| anonimus123456789102000 a întrebat:

O relatie intre o fata de 14 ani si un baiat de 19 ani e ok? Adica... atata timp cat el nu ma forteaza sa fac nimic si tot ceea ce s-a intamplat pana acum a fost cu bunavointa a mea, e ok, nu?

18 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat nu il deranjeaza sa faca niste ani de inchisoare pentru corupere de minori e ok

| RAY a răspuns:

Stramosi nostri faceau sex la varste foarte fragede, desi nu vad unde e problema pana la urma stramoasele noastre mereu au ales barbati mai in varsta ca ele

| Emilian65 a răspuns:

Cat totul este normal fara fortari fizice si sexuale este ok.

| vocea a răspuns:

Varsta nu conteaza ci caracterul, ma rog acum conteaza fiindca esti minora si poate sa isi bata joc de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e prea ok....De ce nu incerci sa iti cauti pe cineva de varsta ta?

| Xelon a răspuns:

Nu stiu ce sa zic...
Ai grija sa nu patesti ca si fata asta
https://www.tpu.ro/......dragostit/

| TabletaSB a răspuns:

Tu ce crezi? Poate au acelasi nivel de iq dar legal nu e acceptat pentru ca el e major si poate intra la corupere de minori. Zic sa nu te grabesti pentru ca a iubi nu e egal cu a te indragosti.

| Overthelimit_Metin_2000 a răspuns:

Este bine ca va placeti, dar nu este legal si nici O.K!
Incearca sa te combini cu el peste 4 ani, dar nu recomand asta.
De ce nu incerci sa gasesti pe cineva de o seama cu tine?

| Stephh a răspuns:

Teoretic el e pedofil.

| anonimus123456789102000 explică (pentru Stephh):

Nu, nu e. chill

| Stephh a răspuns (pentru anonimus123456789102000):

Am scris un răspuns mai amplu, dar vad ca nu s-a postat. Am zis ca teoretic el e pedofil, dar practic e ok, doar sa ai grija. Știu ca auzi mereu asta și eu am auzit pentru ca de la 15 sunt cu un tip care avea aproape 18, dar totuși suntem împreună de aproape 3 ani.Doar sa nu faci ceva dacă nu te simți pregătită, sa realizezi ca persoanele se pot preface ușor și să nu confunzi iubirea cu prostia și prefăcutul.FII sigura ca e potrivit pentru tine și ii pasa, pentru ca o relație de lunga durata se poate dacă va doriți amândoi! O zi buna și ai grija!

| Insadic a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa implinesti o varsta putin mai mare, deoarece ai doar 14 ani. Nu vreau sa te descurajez dar el din punctul meu de vedere e cam mare pentru tine. Ar trebui sa isi caute o fata de varsta lui ca sa-si faca o familie. Daca chiar doresti atat de multa afectiune din partea unui baiat, reprofileaza-te pe unul cu un an sau doi mai mare decat tine.

| anonimus123456789102000 explică (pentru Insadic):

Nu prea sunt de acord cu tine. Ma inteleg super bine cu el si ne iubim. avem 9 luni impreuna. Si usor ca nu isi doreste o familie, cel putin nu momentan... avem cam aceleasi gânduri.

| FlaviusValentin a răspuns:

E ok, dragostea nu are vârstă, atâta timp cat părinţii tai îl accepta nu e absolut nimic, in plus daca el nu te forţează sa faci ceva nu e absolut nimic! Sper ca te-am ajutat

| XxxxxXabjd a răspuns:

Nu e o problema intre parintii mei sunt 13 ani diferenta

| Trandafir_Dan_Sebastian_1905 a răspuns (pentru XxxxxXabjd):

Iar unul din părinți tăi este minor

| XxxxxXabjd a răspuns (pentru Trandafir_Dan_Sebastian_1905):

Nu, mama mea are 34 de ani iar tatal meu 47

| Trandafir_Dan_Sebastian_1905 a răspuns (pentru XxxxxXabjd):

Aaaa,incântat de cunoștință