| Elena0210 a întrebat:

Oare chiar exista iubire? Io nu am gasit-o. Am iubit dar am suferit mereucrying si nu mai vreau!

Răspuns Câştigător
eileen
| eileen a răspuns:

Exista, asteapta doar. Va veni exact cand nu te vei astepta. Am suferit si eu vreo 3 ani dupa cineva, dar am gasit apoi iubirea adevarata cand credeam ca nu mai am nici-o sansa. Acum sunt foarte fericita. Fii tu o fata buna si ai sa vezi ca vei intalni pe cineva de exceptie, care te va iubi pentru sufletul tau.

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Exista. Dar necesita sacrificii si rabdare. Nu exista print pe cal alb, nu vei gasi barbatul perfect, dar vei gasi cu siguranta un barbat pe care sa-l poti iubi cu toata inima ta daca nu uiti sa-l cauti.

Anna
| Anna a răspuns:

Exista. O sa vina si timpul ei si o sa-ti dai seama ca poti iubi si esti iubita cum nici nu ti-ai imaginat vreodata!happy

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Iubirea exista.nu ai gasit persoana potrivita.insa intr-o zi o vei gasi!

assiris
| assiris a răspuns:

Exista, trebuie numai sa o descoperi. Daca intri intr-o incapere intunecata si astepti sa se aprinda ceva, un bec, o lumanare, un chibrit, nu vei vedea lumina. Dar daca te fortezi putin, cu rabdare, cu tact, ochii tai se vor obisbui cu intunericul si ca prin minune vei descoperi intr-un colt al incaperii, o luminita mica, ce vine spre tine. E un licurici.

| nicky a răspuns:

Da, exista. Intotdeauna dupa ploaie vine soare, asa va fi si la tine, trebuie sa ai putina rabdare.

| cribus a răspuns:

Exista nu ai gasit-o tu inca! stai linistita ce-i al tau e pus deoparte! A iubi inseamna a suferi. Dar pentru ca multi se feresc sa sufere putini stiu sa iubeasca!

| sergiu25bc a răspuns:

Cred ca exista doar ca nu ai gasit inca acea persoana care sa te intelegi cu ea doar din priviri.Sincer am crezut si eu ca exista iubire dar mereu am avut de suferit.Adica mereu m-a parasit.Si la urma aceias fraza nepotrivire de caracter. Dar cum vine asta nepotrivire de caracter daca la inceput ea imi spunea ca ma iubeste precum pestii nu pot trai fara apa.Si la urma mereu plangeam.Astefl anii au trecut sunt batranel 25 ani spre 26 si am inceput sa cred ca sunt ghinionist dar sper ca in o buna zi sa vina si soarele pe strada mea.Mereu am cautat eu fata si mereuam gasit fata gresita. Sper ca in o buna zi sa ma caute si ea ori sa ne intalnim amin2 din o simpla privire sa simtim acele furnicaturi in stomac.

| Paula a răspuns:

Iubire exista pentru ca ai iubit happy crede-ma nu-i chiar asa de rau sa iubesti si sa nu fi iubita... dc?! pentru ca ai multe de invatat si esti mai precauta happy A doua oara nu se intampla asa, oricum iubirea nu o poti evita. Ori iubesti ori, iti bati joc... sad

| yoanna73 a răspuns:

Exista trebuie sa o cauti.si e foarte frumoasa.

| annagabi a răspuns:

In primul rand sper sa primesti cat mai repede raspunsurile mele! Pot sa te intreb: Daca spui ca " am iubit si am suferit" inseamna ca iubirea EXISTA! Nu?
Probabil ca atunci cand spui ca nu ai gasit-o te referi la sufletul pereche pe care il cautam inca de la nastere! Unii il gasim mai repede, altii mai tarziu, sau chiar de loc. Depinde de noroc, dar uneori depinde si de alegerile pe care le facem! Iubirea este de foarte multe feluri. Am nevoie de ceva mai multe amanunte, si poate gasim ceva raspunsuri impreuna! Cu drag Gabi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi raspunsul tau este chiar in intrebare.ink nu ai gasit-o.trebuie insa sa avem rabdare.toate la timpul lor vor venii.vei vedea.ai incredere in tine.nu exista om pe pamant care sa nu fie iubit de nimeni.si pn plus nu crezi ca etse mai importanta iubirea lui Dumnezeu? totusi pe pamant totul trece, dar in ceruri alaturi de Dumnezeu vom avea iubire neconditionata. tu ai impresia k nu exista iubire? incorect esti dezamagita si din kuza aceasta ai acest sentiment.gandeshte-te ca nu ehsti nici prima nici ultima care sufera.si nu lasa pe nimeni sa iti strice fericirea.totodata rugaciunea facuta cu credinta in care sa vorbesti cu Dumnezeu sigur te va alina.nici nu stii cat de binefacatoare este si cat de mare este minuea Domnului! roaga-l sa te ajute shis a te asculte si vei vedea raspunsul printr-un sentiment de liniste, chiar o intamplare.sa nu punem la indoiala puterea Domnului! roaga-te cu credinta, crede in ceea ce zici si rogi si vei vedea ca lucrurile vor lua o intorsatura pozitiva.si cand te vei mai afla intr-o situatzie similara sa stii ca rugaciunea te scapa din impas.crede-ma eu am rog si nu numai ca ma simt mai bine dar si vad lucuruile altfel.in speranta ca ti-am putut fi de ajutor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crisstynutza
Exista iubire, parerea mea desi nici eu inca n-am gasit-o, dar niciodata nu e prea tarziu. Mai bine mai tarziu decat deloc.
nu-ti fa griji de asta, stai linistita. O sa vezi ca cu timpul, o sa vina si baiatul ala care sa te respecte si sa te iubeasca pentru ceea ce esti.
Fiecare pers are pus pe cineva de-oparte. Iubirea trebuie s-o lasi libera daca ii sa fie a ta va fi, iar daca nu inseamna ca nu a fost niciodata pentru tine.
Te pup ai grija de tine si cel mai important nu-ti pierde speranta:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oare exista iubire adevarata? Oare se poate intampla si in realitate ce se intampla in filme, oare iubirea poate fi vreodata asa cum este descrisa in tenelovele? Poate cineva sa iubeasca asa?
Eu una nu am intalnit asemenea iubire, cu toate ca stiu ce inseamna sa iubesti fiindca eu iubesc pe cineva foarte mult dar el nu stie chestia asta pentru ca nu i-am spus, noi nu suntem impreuna fiindca nu ii pot zice eu ca si fata daca vrea sa fie cu mine, corect? Niciodata nu am stiut cum e sa fii iubita decat ca eu am invatat sa iubesc si uneori pe cine nu trebuie.ast ras va rog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu mai cred in iubire si niciodata nu o sa mai cred, aceeasi vorba o aud intotdeauna, "cei al tau e pus deoparte", vrajeala, daca ti-e dat sa fii singur /singura asa o sa ramai toata viata.

| claudia_1627 a răspuns:

Nu exista iubire...asta e parerea mea...