| Secretkkk a întrebat:

Oare de ce ne indragostim?

20 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Pt.ca asa e viata si trebuie sa trecem si prin asta, dragostea e frumoasa dar si foarte dureroasa, deci sfatul meu e sa te indragostesti ca e bine, dar ai grija de cine...

| Flav a răspuns:

Ca sa simtim ca traim .

| SweetCandy a răspuns:

Pt ca suntem oameni si avem sentimentehappy

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Pt ca asa e normal.big grin Cateodata suferim in dragoste, cateodata suntem fericiti happy

| Silvia a răspuns:

Oare...ca sa avem de ce sa fim tristi?thinking

| lia a răspuns:

Pentru ca suntem sadici laughing

daniela
| daniela a răspuns:

Pentru ca asa viata ti se pare in roz

| albastrel a răspuns:

Buna

de prostii...sa credem ca am atins un pic fericirea si apoi sa cadem in suferintawinking

| Encore a răspuns:

Sorin da tu stii ce e aia emo?
Mie rusine de oameni ca voi...

| stephie21 a răspuns:

Cum ar arata viata noastra daca nu ne-am indragosti? Nu ar avea niciun sens, pentru ca avem nevoie de iubire in viata noastra la fel cum avem nevoie de aer, de apa. Sa te indragostesti este intr-adevar una dintre cele mai frumoase experiente pe care omul le poate trai.
De ce ne indragostim? Pentru ca ne simtim bine, pentru ca totul e minunat cand iubesti, pentru ca corpul nostru ne-o cere si pentru ca este specific omului. Te simti vie, te simti proaspata, sangele iti alearga mai repede prin vene, te simti plina de energie si optimism...

| sorin a răspuns:

Face parte din viata, e o stare daca nu ai fi indragostit cred ca ai ajunge emolaughing

| danutza a răspuns:

Oare adam si eva de ce s-au indragostit thinking

| danutzyscorpyon a răspuns:

De mine laughing

| alexdad16 a răspuns:

Fiindca asa a lasat Dumnezeu omul...

| tremuriciiuliana a răspuns:

Dragostea e floarea vieti fara sa iubesti simti ca nu traiesti te simti singur si fara rost in viata.Cand iubesti simti ca traiesti cu toate ca in dragoste de multe ori suferim dar daca stam bine si ne gandim cat de mult am zambit intr-o relatie si cat de frumos a fost Suntem facuti sa iubim chiar daca vom suferi

| iuliana21 a răspuns:

Poi ca sa fim fericiti.se zice ca fericere e foarte,, concentrata,, atunci cand esti indragostit...pacat k de cele mai multe ori atunci cand ne indragostim suferim si f mult...

| Cuki :x a răspuns:

Ca sa fim tristi cand ne despartim sau sa suferim degeaba happy

| Cuki :x a răspuns:

Ca sa suferim degeaba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca viata sa fie frumoasa, sa avem cui spune lucruri frumoase, sa inflorim, sa ne protejeze cineva, sa stim ca exista si altceva decat muncaaaaaaaaaaaaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adam si Eva nu stiau nici unde-i jucaria si tu zici ca s-au indragostit Danutz-ule laughing