| Onlyshadowsinmylife a întrebat:

Oameni buni, am o problema care trebuie rezolvata, dar sunt intr-o mare incurcatura si ma tem sa nu fac o greseala, pe care sa o tin la suflet toata viata. M-am intalnit cu o fata aproape trei ani de zile, de cand ea avea 14 ani, si o iubeam nespus. Insa in ultimul timp ne sfadeam atat de des, ca acum nu prea inteleg de la ce totusi, pentru ca nu ma insela, pur si simplu nu a rezistat psihic de la presiunea carecare se crea din cauza sfadei. Acum dupa ce a trecut aproape 6 luni de cand ne-am despartit, si mi-am gasit o noua prietena, simt ca totusi numi ajunge anume ea, fosta. Parca o tin in inima, parca o mai iubesc. Insa un motiv de despartire a fost ca ea a devenit mai inalta ca mine cu vreo 2 centimetri, si ma simteam jenat cand ieseam cu ea in public. Ea dupa aceste sase luni inca nu si-a gasit altul si parca simt ca asteapta sa ne intalnim inapoi. Dar anume aceasta ca e mai inalta ma jigneste mult. Ce sa fac, cum sa procedez, pentru ca sa nu fac o prostie si sa o tin minte toata viata. Parca simt ca daca isi gaseste pe altcineva, ma va ataca atat de mult. Nu stiu cum sa aleg, pentru ca noua mea iubita imi place, dar la inima tot pe fosta o am.

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Wow, 2 centimetri sunt o problema in relatia voastra? Si sincer, verisoara-sa? Pe bune? Oricum pe actuala o minti clar si nu merita din partea ta asa ceva. Las-o in pace sa isi gaseasca un baiat care o iubeste cu adevarat, nu unul care e amorezat de verisoara ei. Cat despre fosta, mai incearca. Si da-ti 2 palme si revino-ti cu faza cu 2-3 cm mai inalta.

| Onlyshadowsinmylife explică (pentru sofisis):

Tocmai ca verisoara dorea de mult sa fim impreuna, pentru ca nu are relatii atat de stranse cu fosta mea iubita. Si am iesit vreo trei ori cu ea, ne-am sarutat, dar acum iese la iveala ca fosta inca asteapta sa ne reimpacam.

| sofisis a răspuns (pentru Onlyshadowsinmylife):

I RE LE VANT! Pe verisoara o minti. Nu o iubesti deloc. Pentru ce mama ma si stai cu ea? Intoarce-te la fosta si la revedere.

16 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum viitor nu exista alaturi de fosta, partial pentru ca nu va mai intelegeti, partial pentru ca este mai inalta ca tine, te sfatuiesc sa-ti vezi de drum si sa-ti caut o fata noua, mai micuta de statura evident.

| Onlyshadowsinmylife explică (pentru Violleta2022):

Eu mi-am gasit o noua prietena, dar ea e verisoara fostei iubite, si ma simt indecis. Si ea mi-a spus ca fosta mai spera ca eu sa ma intorc la ea. Si eu cunoac firea slaba a fostei, de aceia parca mi se face jele de ea, parca mai vreau sa dim impreuna, pentru ca ea tot asta vrea. Nu stiu. Imi trebuie un psihiatru precis.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Onlyshadowsinmylife):

Chiar nu ti-ai gasit o alta fata pe fata pamantului, decat o ruda apropiata fostei iubite?
Iti imagienzi ce probleme vei creea in familiile lor? Pentru ca asta se va intampla!
Lasa frate deciia, ca de asta nu ai nevoeid e psiholog, ci de un cap pe umeri si matrutitate, ca nu decid altii in locul tau.
Daca ai avea vreun handicap mental as intelege, dar nu vad asa ceva.
Da-le pace si ei si vara-si si cauta-ti una care nu-i ruda, sau prietena cu cele doua!

| Onlyshadowsinmylife explică (pentru Violleta2022):

Eu pot sa fac asta, dar mai simt parca ceva pentru fosta, care la randul ei doreste sa ne reimpacam, dar nu stiu ce sa fac.

| Plato a răspuns:

laughing Cati ani ai? Tu ca tu, dar o femeie de 50 de ani ti-a zis ca e o problema ca e mai inalta cu 2cm. laughing
Doamne, multi mai ai...

| Onlyshadowsinmylife explică (pentru Plato):

Care femeie de 50, ce vorbesti tu acolo, tu singur cati ani ai, e o intrebare intre limita fe varste de la 17 la 20 de ani.

| melodrama a răspuns (pentru Onlyshadowsinmylife):

Nu merita sa-l iei in seama, e doar un alt prost ce se pretinde filosof.

| Onlyshadowsinmylife explică (pentru Plato):

Am 20, fosta 19, verisoara ei 18

| Plato a răspuns (pentru Onlyshadowsinmylife):

Anamaria50 e femeia la care ma refeream.

| Lule a răspuns:

E mai inalta cu 2 cm, asta e motiv sa te desparti? Esti un superficial daca dupa o relatie de cativa ani te-a deranjat faptul ca a crescut cu 2 cm mai mare decat tine, sa nu mai spun de imaturitate. Hotaraste-te ce vrei sa faci si asta destul de repede, actuala ta prietena nu e obligata si nici nu cred ca vrea sa-si piarda timpul cu cineva care inca nu si-a rezolvat problemele.
Poate suna rautacios sau dur dar, nu uita, ea nu face parte din trecutul tau asa ca nici tu nu-l aduce inapoi.

| Onlyshadowsinmylife explică (pentru Lule):

Am spus ca e unu din motive inaltimea, nu e principalul. Ne-am despartit ca ne certam des, si sau adunat toate si nu am rezistat ambii. Dar dupa un timp, ea vrea sa se impace. Iar eu deja am iesit de vreo trei ori cu verisoara ei, cu care nu are legaturi atat de stranse.

| Onlyshadowsinmylife explică:

Mersi tuturor pentru ajutor!

| bbobo22 a răspuns:

Cred ca in general iubim pe cineva pentru felul in care ne simtim in compania acelei persoane...iar atunci cand iubesti cu adevarat nu cred ca mai conteaza cati centimetrii are in plus sau in minus sau cati bani are sau nu are. Daca fosta ta prietena nu si-a gasit inca pe cineva, nu-ti face griji, este o chestiune de timp pana cand va gasi pe un altul care sa o iubeasca mai mult si sa te uite. Tu ar trebui sa te hotarasti mai intai daca actuala ta relatie este ceea ce vrei si te face fericit. Apoi daca vrei sa mai acorzi inca o sansa fostei tale relatii cred ca ar trebui sa te grabesti. Mai tarziu s-ar putea sa fie prea tarziu. Incearca sa fii mai hotarat si mai sigur pe ceea ce vrei daca vrei sa fii barbat. Te aflii momentan intr-un caz foarte fericit in care tu poti alege. Ai grija ce alegi si nu-ti bate joc de sansele pe care le ai. De cele mai multe ori in viata femeile sunt cele care aleg barbatii. Atunci cand nu te vor mai dori, nu o sa mai ai ce sa faci decat sa le accepti deciziile si sa te retragi. Deci nu esti deloc in incurcatura. Gandeste-te bine ce-ti doresti, alege in mod corect si nu-ti bate joc de sentimentele fetelor care te iubesc. Altfel s-ar putea sa ramai singur si atunci o sa vezi incurcatura happy

| Onlyshadowsinmylife explică (pentru bbobo22):

Mersi de raspuns, pacat ca nu l-am observat inainte sa dau funda, cred ca nu te superi pe asta.