| morena90 a întrebat:

Oare de ce tacerea doare asa de tare? Cum poti "plati" cuiva care iti ofera tacere de parcan nimic nu s-ar fi intamplat intre voi... Oare sa ii oferi tacere este cea mai buna solutie?

9 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Afiseaza-te cu cineva nou, demonstreaza-i ca te doare in fund de el, zambeste-i in fata ca si cum i-ai spune "ma simt mai bine fara tine, cine dracu esti tu sa ma ignori pe mine?"

| Essekar a răspuns:

Dai 2 palme. Si eu sunt un tip care folosesc foarte foarte des tacerea.

| RAY a răspuns:

Salut morena,si tacerea are un raspuns sau mai multe daca te gandesti un pic, doare pentru ca iubesti si doare nepasarea lui mai tare, indiferenta si uitarea sunt cele mai bune arme, da citeam pe net ca voi fetele va indragostiti greu si aveti alt parteer mai rapid dupa despartire desi nu-i o drama dupa 2, 3 zile vei uita toata ubirea lui

| h3r a răspuns:

Nu tăcere...ci „plecare"!

| ywar a răspuns:

Asta imi aminteste de o melodie cantata magistral de Corina Chiriac pe versuri de Ion Cristinoiu. Melodia se numeste "Vino iubire inapoi" si printre altele spune asa:

Viata trece si revine
Insa nu ma tem de ea
Din iubire pentru tine
M-as opri, m-as razbuna
Te-as primi cu-n potop de taceri
Ca si cum n-ai fi fost nicaieri
Daca vrei un ecou pot sa-ncerc
Sa jucam prologul din nou

Trebuie sa intelegi ca odata ce s-au risipit visele, risipite vor ramane pe veci pentru ca vorba romaneasca [mai dura, ce-i drept] - "ciorba reincalzita nu mai are gust".
Eu cred ca cel mai potrivit lucru este sa ii oferi din nou libertatea si apoi vindeca-ti sufletul de rani si fi gata sa o iei de la capat caci viata e o lupta!
Te sarut! Ganduri bune!

| Danysan a răspuns:

Morena Buburuza mica :Tacerea doare cel mai tare si e cel mai indicat.Asa o sa ajungi sa devii mai bun si sa ajungi si mai matura.Nu faci nimic cu tipete si cuvinte urate. Tacerea doare.Si e cel mai dureros sa fi dat uitarii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ai vrea sa ii "platesti", adica prin alte cuvinte sa te razbuni pe cineva care ti-a gresit sau te-a facut sa te simti prost?

Eu zic ca nu merita nimeni asa ceva. Fii indiferenta, ca si cum nimic nu ai pierdut si mergi mai departe. Cand o sa te vada asa indiferenta, el se va simti ca un nimic si se va intreba. "Oare eu nu am insemnat nimic pentru ea?". Cine stie, poate chiar te va cauta.

Oricum, ar trebui sa iti vezi de viata ta si sa nu te gandesti la astfel de lucruri. Fii o persoana buna si lucruri bune ti se vor intampla!

O zi placuta si sper ca te-am putut ajuta!

| lex79 a răspuns:

Femeie i-ai gresit mult si asta pentru ca nu l-ai iubit destul, sau nu te-a invatat nimeni cum sa iubesti.

sa-ti fie invatatura de mine pentru relatiile viitoare. acuma pe asta lasa-l sa-si gaseasca sufletul pereche care sa-l faca fericit.

nu fi egoista doar pentru ca tu erai fericita langa el. si el merita sa fie fericit, iar tu clar nu ii poti oferi aia. nu l-ai respectat pana acuma, nu-l vei respecta nici de acuma incolo.

si ca sa treceti mai departe amandoi e f bine ca nu mai comunicati deloc, altfel ati ramane blocati in mod inutil pentru o vreme care va fi o pierdere de timp inutila.

| ciocolatacupiperrosu a răspuns:

Va veni momentul in care el te v-a cauta si tu zambind o sa ii intorci spatele. Pentru tine nu exista satisfactie mai mare si pentru el nu exista umilinta durere si regret mai mare ca asta. Timpul o sa rezolve tot.