| anonim_4396 a întrebat:

O fata poate ramine insarcinata daca lichidul preejaculator a ajuns in vagin?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sigur ca da. Riscul este cuprins intre 4 si 30%, in functie de perioada ciclului menstrual in care se gasea femeia. De curand a nascut sotia unui prieten care a ramas insarcinata exact asa.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Slabe sanse, zic eu!

| catthshshshs a răspuns:

Sunt sanse slabe, dar ele totusi exista.Recomand prezervativul pentru evitarea unei sarcini si a unor boliwinking

| CevaNormal a răspuns:

Desigur ca poate sa ramana insarcinata, cel mai bine e sa folositi prezervativul, oricum nu o sa-l folositi toata vita, cel putin in momente in care nu sinteti pregatiti pentru un bebe

| Hombre a răspuns:

Da exista.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O laie. In lichidul preejaculator NU exista spermatozoizi. este un fluid alcalin care neutralizeaza aciditatea uretrei. exista sanse ca, DA, sa apara de-aia mici in lichidul asta doar daca au ramas anterior (de la o ejaculare) in uretra. doar atunci se amesteca si wooow...the pre-cum has sperm cells (dizzy ones though - a.ca.a. "statuti, ametiti, blegi"). crede-ma. been there, saw that. uite si link pentru detalii http://www.goaskalice.columbia.edu/0922.html