| Roberta8092004 a întrebat:

O fata poate sa ramana insarcinata daca nu are menstruatie deloc?

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Daca nu are menstruatie deloc, nu poate sa ramana gravida.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Emilian65):

Ma intreb daca esti sigur si convins ca raspunsul tau este corect?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Teoretic DA se poate intampla in cazul in care sperma ajunge in vaginul ei in zilele care reprezinta PRIMA PERIOADA FERTILA a viitorului PRIM CICLU MENSTRUAL, adica inaintea PRIMEI MENSTRUATII din viata ei. Insa probabilitatea de a se forma o sarcina este foarte mica fiindca aproape intotdeauna acel PRIM OVUL produs de catre ovare, de regula/aproape intotdeauna este un OVUL NEVIABIL din cauza faptului ca ii lipseste nucleul si din acest motiv nu se poate produce fecundarea. big grin

| Dididiutza a răspuns:

Da se poate da o să aibă probleme

| Roberta8092004 explică:

Multumesc! Am intrebat pentru o fata si voiam sa mai zic ea s-a frecat in locul intim poate sa ramana insarcinata? Inca nu i-a venit menstruatia