| 은별_봉_1996 a întrebat:

O intrebare cretina pentru o persoana la 20 de ani, dar chiar nu le am cu relatiile. Ce inseamna daca un tip care ti-a zis ca iese cu tine la cafea doar ca prieteni, dar la cafea spune ca e timid si se uita mai mereu in ochii tai si peste 2 zile te vede la facultate si te saluta si se baga in vorba cu tine din proprie initiativa?( doar eu il bag in seama prima pana acum). Nu o-am dat niciodata indicii ca l-as placea. Oare sa sper la ceva mai mult decat o prietenie sau nu am nicio sansa? Multumesc anticipat. :*

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca nu ar simti o atractie fata de tine nu s-ar fi bagat in vorba cu tine, pur si simplu te-ar fi salutat si pleca mai departe. A simtit ca doreste sa intre in vorba/sa stea cu tine dintr-un simplu motiv, te-a remarcat si probabil ca te place. Incearca sa-i dai de inteles ca placerea si atractia este reciproca. Succes!

| Ioanakanda5 a răspuns:

E atras de tine, dar așa e el, mai pudic(timid) și nu vrea sau nu stie cum sa iti arate că e interesat de tine.

| 은별_봉_1996 explică (pentru Ioanakanda5):

Daca e asa, de ce imi da mai mereu seen la mesaje? laughing) Adica, daca m-ar placea, mi-ar raspunde mereu, nu? Ultima oara i-am trimis un pupic si mi-a dat seen. rolling on the floor))