| deutza a întrebat:

O sa va spun o poveste lunga, dintre mine si prietenul meu Bogdan. Daca aveti timp cititi, pentru ca o sa dureze.

Totul a inceput vara trecuta. Mi l-a prezentat un amic. Prima data imi parea antipatic si cu nasul in sus.Peste 3 saptamani m-am combinat cu cel mai bun prieten de al lui, insa el mereu ma mintea.Am ajuns sa ies cu Bogdan pe afara cand mergeam cu prietenul meu de atunci si si cand nu era el. Dupa un timp am inceput sa ma plictisesc langa celalalt ca nu faceam nimic numai statea pe banca si ne uitam unul la celalalt. Intr-o zi mi-a spus ca merge la tara pentru o saptamana.In saptamana aceea am iesit cu Bogdan pe afara si m-am distrat de minune cu el. Odata l-am plesnit pentru ca s-a taiat pe maini. N-a mai vorbit cu mine cateva ore, dar totusi ne-am impacat. A inceput sa-mi placa de el din ce in ce mai mult, dar stiam ca nu pot fi cu el deoarece atunci s-ar certa cu prietenul lui cel mai bun. L-am combinat cu o prietena. Peste vreo 2 saptamani ne-am dus la o prietena la spital si atunci tot se apropria de mine dar era de fata si prietena lui si eu eram cu prietenul lui si incercam sa-l resping dar nu puteam nu ma lasa inima.Prietena lui se comporta aiurea, toata ziua despre fostul ei prieten vorbea. Si in ziua aia s-au despartit, in timp ce cu mine se intelegea foarte bine.In zilele urmatoare tot venea la mine la bloc pe motiv ca ii lipsesc ochii mei.Intr-o zi m-a chemat la un film la el si am zis bine.Atunci eram certata cu prietenul meu de atunci. Dar el l-a chemat si pe el si a iesit foarte urat. Mi-a promis ca aialalta zi o sa fim doar noi 2.In ziua cealalalta, duminica, am fost doar noi doi. Ne uitam la film el vroia sa ma tina in brate.Nu mi-a spus asta dar am vazut pe el. In seara aceea mi-a zis ca ma iubeste si atunci n-am mai rezistat si i-am spus ca si eu il iubesc. Peste o zi, doua a venit la mine la bloc si m-a sarutat.Nu stiti ce fericita eram.Asa peste o saptamana m-am despartit de prietenul meu de atunci ca am aflat ca m-a mintit de mai multe ori si cum eu il iubeam pe Bogdan nu a mai avut nici un rost. Pe urma m-am combina cu Bogdan. Cand am avut cu el 3 luni si cevaam avut primul act sexual cu el. Dupa mama lui mi-a cumparat anticonceptionale, insa mama mea le-a gasit si nu ma mai lasat sa ma mai intalnesc cu el. Eu vroiam sa ma omor. Dupa 2 saptamani si-a facut curaj si a venit sa discute cu mama. A convins-o sa ne lase sa fim impreuna.Asta era prin octombrie. Prin decembrie a inceput sa fie rece cu mine, se comporta foarte aiurea, tot despre alta imi vorbea, o fosta iubita de al lui, care acum e "sora-sa". Eu nu mai suportam asta, pentru ca sunt o fire foarte geloasa. Eu orice faceam nu ii convenea, dar daca sora-sa facea acelasi lucru tot despre aia vorbea.Asa a fost o luna si n-a incetat. Eu am inceput sa vorbesc pe mess cu unu si ne-am "combinat" daca se poate numi asa. El mereu ma facea sa zambesc ii spuneam toate problemele mele, dar dupa nu am mai vorbit cu el cand am vazut ca si Bogdan se cuminteste.Bine toate bune si frumoase pana camprin aprilie, cand iar acelasi comportament.Eu iar am inceput sa vorbesc pe mess cu ala, pentru ca era singurul care ma intelegea.Nici prietenele mele nu ma intelegeau in felul acela, cu mama nici sa vorbesc despre asa ceva nu pot ca ea nu stie numai sa strige.In fine.Bogdan a aflat atunci de el si era sa ne despartim, dar am ramas impreuna si mereu ma controla.In mai am avut 1 an impreuna.Ne intelegeam foarte bine, dar dupa ce a inceput vacanta iar l-a apucat. Iar vorbea cu mine rece, se ferea de sarutul meu si iar vorbea de sora-sa.Atunci eu iar am inceput sa vorbesc cu alalalt, dar el iar a aflat si mi-a facut un scandal monstru la mine acasa.Pe perioada aia trebuia sa-mi vina si ciclul dar de la emotii mi-a intarziat aproape o saptamana.Mama m-a bombardat cu teste de sarcina in timpul ala si m-a facut c*rva, suzati de expresie, zicea ca eu nu stiu numa sa ma f*t toata ziua. Atunci am vrut sa plec de acasa dar nu as fi avut unde merge. Dupa mi-a venit ciclul.Am avut o discutie cu Bogdan si am jurat pe Biblie ca daca se comporta frumos cu mine atunci nu mai vorbesc cu ala. Asa a fost mai mult de o saptamana. S-a comportat frumos. Dupa iar a inceput sa imi vorbeasca de sora-sa stiind ca pe mine ma deranjeaza, mi-a spus ca nu ma va lua de sotie numai cand o sa fie foarte sigur ca nu il mai insel si cand o sa invat sa gatesc.Si i-am spus vorbe frumoase, am fost draguta cu el si zice catre mine nu iti mai merg chestiile astea cu mine.Am ramas masca. A spus ca ma uraste dar totusi ma iubeste.In ultima vreme se comporta foarte ciudat cu mine. Daca el greseste tot el se supara si e cu nasul in sus.Bine sunt si eu tare suparacioasa, numai ca mie imi place cand cineva ma pretuieste si vad ca tine la mine nu cand aud faze cu"as da-o pe Deutza pentru un druid(din WoW)". Normal ca ma supar.Adica pentru el timpul asta petrucut impreuna atat inseamna? Eu m-am saturat de comportamentul lui, numai eu stiu cat am plans si inca plang in fiecare noapte din cauza lui.Bine,stiu ca am gresit ca am vorbit cu ala, dar daca altcineva nu ma intelege, atunci ce sa fac? Am trecut prin atatea numai sa fiu cu el, am facut atatea pentru el. I-am dat virginitatea mea, era sa renunt la parinti, era sa ma sinucid, m-am taiat de atatea ori, cand ne certam.

