| tonyc7 a întrebat:

O intrebare pentru barbati si femei deopotriva:
Ce dezavantaje sau nemultumiri gasiti la sexul cu prezervativ?
(Lasand deoparte rolul protector pe care il are si pe care nu il contesta nimeni).

27 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Aici nu ne jignim. Ai si multa „experienta" la varsta ta, ce sa zic!

| tonyc7 explică (pentru darrio2007):

Pai de ce nu ne lamuresti tu daca tot te dai asa,, experimentat"?

| darrio2007 a răspuns (pentru tonyc7):

Nu era pentru tine.

| darrio2007 a răspuns:

Ai curaj sa faci asta cand o vezi?

| rapandula a răspuns (pentru darrio2007):

Sincer sa fiu, nu stiu daca bunul simt m-ar lasa pe moment dar daca l-as putea cobori, as face-o. Dar de atentionat si 3 injuraturi tot i-as baga. N-am niciun respect pentru babe esuate.

| darrio2007 a răspuns (pentru rapandula):

Mda, e parerea ta. Numai ca nu reiese sa fie babă. Si nu ma refer la poză.

| rapandula a răspuns (pentru darrio2007):

E trecuta de jumatatea varstei, deci e o baba in ochii mei. Daca era mai inteleapta o consideram mai tanara, dar abereaza ca una.

| Meme10Meme a răspuns (pentru rapandula):

De ce ii zici asta unui user de peste 50 de ani laughing Lasa-l, abereaza foarte mult.

| rapandula a răspuns (pentru Meme10Meme):

Neh, dario e baiat de treaba. Tine cu dreptatea, n-am nimic in potriva. Dar pentru mine Jassmina e un simplu user batran care trebuie judecat aprig pana invata sa raspunda doar cand stie solutia. A, era sa uit, si sa stie sa-si reimprospateze cunostintele pentru ca stiinta avanseaza. Tot timpul abera pe la D&S ca testul pentru HIV se face in minim 6 luni desii de fapt se poate face cu precizie inca de la 2 saptamani dupa contact. Am atentionat-o cu studii si articole gov ca mintea ii abereaza, acum vad ca nu mai scoate prostia aia din tastatura. Dar na, asta nu a facut-o sa-si puna intrebarea daca e singurul lucru eronat pe care-l scoate pe gura. Uite un exemplu mai sus.

| darrio2007 a răspuns (pentru rapandula):

Daca ea e baba in ochii tai, inseamna ca tu esti mic. Nu ai tu experientă de viata cat are ea sau altcineva la varsta ei.
Dar voi sunteti macho, pana va loviti de problemele vietii.
Apoi mieunati pe aici ca niste pisoi fara ochi.
Ma refer la modul general, nu intelege gresit.

| rapandula a răspuns (pentru darrio2007):

Eu mereu sunt atent si deschis la critici cand ele sunt constructive. Sunt ambivert, nu introvertit. Daca cucoana a ajuns sa depaseasca jumatatea vietii si n-a invatat ce e ala respect si asumarea greselilor cu promisiunea ca se va indrepta, este fix problema ei daca ii convine sau nu sa aiba o adunatura de oameni care nu o inghit nici cu un kilogram de lamai.
Tot timpul abera pe aici ca testul HIV se poate face la minim 6 luni dupa contactul cu virusul. Pana nu am tras-o la raspundere mai agresiv si anexat un link de la un site GOV care spunea ca testul se poate face si la 3 saptamani dupa contact nu a invatat sa-si reimprospateze cunostintele din criticile anterioare. Si inca nu a invatat. Block tot mi-am luat de la ea stai linistit. Dupa ce eu am atentionat-o cu HIV-ul, m-am gandit ca poate in sfarsit isi da seama ca multe comentarii de-ale ei sunt aberatii. Pana urmatoarea zi... cand i-ar scrie o aberatie si insusi doctorul @corbulalbrosu mentioneaza in comentariul sau ca cel care a postat sa nu bage in seama aberatiile Jassminei.
La varsta ei ar trebui sa fie mult mai inteleapta, sa contientizeze ca lumea evolueaza, sa accepte adevarul insa cum cineva o atentioneaza raspunde agresiv si ne da block. Asta e femeie? E o rasfatata care trebuie scuipata in fata.

| darrio2007 a răspuns:

Cere-ti scuze ei. Nu pe mine m-ai jignit.

| Violleta2022 a răspuns:

Nici un dezavantaj!

Prezervativul are numai avantaje:
- este cea mai buna metoda de protecție la sex de orice fel
- nu are efecte negative asupra nici unui organ
- nu provoacă infertilitate sau cancere ca alte anticoncepționale
-nu musca sau doare folosirea lui
- costa cel mai putin dintre toate protecțiile de pe piața
- se gaseste peste tot in lume si la mai toate magazinele
- iti da calm si placere in sex, cand stii ca esti total protejata

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

De acord cu tine dar depinde si cu cine faci sex. Daca faci cu nevasta, se pot folosi si alte metode.

| tonyc7 explică (pentru darrio2007):

Adica?

| darrio2007 a răspuns (pentru tonyc7):

Adica ce? Daca tot jignesti, explică.

| tonyc7 explică (pentru darrio2007):

Cu ce te-am jignit? Eu vad ca tu ai jignit. Dar nu mai conteaza. Mai bine explica ce ai vrut sa zici. Fii mai clar, te rog.

| darrio2007 a răspuns (pentru tonyc7):

Repet, nu era pentru tine. Ci pentru apollo care jigneste pe altcineva.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să presupunem că nu faci sex cu o femeie, ci cu un manechin de cauciuc. Cum te simți?
Apoi să revenim. Pui prezervativul pe organul tău. Între tine și ea, pui o bucată de cauciuc. Cum te simți?

| Fatamuntilor a răspuns:

Aici NU jignim!
NU esti mai presus jignid, chiar daca crezi daca crezi ca ai dreptate.
Jignesti o doamna care poate avea varsta mamei tale? Ce ai castigat?
Apoi dincolo de placerea ti-o ofera sexul fara prezervativ, la boli te-ai gandit?

| Meme10Meme a răspuns:

Na,eu nici n-o sa fac sexica [decat daca o sa vreau copil]. N-am chef sa-mi pun o punga pe penis laughing

| rapandula a răspuns (pentru Meme10Meme):

Exista zile calendaristice ale menstruatiei cand femeia are sanse minime de sarcina. Eu am sa profit de asta la maxim. Sau exista niste pastile care se iau inainte sau dupa, nu mai stiu exact, anticonceptionale obisnuite. O pastila la zi parca. Nu ma refer la pilula.

| Meme10Meme a răspuns (pentru rapandula):

Ma rog, nici nu-mi prea pasa. Am zis, nu o sa fac sexica. De aia am fost injurat de Overeem. laughing

| RalucaRalu2 a răspuns:

Avantaje: e cea mai bună metodă de protecție.
Dezavantaje: nivel scăzut de plăcere

| tonyc7 explică (pentru RalucaRalu2):

Nivel scazut de placere pentru cine mai mult? Pentru barbati sau pentru femei?

| RalucaRalu2 a răspuns (pentru tonyc7):

Pentru ambii

| tonyc7 explică (pentru RalucaRalu2):

OK. Si eu credeam ca doar barbatii simt o placere mai redusa atunci cand folosesc prezervativul. happy