| saresipiper a întrebat:

"Oare baietii astia care merg la sala ca sa aiba gagici si ajung apoi sa aiba capul mai mic decat restul corpului, nu vad cat sunt de penibili?
Sunt pur si simplu deformati, cand te uiti la ei parca te uiti la o caricatura si se cred atragatori?"
Repostat

18 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu o sa merg in viitor dupa ce slabesc ca sa fac masa musculara la brate, cei drept esti mai atractiv pentru sexul opus, face bine si la sanatate, as fi ipocrit sa spun ca nu conteaza sexul opus, ba da conteaza

| Holiday a răspuns:

De fapt penibil e unul care are 1.80m inaltime, 120 kg din care jumatate osanza, un burdihan cat china, ceafa ca de porc si fat(z)a ca o luna plina.
Aaa, dar stai ca aia sunt misto, le creste capul o data cu burdihanul, ca din fericire pentru ei, osanza se depune si in zona cefei, fetei, gatului, etc...laughing

| Donsavas a răspuns:

Ba Da, cred ca si ei vad asta doar ca se concentrează pe calitățile pe care le au, nu pe defecte.

| Dalmore a răspuns:

Nici mie nu-mi plac, dar nu-i treaba mea să-i judece.

| Bogdan70001 a răspuns:

Esti prajit.
Deci daca cineva merge la sala este penibil...nu o sa ajungi departe cu gandirea asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai te rog niste exemple de Corp deformat? Dacã tii se pari neatragãtori e problema ta, fiecare cu preferintele ei. nu toti merg la sala pentru a impresiona "gagici". Poate doar slabanogii striati aratã kinda gay.

| saresipiper explică:

Pentru cei atacati, luati-va o oglinda si cand va sun, spuneti-mi, vedeti un cap mic cat o minge de tenis? Pai atunci nu e de mirare ca doar corpul v-a crescut, mintea a ramas tot asa!laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru saresipiper):

NImeni nu s-a simtit atacat, doar ne-am mirat de prostia ta

| saresipiper explică (pentru anonim_4396):

Iar vorbesti cu ma.ta?

| SupMates a răspuns:

Nu înţeleg de ce tu îi consideri atăt de idioţi pe tipi care merg la sală...
Tu chiar îţi imaginezi că mușchi ăia apar doar fiindcă frecventează clădirea?
Este nevoie de multă muncă și până la urmă și sănătatea lor are de câștigat.
Nu mai jigni oameni pentru lucrurile pe care tu le consideri defecte și apreciaza oameni pentru calitațile lor.
Cu gândirea ta actuală nu vei ajunge niciunde...
Sala este un stil de viaţă și cel puţin pentru mine o metodă pentru a scăpa de stres.
Sper că ai înţeles mesajul...

| saresipiper explică (pentru SupMates):

Parca ai scris ceva academic sa nu inteleg!
Nu am nimic cu oamenii care merg la sala si arata sanatos, ci cu tipii care se desfigureaza! Ies adevarati mutanti de acolo! Cred ca societatea ar avea de castigat daca s-ar inchide aceste "sali", un corp armonios se poate obtine si fara

| SupMates a răspuns (pentru saresipiper):

Acei "mutanti" se droghează să arate asa, in mod natural nimeni nu ar arata astfel.
Nici eu nu sunt de acord cu acei oameni dar pana la urma este alegerea lor.
Salile nu au nici o vina, acele droguri da.(P.S:asa prefer eu sa le zic, "droguri" daca se gaseste careva complexat de faptul ca nu aș cunoaște ce sunt)

| Ralena a răspuns:

Baietii nu merg la sala ca sa aiba gagici. de obicei "gagici" au baietii ceafa lata si cu burta. Baietii care merg la sala au maxim iubite, prietene, sotii. La sala, cum spui, banuiesc ca te referi la culturism, deoarece la sala se fac mai multe sporturi, se depun ani de zile de efort, de atentie la alimentatie, se invata disciplina, echilibru, rezistenta la efort, etc. Hipertrofia musculara se face in ani de zile, cu multa atentie in special la partea denutritie, cu multe cunostinte. Se invata mult, se munceste mult, se sacrifica mult. In vreme ce baietii care aduna strat dupa strat de grasime stand picior peste picior pe terasa, sportivii aduna ora dupa ora de studiu, antrenament, abtinere de la unele placeri ale gustului invatate, cum ar fi monozaharidele (ciocolata, inghetata, suc carbo gazos etc). Gagicile probabil nu vor aprecia niciodata aceast dedicatie, acest efort, aceasta disciplina si rezistenta. Femeile, in schimb, da. In general astfel de afirmatii le fac fetele care stiu ca strugurii sunt acri si baietii invidiosi. Mai bine fa sport, o sa te umpli de endorfina, dopamina, serotonina si vei fo mult mai relaxat si fericit.

| saresipiper explică (pentru Ralena):

Din contra, cei care au complexe si frustrari merg la sala draga! Cei care se simt ok cu ei insisi stiu ca sport pot face si in aer liber si in confortul casei lor! Cei care merg la sala o fac si ca sa cunoasca femei, in timp ce alearga ca sobolanii pe rotita, e cringe....repet, sportul se poate face si in afara salii, deci endorfina, dopamina si serotonina sunt binevenite, totul e sa duci o viata echilibrata care sa se reflecte si in felul in care arati.

| Ralena a răspuns (pentru saresipiper):

As face si eu acasa "sala" daca as avea 10 aparate fara care nu am cum sa o fac. Daca imi dai o idee cum sa lucrez lombarul de exemplu, care imi sustine coloana, fara un aparat, doar cu calistenice, as fi recunoscatoare, ca eu in atatia ani de sport inca nu am aflat happy. Majoritatea sportivilor de la sala pe care ii cunosc sunt foarte fericit insurati, si nevestele lor fac sport si multi fac impreuna, sa inteleg ca ei cauta gang bang? Sau cei caremerg la teren sa joace tenis, alt sport unde ai nevoie de aparatura, trebuie sa isi lege un fileu in camera? Ce mentalitate e asta?

| saresipiper explică (pentru Ralena):

Crede-ma ca nu toti merg pentru a-si trata diferitele afectiuni fizice. Salile sunt fabrici de batausi. Atunci cand vezi un munte de om care inainte era aproape zburat de vant, e altfel si multi care au fost batuti, abuzati isi rezolva aceasta problema ajungand masivi si devenind ei agresori la randul lor! Curiozitate - cu ce aparat iti lucrezi lombarul, daca stii denumirea

| Ralena a răspuns (pentru saresipiper):

Da, aparat de hiperextensii, dar era doar un exemplu, lucrez toate grupele de muschi. Posibil cunoastem oameni diferiti, in multi ani de cand eu fac sala, cunosc o cu totul alta categorie de sportivi, dar nu contest ca cei despre care vorbesti nu exista.

| Anemona2020 a răspuns:

Unii probabil sunt deformați ca ia pastile și nu fac sala și dacă ii înțepi cu acul fac. puffff.
Dar majoritatea bărbaților sunt atrăgători cu mușchi.