Dati-mi va rog ceva sfat! Ce sa fac? Eu nu mai suport situatia asta. M-am saturat si de plans, dar nici pe el nu vreau sa-l pierd.

Multumesc ca ati avut rabdare s-o cititi!

17 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, m-a intristat putin povestea ta si asta pentru.ca am patit si eu ceva asemanator; si eu m-am certat cu familia pentru. el, mi-am pierdut virginitatea cu el, am facut multe pentru. el si am suferit enorm.Numai eu stiu cat am plans din cauza lui. Uneori se comporta frumos cu mine, alteori ma facea sa ma simt foarte prost si asta ma durea foarte mult. Din fericire am reusit sa trec peste toatehappy.
Eu te inteleg, dar sa stii ca asta nu e relatie, unde e iubirea, respectul, intelegerea? Intr-o relatie exista certuri, ca in orice relatie, dar se pare ca el s-a purtat cam aiurea si sincer, nu l-ai inselat ca ai vb.pe mess cu un baiat, stai linistita ca nu e o greseala asta.
Sti, ma gandesc ca amandoi a-ti gresit oarecum, tu fiind geloasa, probabil fiind geloasa esti si o fire posesiva dar totusi se vede ca il iubesti... el a gresit ca nu trebuia sa iti vorbeasca de alta, sa te faca sa te simti prost si sa spuna vorbe care dor.
Aceasta raceala si indiferenta a lui, uneori, ma cam pune pe ganduri.Eu zic sa fi optimista si sa te gandesti bine ce vrei sa faci. O relatie care scartaie de atata timp, nu prea are sanse de viitor. Mereu vor exista aceleasi probleme, daca niciunu nu incearca sa se schimbe, atunci va fi greu ca relatia sa mearga bine.
Sti, gandeste-te bine daca mai are rost si daca merita sa mai suferi si sincer tu ai facut destule pentru. el, i-ai daruit virginitatea, era sa renunti la parinti si nu merita sa versi lacrimi, niciun baiat nu merita lacrimile unei fete.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Cati ani ai?! Cati ani are si el?

