| anonim_4396 a întrebat:

"o sarcină poate apărea şi dintr-o joacă. Mai exact, acest lucru este posibil atunci când degetele ating penisul şi pe el se află spermatozoizi, iar mai apoi se intră în contact cu vaginul sau dacă se ejaculează lângă canalul vaginal. Câteva picături de fluid seminal conţine numeroşi spermatozoizi şi este suficient ca aceştia să-şi găsească drumul către colul uterin."

Ce părere aveți, este posibil?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca exista o posibilitate (destul de mica) sa se poata forma o sarcina in conditiile precizate. Insa formarea sarcinii se poate produce numai daca este indeplinita si cealalta CONDITIE ABSOLUT OBLIGATORIE si anume ca in acel moment femeia sa fie in una din cele 2-3 zile REAL FERTILE a ciclului menstrual.
Pentru a se putea forma o noua forma de viata, in mod absolut obligatoriu trebuie sa existe 1 OVUL VIABIL si 1 SPERMATOZOID motil, viabil si perfect sanatos pentru a fi capabil sa reuseasca sa strapunga membrana rezistenta a ovulului pentru a-l fecunda.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

O sarcina se formeaza numai daca fata este in perioada fertilă, si numai daca băiatul ejaculeaza in vagin, doar in aceste conditii se formeaza sarcina, sperma in contact cu aerul moare, deci daca ai pe degete spermă si îi bagi degetul pe care ai spermă in vagin nu se va forma niciodata o sarcină, intrucit tu nu i bagi spermatozoizi vi activi, ei sunt morti, sau inactivi deci zero șanse de sarcină.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. S-a mai întâmplat. Sunt entități extrem de hotărâte să își facă treaba pentru care au apărut pe lume.

| Andreeush a răspuns:

Există șanse.