| ovidiu246 a întrebat:

O să vă povestesc chiar de la început.

Suntem colegi de clasă, din a 9-a era tot după mine, îmi oferea atenție și se vedea clar că mă place, dar eu nu eram interesat atunci de ea. A continuat tot așa până intr-a 10-a când într-o oră de biologie mi-a spus să mă mut în bancă cu ea (eu stăteam singur în bancă), m-am dus la ea și mă lua de mână, flirta într-una adică. Nu am respinso dar nici nu am răspuns înapoi. După 10 minute de stat lângă ea mă întreabă dacă vreau să fim împreună. I-am zis că am alte priorități și nu vreau încă o relație, pe urmă mi-a zis că a glumit. La un moment prietenii mei (care o vedeau că numai pe lângă mine e) m-au sfătuit să încerc o relație cu ea dar eu nu simțeam nimic pentru ea în momentul ăla, dar până la urma am întrebat-o dacă vrea să fie cu mine (asta a fost într-o pauză, la școală), a răspuns: - Cee?! Glumești! Serios acum?! (după alte câteva întrebări de genul)- Nu știu, lasămă până Luni.
Lunia respectivă nu mi-a zis nimic în privința asta dar nici eu nu am întrebat-o. Am început să flirtez și eu cu ea poate poate iese ceva. Până la urmă am format un cuplu și ne era bine, incet incet incepeam să simt ceva pentru ea.

Toate bune și frumoase până într-o zi când (la școală) mi-a zis că ar trebui să ne despărțim că eu tot îi zic că niciodată nu are timp să ne vedem (e dansatoare și are un program destul de încărcat). Nu m-am împotrivit (ce era să fac la urma urmei) și i-am zis că dacă asta e alegerea ei, asta e. Ne-am îmbrățișat și am văzut că lăcrima (atunci mi-am dat seama că ea nu vrea să ne despărțim și că a fost doar un pretext faza cu timpul). Chiar atunci începea vacanța de vară și în timpul ăsta nu ne-am mai văzut (dar eu încă mă gândeam la ea).
La începutul clasei a 11-a eram mai distanți unul cu celălalt dar o mai vedeam câteodată cum se uita la mine cu o față melancolică. Am început iar să flirtăm și am continuat așa până recent, când am plecat în excursie cu clasa (chiar ieri am ajuns). Acolo la fel, eu stăteam mai mult în camera ei, flirtam, ne tatonam etc. Ieri seara i-am spus iar (la îndemnul prietenei ei)dacă nu vrea să fim împreună. Mi-a răspuns aproape la fel ca prima dată: CEE?! Cât ai băut?! (nu eram nici măcar amețit). I-am zis că sunt serios, ea: Momentul ăsta l-ai ales...
eu: Da, de ce? Te așteptai în alt momentu să-ți zic?
ea: Da, adică...
eu: Răspunde! Poate o să fie ultima dată când te întreb.
ea: (după câteva secunde de tăcere) Chiar nu o să mă mai întrebi?!
Nu am zis nimic. Până la urmă mi-a zis să o las până luni (mâine).

De la prietena ei am aflat că părinții ei sunt cam băgăcioși și comentează. Ia zis ei (prietenei ei) că se simte prost când cineva o întrebă dacă are pe cineva, e nevoită să zică nu tot timpul din cauza părinților ei.

Eu țin la fata asta de mult timp. Ea e genul care se ascunde de sentimente, schimbă imediat subiectul dacă vine vorba de iubire sau chestii de genul ăsta.
Ce ziceți că o să răspundă mâine?!

Răspuns Câştigător
| xDSmille a răspuns:

Daca te iubeste cu adevarat( ceea ce e cel mai posibil ) sigur va raspunde cu Da happy! totusi de data asta, incercati sa aveti o relatie mai serioasa, ca se pare ca asta e ceea ce va doriti amandoi dar va e frica sa aratati! dupa parerea mea, fata tine enorm la tine si cred ca va zice DA happy. Iti urez mult succes

3 răspunsuri:
| lolly_3072 a răspuns:

Normal ca o sa fie DA :* primele iubiri nu se uita nicioadatasmug

Casa de piatra :*

| ovidiu246 explică (pentru lolly_3072):

Da, așa e.
Mi-e frică de un refuz din cauza părinților ei.

| GrosuPatrisia a răspuns:

Nu avem noi de unde sa stim, dar cel mai probabil va fi un raspuns afirmativ. Iti urez succes, oricum! Si chiar daca raspunsul e NU, tu mai incearca, nu renunta! Se vede clar ca fata e indragostita! happy