Ca sa imi dau cu parerea!

| Floreenofficial a răspuns:

Pe mine ma emotioneaza povestile astea si sa stii ca in general nu imi place sa fac oamenii sa sufere.am citit cu atentie ce ai scris si gandindu-ma bine... e cam vina ta pentru tot ce ti se intampla. :-s
1.nu trebuia sa te incurci cu ala...
2.cam repede ati facut-o dupa doar 3 luni
ca sa nu mai zic ca ai vrut sa te omor pentru el.Adica cum vine asta?! Dumnezeu iti da o viata si tu vrei sa ti-o iei pentru un tip? Sa stii ca deciziile importante din viata noastra se iau cand suntem lucizi, nu la nervi.Fiindca la nervi toti vor sa se omoare.Mama ta nu cred ca te uraste...cred ca iti vrea binele (chiar daca te-a facut c*rva). Trebuie sa o respecti in continuare si sa asculti de parintii tai.Cat despre el...sunt milioane de alti baieti in tara asta! Nu poti gasi pe altcnva?sad
Succes! :*

| ionica56 a răspuns:

Scuze ca dau raspus la asta.happy da nu pot da mesaje. deci. imi poti da. daca vrei...usernameul si parola prin mesaj te rog?batting eyelashes

| ionica56 a răspuns:

Multumesc fft.mult.:*

| deutza explică:

Si mai e ceva ce am uitat sa precizez.De fiecare data cand ma insulta sau zice ceva ce nu imi convine zice ca a glumit.

| deutza explică:

Eu am 17 ani si el 19

| deutza explică:

Gabrielă eu am scris astea sa fiu ajutata nu judecata. Pentru mine e important ce sfaturi imi dati.Si daca nu as sti ce e aia dragoste nu as fi trecut prin atatea cu si pentru el.Eu nu stiu ce simte el pentru mine acum dar eu il iubesc.

| Zazu a răspuns:

De fapt tu cu cine vrei sa fii, cu cineva care are deja o prietena? sau cu cel care "te intelege"? Sa inteleg ca niciunul nu te vrea in realitate, realitatea e dura si transparenta ca apa, mai nasol e cand ne dam seama ca nu avem ce cauta unde nu ne fierbe "dragostea". Un dus rece nu ti-ar strica!

| Nirvana a răspuns:

M-a intristat mult povestea ta. Madda are dreptate. Trebuie sa gandesti la rece totul, dar gandeste cu mintea. I-ai oferit virginitatea ta pentru ca l-ai iubit, si inca poate il mai iubesti. Dar acum nu trebuie sa te simti legata de el. Tu trebuie sa intelegi ca timpul le rezolva pe toate. Incearca sa vorbiti. Spune-i lui Bogdan tot ce ai pe suflet. Din moment ce el iti vorbeste mereu de fosta lui prietena sunt doua optiuni. Ori ii place sa te faca geloasa ori i-au revenit sentimentele pentru tipa accea.Eu zic sa vorbesti cu el. Spune-i sa-ti spuna ce simte, intreaba-l daca te mai iubeste si spune-i ca indiferent de ce decizie ia, tu vei fi de acord cu ea. Cred ca e singura solutie pe care o pati aborda in momentul de fata. Daca tii totul in tine nu rezolvi nimic, ba chiar iti faci si mai mult rau. Nu lasa timpul sa treaca, ca deja a trecut destul. Daca vei merge in ritmul asta va veti distanta si mai mult. Vorbeste cu el. Fi calma cand faci asta.Si ramai calma pana cand ati lamurit toata situatia. Spune-i si lui ca ai renuntat la tot pentru el. Dar spune-i-o calma, ca sa nu sune ca repros. Stiu ca doare, dar nu va durea pentru mult timp. O sa simti ca mori fara el vreo cateva luni. Dupa aceea o sa ramana totul in urma si ai sa poti sa iti refaci viata. Nu e un capat de lume ca te-ai culcat cu el. Bine ca nu ai facut greseli mai mari, cum ar fi un copil sau sa te fi mutat cu el. Gandeste-te ca putea fi mai rau. Nu mai amana. Vorbeste cu el. Si daca nu intelege si nu vrea sa inteleaga...stii ce ai de facut.Mult noroc in viata!

