| Tito97 a întrebat:

O situație extrem de complicată să vă explic.

M-am cunoscut cu o fată din altă țară, din Austria e ea de loc, când eram mici, ea fiind rudă cu bunica sa care murise și venise la înmormântare. Pe atunci ea avea 6 ani eu 8 jumate.

Chestia e că eram mici, na, ne-am jucat ne-am împrietenit, eu încă îi dădeam înghețată și flori din bursa mea de la școală și aveam grijă de ea ca de surioara mea, când părinții ei nemți erau plecați la priveghi cu ai mei și cei din scară, la înmormântarea bunicii ei.

În fine, am crescut, am și uitat de fata aceasta până acum prin Noiembrie când mama ei a bătut la ușă la mine, trimisă de ea să-mi ia numărul de telefon.

În fine, ulterior am aflat că de fapt m-a spionat ani întregi de atunci până acum, inclusiv vorbind pe Facebook cu vecinii de pe scară, eu primind apartament de 3 camere moștenire. Vreau să menționez că sunt extrem de ambițios și așadar nu sunt adeptul relațiilor lungi, sex cât să descarc tensiunea de sub curea la panatalon și e ok.

În fine, timpul a trecut, eu sunt în momentul de față medic ortoped la spitalul județean și platinum card în portofel, ea mi-a spus (dacă am înțeles bine în germană) că e ceva instalator la o multinațională pe acolo nu am înțeles exact nici eu unde.

Chestia e că am vorbit prin mesaje, chiar am glumit mult cu ea să se mai dezghețe, fiind mai ciudațică și introvertă de felul ei din ce văd pe poze pe Facebook; chiar mi-e puțin milă de ea, și nu am putut să nu remarc, citind printre rânduri, ura și răutatea dar mai ales sarcasmul subtil, de am stat de nu puține ori și m-am întrebat cu ce naiba i-am greșit. Chiar m-am oferit să-i trimit 2.000 de euro să-și ia ce vrea, că se apropie ziua ei de naștere în Feburarie.

Păi nu știu fraților dar eu am fost cavaler, nu admit să fiu tratat așa de un pitic de 1, 60 rău la suflet, care nu e capabil de mai mult în afară de venin ură și răutate.

A, mi-a mai spus că mă vrea așa de mult acolo să fiu lângă ea că dacă nu merg acolo să o salvez va pleca de pe pământul ăsta un nimeni. E karmică treaba...

Any thoughts?

P.S. Flirtez cu o grămadă de fete, am opțiuni suficiente aici, dar vedeți și voi e ceva mult mai complicat și diferit la mijloc în acest context ciudat.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

"Un pitic de 1, 60 rău la suflet, care nu e capabil de mai mult în afară de venin ură și răutate" pus langa "mă vrea așa de mult acolo să fiu lângă ea că dacă nu merg acolo să o salvez va pleca de pe pământul ăsta un nimeni." nu imi spune nimic karmic,mai degraba bipolar.
Daca realizezi si tu acest lucru,vezi-ti de drum si recomanda-i un psihiatru bun,fata are o fixatie puternica si de lunga durata cu tine.
In mintea ei,daca ati fi impreuna,acel sentiment de siguranta si ocrotire pe care i-l dadeai cand erati mici,s-ar putea intoarce!
Aparitia ei in forta ti-a produs o mica busculada mentala,surpriza a fost complet neasteptata si probabil acesta e motivul pentru care insisti inca.
Si,iti spun din nou,nu e nimic de facut,vezi-ti de viata ta frumoasa!
Nu stii ce traume psihologice are,mai ales daca spui ca ani de zile te-a urmarit in secret,e introvertita desi te vrea langa ea sau asa isi imagineaza,nu stii de cata dragoste a avut parte si, personal, cred ca nu de prea multa, ea vede in tine o salvare intr-adevar.Dar o salvare de suprafata, esti ingredientul ei secret in reteta ei personala de fericire.Si asta pentru ca esti departe si nu va cunosteti,de fapt.
A pus in tine toate calitatile pe care si le doreste,ai devenit eroul care o va salva de viata ei proprie si lupta sa te aduca langa ea.
Doar tu i-ai mai ramas,intr-adevar,pentru ca ceilalti,cu totii,au transformat-o in acel pitic sarcastic,rau la suflet,plin de viclenie si ura!
Crezi ca daca ai ajunge langa ea asa cum isi doreste, s-ar schimba ceva? Sau in scurt timp te-ar incadra si pe tine intre ceilalti?
De-asta iti spun, lasa karma ca nu are nici un amestec, desi bipolaritatea ar putea avea.
Iesi din acest context "ciudat", nu-ti va aduce nici un bine.Nici tie, nici ei.

