varianta.

In plus, avem multi crestinopati care le zic fetelor de pacate si de regrete cu fiecare ocazie iar la acele varste foarte fragede sunt mai usor de impresionat.

Acum, am vazut un studiu destul de interesant zilele trecut cu niste cercetatori care au luat vreo 700 de femei si le-au chestionat pe parcursul a vreo 10 ani iar dupa 10 ani cam 99% din ele considerau ca au facut alegerea corecta si nu aveau nici un regret.

Acum, in cazul tau cele 4 avorturi te pot afecta destul de tare, mai ales daca vrei copii in viitor deci as sugera sa incerci ceva metode de contraceptie.

| RAY a răspuns:

E trupul tau,vaginul tau, tu faci ce vrei cu viata ta, poti face cate avorturi vrei tu, ce spunea lumea, pai lumea mereu va spune ceva, trebuie sa treaca cv generati ca sa se schimbe cv in tara asta, dar protejeazate impotriva unor bts, in rest spor la sex ca e divin

1. Sărută-mă cu sărutările gurii tale, că sărutările tale sunt mai bune ca vinul.
2. Miresmele tale sunt balsam mirositor, mir vărsat este numele tău; de aceea fecioarele te iubesc.
3. Răpeşte-mă, ia-mă cu tine! Hai să fugim! - Regele m-a dus în cămările sale: ne vom veseli şi ne vom bucura de tine. Îţi vom preamări dragostea mai mult decât vinul. Cine te iubeşte, după dreptate te iubeşte!
4. Neagră sunt, fete din Ierusalim, dar frumoasă, ca sălaşurile lui Chedar, ca şi corturile lui Solomon.
5. Nu vă uitaţi că sunt negricioasă că doar soarele m-a ars. Fiii maicii mele s-au mâniat, trimisu-m-au să le păzesc viile, dar via mea nu mi-am păzit-o!
6. Spune-mi dar, iubitul meu, unde-ţi paşti tu oile? Unde poposeşti tu la amiază? De ce oare să rătăcesc zadarnic pe la turmele tovarăşilor tăi?
7. Dacă nu ştii unde, tu cea mai frumoasă între femei, ţine atunci mereu urmele oilor, paşte-ti mieii în preajma colibelor, iezii în preajma ciobanilor!
8. Cu un telegar înhămat la carul lui Faraon te aseamăn eu, draga mea!
9. Frumoşi se văd obrajii tăi, aşezaţi intre cercei şi gâtul tău împodobit cu şire de mărgăritare.
10. Făuri-vom pentru tine lănţişoare aurite, cu picături şi crestături de argint.
11. Cât regele a stat la masă, nardul meu a revărsat mireasmă.
12. Periniţă de mirt este iubitul meu, care se ascunde între sânii mei.
13. Iubitul meu e ciorchinele de ienupăr, din Enghedi, de la vii cules.
14. Cât de frumoasă eşti tu, draga mea! Cât de frumoasă eşti! Ochi de porumbiţă sunt ochii tăi.
15. Cât de frumos eşti dragul meu! Şi cît de drăgălaş eşti tu! Pajiştea de iarbă verde ne este al nostru pat.
16. Cedrii ne sunt acoperiş sălăşluirii şi adăpost ne sunt chiparoşii.

| Violleta2022 a răspuns:

Dar de prezervativ nu ai auzit?
Ca de avort scapi repede, asta vad, dar de un pui de SIDA, Sifilis HPV, gonoree smad, scapi cu suferinta sau direct la groapa in cativa ani. Asta vrei?
Nu crezi ca merita sa arunci 2 lei pe un prezrevativ, pentru o partida de sex fara boli si fara riscuri de sarcina?
De ce dumnezue iti bati joc de corpul tau? Chiar merita barbatul sau barbatii aia, sa te sacrifici in halul asta?

| AliceAnnnnna explică (pentru Violleta2022):

Eu am făcut o când am avut relație cu cineva laughing nu am de ce sa iau SIDA ca nu umblu la ăla și la ăla. E doar o singura persoana nu mai multe.

| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca in mod intentionat ai omis si nu ai amintit probabil cel mai important si relevant aspect al confesiunii tale si anume sa fi nominalizat tara in care traiesti. Doar in acel caz ar fi reiesit cine au fost cei care te-au ''infierat'' si de asemenea si credinta si convingerile etico-morale adanc inradacinate in mintea lor, cei care reprezinta o parte de peste 80% a unei populatii care este incapabila sa inteleaga necesitatea uneori imperioasa de a fi efectuata intreruperea de sarcina in diverse situatii.

| LoveSleep a răspuns:

Știi că direcția de la stânga la dreapta e
"Prostie ---> inteligență--> prostie"?
E ciudat cum omul nu știe când să se oprească.
"Pământul e plat --> pământul e rotund (Aristotel)--> pământul e plat (AliceAnnnna)".

