| anonim_4396 a întrebat:

O sa încep direct..pentru ca oricum ziua a decurs prost. In urma cu 2 săptămâni, aproape 3 chiar, m-am certat cu prietenul meu(iubitul meu). Am considerat ca este una ca celelalte certuri deoarece am mai stat fara sa vorbim maxim 2 săptămâni. Insa acum ma îngrijorează. Am acordat timp, am crezut ca daca ne dam ceva spatiu o sa ne calmam, dar aparent se înrăutățesc lucrurile avand in vedere ca a inceput sa nu ma mai urmărească pe anumite rețele. Am vorbit si cu o prietena mai buna însă aceasta mai mult se văita de ea in loc sa imi dea macar un sfat. Stiu ca e cam nebunesc, dar acum am nevoie de parerea voastră. Și ca tot am început, planul meu este sa mai astept pana duminica sau luni și sa ii dau eu mesaj din nou. Pareri? Orice e bine primit.
-Scuze pentru textul lung, sper sa se înțeleagă -
Apropo, nu, nu vreau sa renunț la aceasta relatie, mai ales ca pe lângă aceata relatie, este si cel mai bun prieten al meu. Simt ca o pot repara. Nu stiu doar cum si cand.

18 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună, cearta aceea cu prietenul tau se vede ca te a afectat mult, nu ai incercat sa vorbesti cu el sa va impacati? Dscutia cu prietena ta nu te a ajutat prea mult, numai astepta pana duminica sau luni, suna l azi pe prietenul tau si impacati va. Sanatate multa

| Capsi a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Si nu se agravează? Imi este teama ca de data asta daca insist, chiar ca o sa imi dea block peste tot.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Capsi):

Este o situatie delicata si numai tu il cunosti si sti daca mai merită sau nu sa investesti in aceasta relatie care nu merge deloc, numai tu ai investit in relatia asta dupa cum spui, lacrimi, zîmbete, tu ce varsta ai?

| Capsi a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Am 17 ani, stiu ca la varsta asta nu poate fi ceva serios, nici nu vreau. As vrea doar sa stiu cum sa il fac sa nu ma mai ignore macar.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Capsi):

Trebuie sa discuti cu el dar la varsta voastra si el tot 17 ani are? Este destul de imatur el se supăra din orice pe tine.

| Capsi a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

El are 18 deja, fiind mai mare cu 9 luni. Nu știu, el zicea de mine ca as fi fost imatura, dar nici ca se comporta si el de vârsta lui.

| mihai69 a răspuns:

Nu cumva sunt cam multe certuri între voi? Poate e un semn că totuși ceva nu e chiar n regulă, rotițele nu se îmbină perfect și nu se rotesc împreună...
Eu cred că ar fi timpul să nu te mai agăți de el, dacă el nu simte că relația are viitor.

| Capsi a răspuns (pentru mihai69):

Nu știu. Eu mereu l am împăcat si am fost acolo cand ii era greu. Doar ma gandesc el de ce nu imi intoarce acest serviciu de a vedea cum ma simt.

| mihai69 a răspuns (pentru Capsi):

Pentru că el nu simte la fel?
Deci dacă am dreptate, ce aveți voi nu e o relație, ci mai degrabă o „chestie" de obișnuință, rutină, zi-i cum vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Heei!

Niciodata nu am fost de acord cu asa numitele "pauza".

Daca vreti sa va acordati mai mult spatiu e ok, dar daca o faceti pentru ca nu va mai suportati atunci e clar ca nu rezonati unul cu celalat si va irositi timpul amandoi.

Mult succes!

| Capsi a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici eu nu mi as irosi timpul pe o pauza. Insa nu stiu daca ma mai suporta, nu pot sa aflu.

| anonim_4396 explică (pentru Capsi):

Eu mă refeream la faptul că ar trebui să rămâneți despărțiți și să nu vă mai împăcați.

Răspuns utilizator avertizat
| PaulCos a răspuns:

Tacerea se poate interpreta in foarte multe feluri. Cuvintele, discutia, mesajele intr-un singur fel. Cu cat amani discutia sau impacarea cu atat mai mult vei lasa interpretarile tacerii sa va distanteze. Nici orgoliul, care te indeamna sa astepti, sa faca el primul pas, nu e deloc constructiv.

| Capsi a răspuns (pentru PaulCos):

Imi este teama ca daca acum a reacționat asa, daca ii dau mesaj poate am sa il pierd definitiv.