| Barbie_9570 a răspuns:

Trista povestea ta.
In primul rand, nu sunt de acord cu ce ai vrut sa faci tu, era sa renunti la parinti, sa te sinucizi, te-ai taiat.etc.
De ce? confused Inteleg ca il iubesti si imi dau seama ca suferi, avand in vedere comportamentul lui, dar sa nu iti mai treaca prin cap sa recurgi la asemenea gesturi, pentru ca nu merita, in fond nimeni nu merita.
El nu te pretuieste si gandeste-te ca daca o sa fie mereu cu nasul pe sus, asa cum zici tu n-o sa va intelegeti vreodata.

Intr-un fel inteleg de ce ai vorbit cu baiatul acela, daca zici ca nici prietenele tale nu te intelegeau, dar puteati sa ramaneti la statutul de amici, nu mai mult.Acum bineinteles ca daca a aflat o sa-ti ''scoata ochii'' cu asta tot timpul si e gelos dar trebuie sa-l faci sa aiba incredere in tine, si sa rezolvati problema. dar sa nu mai calci stramb.

Vorbeste cu el sincer, si spune-i ce simti, daca in continuare observi ca nu s-a schimbat nimic, atunci stii ce-ai de facut.

Multa bafta si ai grija.
:*

Aaaa, si imi pare rau pentru tine s pentru ca mama ta vorbeste asa urat cu tine.

| darkdragons a răspuns:

Dea nu mai fi suparata
sunt fata si stiu si eu cum e. o data am fost ca si tine in aceas situatie si am plans si m-am sacrificat
apoi dintr-o prostie ne-am despartit sti cum a fost? a fost super ma simteam libera vedeam lumea cu alti ochi.parca mi-am luat o piatra de pe inima
crede-ma dupa ce i-am dat papucii imi cerea sa ne impaca dar am fost puternica si nu am raspuns ispitei
apoi m-am cuplat cu altu dar cu fostul` continuam sa fim prieteni a fost atat de tare si ma intelegeam bine cu amandoi apoi m-am certat cu fostul` si am ramas cu iubitumio si tot nu m-am suparat
asa te sfatuiesc csa faci si tu si sai dai naibi pe aia care nu te pretuiesc ca sunt si mai frumosi si mai destepti dacat ala is sigura!
pup funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand nu e bine sa te oftici in al doilea rand nu e bine sa plangi pentru cineva care te uraste, te minte, nu prea e sigur pe el, nu are incredere in ceea ce face ce gandeste persoana respectiva despre el in legatura cu sora lui cred ca a devenit o obsesie(sincer) eu stiu ca atunci cand iubesti cu adevarat ti la persoana respectiva, o respecti, ii intelegi toate problemele, etc. in legatura cu sinuciderea nu cred ca vroiai cu adevarat cred ca tu gandeai cam asa''daca ma paraseste, daca pleaca eu pe cine mai iubesc, nu pot sa traiesc fara el'' etc nu cred ca el e singurul baiat din lume dar, cred ca e pacat sincer atatea probleme. trebuie sa faci in asa fel incat persoana respectiva sa nu isi dea seama ca suferi, ca esti trista, trebuie sa fi vesela tot timpu' sa treci cu usurinta peste clipele grele din viata ta ai toata viata inainte nu cred ca merita sa suferi cea fost a fost priveste inainte fara o lacrimahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai de mine dar nu mai ajunge la gesturi din astea cum sa te tai viata e un dar de la d-zeu el ti-a dat viata el iti ia viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca amandoi ati fost de vina si eu cred sa va despartiti dar sa ramaneti prieteni

| alexutza_3691 a răspuns:

Ma-ta are dreptate, esti curva

| Fernando777 a răspuns:

Nu vreau sa dau nici un sfat inutil dar sunt baiat si sincer nu m-ar lasa inima sa-mi vad iubita suferind. Daca se comporta in halul ala cu tine, priobabil nu mai are ochi pentru tine. Probabil si-a gasit pe alta fata sau se gandeste la alta mai speciala. Dar sper sa nu fie asa, pentru ca nimeni nu isi doreste ne