Da, am înțeles. O fi inteligență când faci un avort pentru că un copil ti-ar ruina viata si tu lui, la rândul tau. Dar e o prostie când faci sex fără prezervativ că ce, mare scofală, un avort e o nimic toată. Cine gândește așa penibil, totuși?
Și a fost același tip, pe bune? Unde v-ați găsit?

| Sofer a răspuns:

Cum ai reusit sa ramai gravida de 4 ori? Nu mi se pare ok ca faci atatea avorturi. Iubitul tau nu ii in stare sa nu isi dea drumul in tine?

| Donsavas a răspuns:

Avortul este o crimă fiindcă inseamna o pruncucidere.
Dacă la noi nu se pedepseste, nu inseamna ca nu e imoral.
Nu trebuie să ti fie rusine sau să te simți vinovata, însă trebuie să previi astfel de situații, nu să fi indiferenta și să le repeti.

| SG1995 a răspuns:

Ok unul, hai două înțelegem, dar patru, pe bune, chiar s-au terminat prezervativele sau faci un hobby din asta? Nu că aș da doi bani pe ideea de anti-avort, dar știu și eu când sunt atâtea metode de contracepție de ce tocmai avort?

| anonim_4396 a răspuns (pentru SG1995):

Cine dracu crezi că face sex cu prezervative.

| SG1995 a răspuns:

Mai util ar fi ca fraierul/fraieri cu care și-o trage să poarte prezervativ, nu e așa invaziv ca pastilele, steriletul sau alte metode care chiar îți fte starea hormonală.

Răspuns utilizator avertizat
| TheGentleman a răspuns:

De ce nu utilizezi metode contraceptive? E ca și cum ai spune: am agățat doi oameni cu mașina. Ce mare dramă? S-au ridicat și și-au văzut de drum

Răspuns utilizator avertizat
| Rux04 a răspuns:

Bună. Ca să eviți un avort pe viitor mai bine te protejezi. Există atâtea metode de protecție în ziua de azi.

| BlackOldSun a răspuns:

Nu cred ca e problema asta, omul e singura specie pe planeta asta care nu e in nici un caz pe cale de disparitie chiar e invers, doar cei cu idei extremiste religioase sau mai stiu eu ce alte complexari cred asemena chestii legate de avort.

| AliceAnnnnna explică (pentru BlackOldSun):

Exact asta ziceam și eu. Oricum avortul se face atunci când copilul nu are încă creierul dezvoltat ca sa facă legătura cu inima și toți nervii aceia ca sa simtă cum e rupt de niște instrumente. Deci e practic o leguma

| anonim_4396 a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Bleah.
Păi atunci hai să-ți băgăm și noi niste analgezice sa nu simți cand te omoram. Că așa nu-i bai.

| Notmyaccount a răspuns (pentru BlackOldSun):

Nu sunt o persoana religioasa, dar asta nu ma impiedica sa spun ca oricine si orice are dreptul la viata si ca nimeni si nimic nu are dreptul sa decida intre a omori si a lasa sa traiasca. Nu vrei sa te inmultesti- foarte bine (la ce idei aveti unii dintre voi, nici nu va sfatuiesc sa o faceti), dar aveti atatea mijloace de contraceptie. Daca chiar nu mai e nimic de facut, ofera sansa la viata! Da copilul spre adoptie, daca nu ai posibilitatea sau vointa sa il tii, dar nu il omori.

| BlackRose03 a răspuns (pentru anonim_4396):

Este o diferenta intre un om si o celulă.
Nu poti sa compari, e penibil.

| AliceAnnnnna explică (pentru BlackRose03):

Da! Plus ca este ilegal sa faci când unde dezvolta inima și creierul. De asta se caută sa se facă cât mai la timp avortul. Știu și astia ce știu, nu e nimeni nebun sa facă avort când el deja simte, atunci s-ar considera crima. Dar lumea nu înțelege

| TheGentleman a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Inima este primul organ care funcționează. Așa că... există și impulsuri nervoase

| Notmyaccount a răspuns:

Vreau sa incep prin a afirma ca in opinia mea, avortul este in majoritatea cazurilor o solutie pentru femeile needucate (mai exista si exceptii, cand se impune un avort din motive medicale, dar nu e cazul). Cine esti tu sa decizi ca mai bine condamni o fiinta la moarte decat sa traiasca o viata mizera, din punctul tau de vedere? Nu vrei sa pastrezi copilul- inteleg. A trai e ceva special, e un dar, e o sansa pe care tu, prin natura ta unica, poti sa o dai si totusi alegi sa o iei? De ce? Ai constiinta mai impacata stiind ca ai omorat 4 suflete, decat ai fi avut-o stiind ca le-ai dat dreptul la viata?
Sper ca la un moment dat cineva sa iti deschida ochii!

| BlackRose03 a răspuns (pentru Notmyaccount):

In prima luna in pantec nu este o viata.E o celulă, nu are creier, nu are inima.Este ca si mort.
Dacă faci avort cand începe sa impinga si are deja 4-5 luni, da, e gresit.
Dar la începutul sarcinii nu vad nimic in neregulă sa faci avort.
Adică nu este o viata, nu are sentimente si nici durere nu simte.

| Notmyaccount a răspuns:

Sper ca glumesti...

| Notmyaccount a răspuns:

Mai degraba ar trebui sa dispara tot cei ce gandesc ca un ****... Pare ca faci parte din categoria lor.

| SEMIHA a răspuns:

Cel mai bun răspuns la întrebarea asta, o să ți-l dai tu singură, la un moment dat în viață. Doar să ai răbdare.

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru SEMIHA):

Daaa si sa mai adaug si eu ceva ...cand o sa vrei sa ai copii nu o sa mai poti facewinking

| Xanor a răspuns:

Ma jur ca postul asta e troll, deci nu poate sa fie pe bune, nice troll doar vezi ca ai gresit forumul

| Cristitanase19 a răspuns:

Cu atatia bolovani in spate cat strangem nu mai reusim sa vedem nici la 1 metru in fata ochilor. Sa ne ierte...

| ArseneIvan a răspuns:

Pai fa, tu pitica nenorocita las o mai usor!