| Adelina13062014 a întrebat:

O sa va rog sa nu săriți cu pietre. În urma cu niște ani am cunoscut un băiat, nu am avut o relație propriu zisa, nu am ajuns în punctul ala sa facem sex. Eu având 17 ani pe vremea aia, iar el 19 și am căzut amândoi de acord ca asta poate sa mai aștepte. Mi-a respectat dorința, chimia dintre noi a fost mai multa o sapiosexualitate. Câțiva ani nu am mai vorbit, în luna august ne-am întâlnit întâmplător într-un Mall la casa de marcat. Ne-am salutat și cam atât. Acum vreo doua săptămâni mi-a trimis cerere pe Instagram, am discutat și cam atât. El are o familie frumoasa, soție și copii. Ideea este ca mi-a cerut sa ne vedem, ne-am văzut am discutat, a fost foarte diplomat cu mine. Problema este ca eu în ziua aceea ma uitam la el cum ma manca din priviri și arata exact ca la prima întâlnire pe care am avut-o în trecut cu el. Nu știu ce sa fac dacă sa mai continui sa păstrez legătură sau nu cu el. Evident amândoi ne-am maturizat și schimbat fizic și se poate ajunge în alta parte ca nu se știe cum te ia valul. Îmi este drag omul și viceversa.

14 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa nu săriți cu pietre, dar cu coarda putem sării? Sau cu parașutalaughing

| Violleta2022 a răspuns:

Sa-mi fie cu iertare, dar nu ai cum sa-i fii draga, privirile sunt calre de "ce i-as face asteia!" gandindu-se probabil la cum te-ar pune si ce perversiuni ti-ar fae, evident ce nu poate face cu sotia acasa.
Nevasta de acasa si copilasul ii sunt dragi si-i respecta, dar pe cele ca tine, care se duc de buna voie dupa el, nu le vrea decat pentru sex murdar si pervers, ca sa-i completeze fanteziile.
Trezeste-te la realitate si daca nu vrei sa ajungi o femeie usoara de 2 lei, spune-i ca nu te incurci cu barbati insurati, doar ca sa le satisfaci madularul din pantaloni.
Ai o varsta, esti ceva mai matura, chiar nu vrei sa ai un barbat doar al tau, care sa te iubeasca si cu care sa fii fericita?
Daca vrei asta, atunci spune-i curvarului insurat, sa-si vada de casnicia lui, iar tu, cauta-ti unul serios.

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca ati devenit oamenu maturi, cu discernamant in ceea ce faceti, ai/ati putea incerca sa aveti parte de o simpla aventura ''nevinovata''. In amintirea vremurilor trecute atunci cand el ti-a respectat dorinta si a asteptat si tot sperat. Escapada, ar putea fi considerata ca oforma de recompensa binemeritata pentru amandoi. big grin

| Adelina13062014 explică (pentru corbulalbrosu):

Îți dai seama ca probabil și în mintea lui este inclus sexul, repet de când îl cunosc a fost diplomat cu mine la capitolul sex. Faza este ca dacă se ajunge aici pe lângă suferința soției e foarte posibil ca unuia dintre noi sa ii placa și mai mult și sa continuie, iar asta nu e ok ori sa se ajungă la sentimente

| mihai69 a răspuns:

Logic și moral ar fi să vă vedeți fiecare de viața voastră în continuare.
Din păcate, ați ratat trenul atunci când era oprit în gara voastră, ar fi foarte riscant acum să vă urcați din mers...

| Andreeush a răspuns:

Eu nu cred că te-ai maturizat din moment ce tu îți dai întâlnire cu un individ ce are deja o familie.
Vrei să adopți rolul de amantă sau cum?

| Sofer a răspuns:

Are nevasta si copii lasa-l.

| Emma30555 a răspuns:

Daca te vei indragosti de el vei ajunge sa suferi iar situatia lui e destul de clara. Tu trebuie sa te gandesti in primul rand la tine

| Rux04 a răspuns:

Bună. Te sfătuiesc să nu mai continui dacă are soție. Dacă o să vă vadă soția o să sufere. Înșelatul provoacă suferință.

| RainbowD a răspuns:

Salut. În nici un caz. Omul deja are familie. Pune-te în locul soției lui. Cum te-ai simți dacă prietenul tău te-ar lăsa cu copii pentru alta? Nu cred că ți-ar părea bine deloc.

| OctavianSps a răspuns:

Ai doua optiuni, te rog sa te gandesti foarte bine pe care o iei. Poti simplu sa ii distrugi familia omului cum sunt sute de cazuri de acest gen, mai ales ca barbatul e ceea ce e si greu rezista tentatiei din pacate fidelitatea ajungand la pamant. Sau a doua, sa lasi trecutul in trecut si sa iti formezi propria ta relatie de la zero ceea ce este un lucru foarte de apreciat. Succes.

| AEWPenta a răspuns:

Este clar ca omul are chef de o "manevra" cu tine deci cel mai indicat ar fi sa il lasi in pace ca mai tarziu sa nu ai de suferit.

| 09Ioana09 a răspuns:

Din punctul meu de vedere dacă te consideri o persoană ca lumea rupe legatura. El are familie cea a fost în trecut a fost. Nu cred că e cazul să te bagi în acea familie si poate sa fi motivul despărțirii acelei familii. Soția lui bineînțeles că nu e de acord ca voi să vă vedeti și mi se pare si normal.

| Anonymous2122 a răspuns:

Sfatul meu este sa rupi legătura cu el, având in vedere ca are și soție și copil, in primul rând ar trebui sa te gândești ca distrugi o familie prin chestiile astea ca te vezi cu el și etc.