| Andreea555555555555 a întrebat:

Oare de ce imi vine menstruatia dupa 10 zile de la menstruatia anterioara?
Mentionez ca aseara m-a masturbat prietenul meu si dupa am vazut ca mi-a curs putin sange, e posibil sa ma fi zgariat putin in vagin. Si de azi de cand m-am trezit am avut dureri de burta ca atunci cand imi vine ciclul si acum am sange pe chiloti. Ce o fi?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este posibil ca ambele variante prezentate de tine sa fie adevarate, reale. Daca sangerarea este urmarea unei masturbari mai agresive, in urma caruia sa se fi produs ranirea mucoasei vaginale, in acel caz atat sangerarea cat si durerea aparuta in zona abdominala poate fi rezultatul... logic al acelei masturbari.
Insa aparitia unei noi sangerari cu adevarat menstruale, intr-un rastimp atat de scurt intre ele, de numai circa 2 saptamani reprezinta o situatie cu totul anormala fiindca poate fi provocata doar de o afectiune care se manifesta la nivelul a unuia dintre organele aparatului reproducator. Daca sangerarea se va repeta din nou si la fel mai degraba decat minim 21 de zile, in acel caz consultatia ginecologica devine strict necesara si obligatorie. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil ai răcit şi ţi-a venit ciclul mai devreme.