| activ a întrebat:

O intrebare dupa site care se pare ca nu prea a fost observata nu este de pusa de mine va rog cititi: Sunt profesor Sebastian Onac din Alba Iulia, fetita mea in varsta de 1 an si 10 luni este diagnosticata cu paralizie cerebrala infantila. Tetrapareza spastica. Nu poate sa-si tina capul, nu sta in fundulet, nu vorbeste si este posibil sa nu umble vreodata. Dorim sa mergem in Ukraina si Germania pentru tratament in speranta ca Maria Beatrice sa nu ramana in carucior. Va rog sa popularizati pe toate caile posibile blogul http://mariabeatrice.wordpress.com unde este prezentata in detaliu situatia fetitei. Incercati sa raspanditi blogul la prieteni, mass media, si oriunde credeti ca va avea un ecou. Multumesc, Sebastian Onac.Bookmark

Nu e o intrebare e o cere de ajutor! Sa incercam sa dam o mana de ajutor in orice fel putem! Va multumesc!

4 răspunsuri:
| Eu4EverX a răspuns:

O sa fac tot posibilul sa afle cat mai multa lume care poate sa o ajute si sper sa se faca bine.

| kytty a răspuns:

E trist...alte intrebari care de-a dreptul sunt stupide, exemplu:ce culoare are cerul? sau:ma iubeste?
isi gasesc zeci de raspunsuri, dar o intrebare sau o cerere de ajutor ramane uitata sau se face neobservata. e dramatic.
putem ajuta! putem sa ii dam o sansa de a se bucura de viata acestei fetite nevinovate, care are de dus o greutate prea imensa pentru varsta eisad

sa o ajutatam

| Dodolo a răspuns:

Sper sa se faca bine.
Incercati si cu un anunt in ziar... poate o sa va ajute mai mult.

| activ explică:

Multumesc celor care vor sa ajute.