| Andrei103a a întrebat:

O poveste reala care nu m-am gandit niciodata sa o zic cuiva.
Sunt casatorit si am o fetita, eu sunt infertil, copilul este prin insamintare, donatorul este tatal meu biologoc.
De situatia data stiu eu, taicam-iu si doctorul cauia am achitat 1000 euro.
Sotia nu stie ca donatorul spermei a fost tatal meu, nu eu.
Asa o intrebare, cum considerati ar trebui sa-i spun sotiei despre acest lucru sau fetitei cand va creste mare?

9 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Nu-i spune, mai ales inainte de a muri tatal tau.

| Violleta2022 a răspuns:

Acest caz este de inselcaciune si iti poate aduce multe necazuri in viata si asta se poate intampla oricand, daca fetita ta (doamne fereste) maine are nevoie de transplant de maduva si se constata ca nu tu esti tatal biologic, adevarul iesind la iveala.
Cu asa ceva atat de serios si grav NU te joci!
Spune-i sotiei adevarul acum, inainte sa se intample ceva tragic si sa iasa la iveala.

| mihai69 a răspuns:

De ce ar trebui să le spui?
Mai bine le scrii, sigur nu vor pricepe nimic.

| Emilian65 a răspuns:

Ar fi bine sa pastrezi acest secret pana la plecarea ta printre ingeri.

| sofisis a răspuns:

Fa-te ca nici tu nu stii informatia asta...

| anonimuIl a răspuns:

O să te părăsească nevasta dacă află ce ai spus. Când va crește copilul mare ea va vrea ca tu să dispari din peisaj ca să fie sigură că nu va afla niciodată copilul ei că tu nu ești tatăl lui.

| Andrei103a explică (pentru anonimuIl):

Din pacate si eu la asta ma gundesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wtfffff._.

| Kiran a răspuns:

Unele mistere trebuie sa ramana un mister.
E alegerea ta ce vei spune. dar gandeste-te la viitorul familiei.