| sopranaCadaverica a întrebat:

O situatie. Un barbat se masturbeaza (singur, nu in prezenta unei femei sau altui stimul) si simte ca nu poate termina. De ce se intampla asta? Respectivul era foarte excitat si totusi nu a putut ejacula. Mentionez ca deja avea si migrena. E un semn de impotenta? El are in jur de 40 de ani. Sau poate din cauza masturbarii in exces?

6 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

E posibil ca din cauza masturbarii in exces sa scada sensibilitatea dar aia revine dupa o pauza deci nu e bai. Lipsa orgasmului e de cela mai multe ori psihologica, grijile, depresia, lipsa de incredere sau chiar si o migrena pot interfera.

| RAY a răspuns:

Poate fi si o boala cardiaca, sangele nu pombeaza sangele bine astfel ejaculare nu se produce se ajunge la impotenta, se recomanda usturoi care practic asta face curata sangele il face mai subtire

| mihai69 a răspuns:

Poate fi si din cauză de "prea mult".
Dar şi din altele. În mod normal, un tip îşi cam dă singur seama de ce pățeşte asta. Dar mulți nu recunosc...

| Goete a răspuns:

Deoarece in timp ce te masturbai deja te gandeai la altceva ce nu te intretinea atat de excitat incat sa te termini. Se intampla si la 15 ani?

| sopranaCadaverica explică (pentru Goete):

Asta nu stiu, nu despre mine e vorba, e doar ce i s-a intamplat unui prieten. Dar e interesanta teoria ta

| Romanul86 a răspuns:

A luat pastile pentru potență!