| Hanta1 a întrebat:

O mica poveste despre mine.
La sfarsitul anului scolar erau 2 tipi mai mari care nu ne lasau in pace pe mine si pe colega mea crezand ca suntem mici si inguste la minte, adica ei credeau ca noi cadeam imediat in plasa lor.Ne-am dat seama de mistourile lor asa ca si noi am facut la fel, ne-am batut putin joc de ei,un timp pot sa zic ca ne-am inteles foarte bine. Dupa unul dintre ei a plecat in alta tara ramanand celalalt aici(adica a plecat cel cu cea mai mare "vrejeala",ma intelegeam mai bine cu el, era mai indraznet ) asa ca am pierdut legatura cu ei.Dar la inceputul noului an scolar am reluat legatura cu cel care a ramas aici, am vorbit o luna, aproape 2 in fiecare zi,n-am crezut ca e asa, mi-l imaginam un taran dupa toate "mistourile " noastre.Adica nu simteam nimic pentru el, il consideram doar un prieten,atat,pana cand vara-miu s-a combinat cu vara-sa si vazand ca vorbesc cu el prin mesaje a inceput sa zica ca suntem impreuna,ca ne sta bine impreuna, a vrut sa-l aduca o data si la mine acasa! Noroc ca nu am raspuns la tel ca nu l-am auzit laughing) si de atunci am inceput sa simt ceva pentru el,nu l-am iubit niciodata, dar l-am placut cat de cat.Nu i-am recunoscut niciodata fiindca nu eram sigura de sentimentele mele.Dupa chestiile cu vara-miu,care i-a bagat o gramada de prostii in cap cu mine, a inceput sa ma invite la suc mai mereu,dar eu il refuzam deoarece era in timpul orelor si nu voiam sa chiulesc, si dupa ore imi era prea rusine sa ies laughingSi tot imi pune intrebari pe ask gen "de cine iti plece?","ai prieten?" etc. Toata lumea din jur credea ca suntem impreuna,dar amandoi negam faptul acesta.Mi-am dat seama cu adevarat ca simte ceva pentru mine cand unele prietene de-ale mele l-au inceput sa il placa,dar lor nici nu le raspundea, nici nu se gandea vreun minut la ele! Eu tot le incurajam sa se bage in seama cu el,nimeni nu a stiu ca mie chiar imi placea de el.In fine, dupa ce a plecat vara-miu s-a cam racit.Intr-o zi m-am dus la o fata si m-a intrebat ce fac ( mereu imi scria el) si i-am zis ca sunt la o fata si i-am dat poza cu ea, dupa el ma tot sacaia sa-i fac cunostinta cu ea etc.A inceput sa ii scrie si asta chiar m-a suparat,fata aceea tot incerca sa ma aduca in discutie dar nu-i pasa. Dupa a pus o fata(tot o prietena de-a mea buna ) sa ii zica celeilalte prietene bune a mea sa il lase in pace,eu m-am enervat de ceea ce facuse si m-am dus si i-am reprosat totul in fata, el nici nu a ascultat.De atunci nu mai vorbim deloc, ne vedem la scoala doar asa pe hol dar nu vorbim.Totul pana la prietene mele! Oare am gresit eu cu ceva? Stiu ca am o vina mare ca nu i-am acceptat sutele de invitatii,dar.
Mama,ce roman am scris! Ajutati-ma, ce credeti despre mine? Am procedat bine? Imi doresc din toata inima ca intr-o zi sa ma vada super aranjata langa un super baiat ca sa vada ce-a pierdut, dar ziua aia nu o sa fie departe! De ce s-a schimbat deodata?

5 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Avand in vedere ca l-ai refuzat mai mereu, e normal ce s-a intamplat. Poate te tachineaza un pic cu prietenele tale sau poate nu. Poate ar fi trebuit sa risti, sa formezi o relatie cu el daca asta iti doreai, bineinteles, una care sa nu duca prea departe din prima.

Si iti sugerez sa renunti si la metodele astea de razbunare, acest baiat nu ti-a apartinut niciodata, si cum a spus cineva mai sus- poti mai mult de atat. Probabil el isi vede de viata lui si nu cauta metode de razbunare, fa la fel.
Si eventual daca chiar iti place, lasa orgoliul de femeie fatala si cauta-l tu.
Succes happy

| Alexandru0007 a răspuns:

Bla bla bla bla. cam asa. esti constienta de greselile tale, nu e nevoie sa mai intrebi. ah..si razbunarea asta ce mai e? o mare prostie

| corbulalbrosu a răspuns:

Ai procedat foarte gresit prin respingerea repetata a tuturor incercarilor lui de a deveni un cuplu. A considerat ca isi pierde inutil timpul cu tine si drept urmare sa atasat de cea care i-a dat de inteles ca-l accepta. In popor exista o zicala conform careia "poti sa culegi doar ceea ce ai semnat". Probabil ca vei intelege adevaratul motiv care l-a schimbat. big grin

| PersonajFictiv a răspuns:

laughing vrei sa te razbuni, sa il faci sa sufere ca te-a facut el sa suferi.
Iti pierzi timpul si suferi si tu,ca esti geloasa ca e cu aia si de fapt,o sa fii cu acel baiat dar tot pe el o sa il vrei.
Poate s-a saturat sa stea dupa tine,dar poate voia sa te duca pana in camera lui, sa faceti teme la mate, ca de era sa te placa asa mult, nu se dadea la amica ta, sau ce mai era ea.
Eu cred ca ai pierdut doar o potentiala partida cu el.
Parerea mea mno.

| OMFGConrad a răspuns:

Bună.
În primul rând, ce-ți pasă ție ce cred niște străini din online despre tine?
În al doilea rând, s-a schimbat pentru că tu nu ți-ai exprimat dorința de a împărtăși cu el o "relație mai mult decât prieteni". Ceea ce e perfect normal.
În al treilea rând, fă-ți un bine și renunță la gândirea de tip răsbunătoare ("Imi doresc din toata inima ca intr-o zi sa ma vada super aranjata langa un super baiat ca sa vada ce-a pierdut, dar ziua aia nu o sa fie departe!"). Poate poți mai mult de atât...