| Tito97 explică (pentru greece12):

Cel mai complet răspuns, aveți dreptate doamnă. Am fost cu o grămadă de fete, dar pur și simplu e ceva diferit la această făptură, mi-am dat și eu seama de la început că ceva nu e bine cu pipița asta. Oarecum îi găsesc într-un fel circumstanțe atenuante, a crescut într-o suburbie de 2.000 de oameni de lângă Salzburg, probabil unde fiecare se știe pe fiecare, bârfe, scandaluri, rahaturi și alte cele de genul, na, îți dai seama ce e în comunitățile astea suburbane mici...

Deși ar putea suna ciudat, în ciuda problemelor clare pe care le are, are un aer drăgălaș. Pur și simplu și atunci când zâmbește îi citești durerea în suflet. Cel mai probabil tasu nu o lasă, că i-am spus dacă vrei ceva serios vino în România, am casă am apartament sunt doctor urmează să îmi iau disertația în managementul afacerilor și să îmi deschid firmă de afaceri imobiliare cu ajutorul lui tata care e băgat în așa ceva. Că ea nu vine în România...I-am zis foarte bine, fiecare știe ce e mai bine pentru el! A rămas pe gânduri cred nu mi-a mai scris după vreo 2 zile...

Pe lângă toate astea, am auzit că măsa lucrează la ceva bar... așa... și că a schimbat nu stiu câți soți și are probleme cu alcoolul.

Și aveți mare dreptate, de ce să fiu eu eroul și salvatorul ei, dacă îi place să se complacă în mizeria de acolo? Eu am fost cavaler cu ea, dacă nu a fost în stare să aprecieze politețea și eforturile mele de a o scoate din (scuzați expresia) rahat, pentru ce să mai insist?!?!?!

Seară plăcută. Regret că m-am grăbit să dau fundă hexagonuluipentagonal fără să vă observ comentariul?

| greece12 a răspuns (pentru Tito97):

Daca aveai nelamuriri si ti le-am deslusit, sunt mai mult decat multumita, nu pentru funda raspund eu!
O viata minunata iti doresc si departe de incurcaturi!happy

| Tito97 explică (pentru greece12):

Ea nu poate trece peste fiindcă eu i-am dat primul sărut. Încă de la vârsta din clasa I eram atlet de performanță și stătea lângă mine în cameră, eu băgam ca turbatu abdomene și flotări pe saltea, stătea lângă mine și se uita, am tras-o pe saltea și am dat frâu liber? După în loc să facă la fel a început să tremure a intrat în panică și fugea de mine când mă vedea?

Era cu o fată pe acolo ele două în parc și mi-a trimis niște poze urcată pe o bancă...se uita în jos și își atingea delicat gâtul. Am întrebat-o de ce nu te uiți în cadru? Ești crush-ul meu, nu am curaj! Așa că îi e greu și ei. V-am spus că e poveste de film?

Dacă vrea să vină la mine bine, dacă nu, nu.

Numai bine.

| Wr3nch a răspuns:

''și nu am putut să nu remarc, citind printre rânduri, ura și răutatea dar mai ales sarcasmul subtil, de am stat de nu puține ori și m-am întrebat cu ce naiba i-am greșit.''

Ce miros aici e toxicitate. So drop her like its hot.

| covridong a răspuns:

Buna seara Titoi97
Iti recomand sa mergi pe la biserica
O seara buna, doamnejuta

| politisttexan a răspuns:

Vezi sofere ca bate porumbu in geam