| dudu10 a întrebat:

O colega imi spune mereu ca baiatul pe care-l plac se uita in fiecare ora la mine.Si stie ca-l plac, desi el zice ca nu ma place. Face exact semnele unui baiat indragostit : ma impresioneaza, ma studiaza, ma face geloasa, imi zambeste, pe mess ma baga mereu in seama, se intereseaza de mine ce am patit [ ex : a intrebat-o pe o prietena de ce nu mai vin de la mare ca parca as fi acolo de o luna ] cand sunt nervoasa sau suparata ia vina asupra lui si ma intreaba cu ce greseste. Ma place? Si nu stiu cum sa reactionez, mai ales ca el stie ca-l plac.Ni s-au intamplat multe impreuna si e greu de scris aici.Va rog, oare ma place?

Răspuns Câştigător
| Guitarlove a răspuns:

Pff, complicat, trec prin ceva asemanator si toti mi-au zis ca ma place. Te poti uita la intrebarile mele mai vechi sa vezi. :d

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cred ca stie ca il placi si ii place sa te chinuie, sa te tachineze. Nu are legatura cu faptul ca i-ai placea, pur si simplu isi incearca puterea de seductie pe tine, incearca sa vada cat de departe poate merge. Astea nu sunt semne de baiat indragostit, crede-ma.

| CevaNormal a răspuns:

Aici e foarte simplu, el te place, pare sa fie sa nu prea aveti curaj ambii, este o faza primordiala, asa e la inceput, fa si tu ceva, vorbeste cu prietenii, organizeaza vreo situatie sa para coincidenta...si atunci ...hop si e la tine in plasa (in sens bun al cuvintului)

cami
| cami a răspuns:

Te place, te place smug. Da, chiar te place happy. Problema e alta... e timid, ufff saracutul. Fii tu ceva mai indrazneata tongue

| liz23 a răspuns:

Sunt sanse sa te placa, dar u poti vedea asta.Preia initiativa, cand vorbiti pe mes, spune-i ca ai vrea sa iesi pe seara dar nu ai cu cine...bla bla.si automat o sa se ofere. Iesind doar voi vei vedea cum decurg lucrurile si vei obtine si raspunsul mult dorit.

| Instinkt a răspuns:

Nu existe semne pt un baiat indragostit pur si simplu nu exista baietii isi ascund mereu sentimentele si sa stii cai o mare diferenta intre a plake si a iubi deci probabil ori te plk ori isi bate joc de tn your choice

| Instinkt a răspuns:

Nu existe semne pentru un baiat indragostit pur si simplu nu exista baietii isi ascund mereu sentimentele si sa stii cai o mare diferenta intre a place si a iubi deci probabil ori te plk ori isi bate joc de tine your choice

| Mwhahahaa a răspuns:

Buna...

Poi e bine de stiut, daca a facut tot ce ai spus tu mai sus, normal ca te place...Va doresc cat mai rapid sa fiti impreuna, daca sentimentul de iubire e reciproclove struck

see you soonkiss

| zuzushi a răspuns:

Sa stii ca chestiile astea pe care le face el nu semnifica neaparat ca te ar place. iti zic din experienta, pentru ca ceva asemanator am patit si euwinking. dar la mine s a terminat prost pentru ca baiatul respectiv si a batut joc de mine, spunand dupa aproape o luna de zile de cand eram mai apropiati ca el de fapt facuse un pariu ca sa vada cine e mai "blonda" si ca evident l a castigat.
deci ai grija de tinewinking happy!
good luck!

| RappK a răspuns:

Doamne...ador povestile astea:X:X:X:X
aide k baiatu` te place. dar sti cum sunt eichatterboxlaughing
fi indrazneata cu tupeu` in tine daca el e moale si nu face nimic...big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oaaaaareeee? ia ghiceste?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ar trebui sa faci tu primul pas poate este timid

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur te place sti acelasi lucru mi se intampla si mie da eu stiu ca ma place si el stie ca il plac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreba-l daca te iubeste! si vei vedea totul singura! el se va rusina...de doua persoane care se iubesc reciproc sa nu fie impreuna... conrolat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te place chiar foarte mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, si mie mi s-a intamplat cam la fell. trebuie sa te uiti atent la fata lui si la ochi atunci cand it bvb cand te priveste.baieti cand tin la o fata se cunoaste din privire chiar daca ei nu vor sa arate. tiam spus ceam stiut eu,

| dudu10 explică:

@ cei care mi-ati zis ca e posibil sa-si bata joc de mine : nu, nu-si bate joc de mine. l-am intrebat, toti prietenii lui mi-au zis acelasi lucru, nu e genul de baiat care sa faca lucrurile astea si nu este niciun pariu, adica de mai mult de un an de zile isi bate joc de mine? eh na.