| RAY a întrebat:

Oare Dumnezeu intelege femeile? Daca vorbesti cu ele cica esti disperat si filtrezi cu ele, daca nu vorbesti cu ele esti ciudat, gay etc

56 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Pai trebuie sa stii cum si cu cine sa comunici...Nah eu daca vorbesti cu mine nu te fac disperat, nici daca ma ignori nu te consider gay.(bine nu ma refer neaparat la a forma un cuplu)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Adica in traducere: "Eu nu sunt ca altele, eu nu am sa-ti zic nimic, eu sunt fata buna, si tie am sa-ti spun ca esti baiat bun, ca oricum nu meriti sa stii adevarul, ca de fapt te consider un fraeier, un lingau... Atat doar sa nu cumva sa te gandesti la vreo relatie cu mine, ca nu esti material de asa natura, fereasca Sfantu'!"

| Freya1 a răspuns:

Am vazut.Scriu de pe tel si asa s-a bagat.O sa specific ca e pentru Distrus83

| OldSoul a răspuns:

Femeile au un sistem mai complex de gandire.
Noi barbatii gandim simplu si oarecum logic, iar de aici, apar mereu unele diferente/neintelegeri.

Cel mai adesea, femeile spun una, dar vor alta, si ca si cum nu ar fi suficient, mai sunt si extrem de subtile de nici nu-ti dai seama de apropouri.
Ele zic si multe lucruri fara voia lor, cer multe, dar isi doresc putine.
Uita-te in filmele alea americane, in care in 2 ore, cat dureaza filmul respectii se cunosc, ajung de la extaz la agonie si inapoi la extaz, eh, acolo e o bomba de idei, e drama, si vor si ele asta, doar ca realitate, e diferita fata de filme.
Barbatii nu pot oferii emotii si sentimente la comanda, asa cum cer ele.
Cum e santajul ala "Vreau sa fii mai afectuos" asta e situatia aia cand vezi un produs in vitrina, faci tot posibilul, il cumperi, si cand ajungi acasa observi ca nu iti e asa de util pe cat credeai, si regreti ca ai dat bani pe el. Asa si cu femeile si "necesitatile lor".
Faza aiurea e ca multi barbati nu-si dau seama cat de penibili sunt cand incearca sa-i ofere exact in acel moment acele "dorinte". Ea zice o prostie pe gura, pe care nici ea nu o crede, dar o zice pentru drama, iar unii barbati, naivi, o iau de buna si asa devin unele marionete.
Femeile zic multe, unele iti zic adevarul dureros, altele te mint frumos, aici vine smecheria, trebuie sa privesti mai departe de aparente. Femeile cel mai adesea exagereaza cu referire la gravitatea faptelor, indiferent ca e vorba de un adevar dureros, sau ca te mint frumos.
Unele dau mereu vina pe ele pentru greselile tale, altele dau vina pe tine pentru greselile lor.

Nu pot sa zic ca eu inteleg femeile, dar sincer sa fiu, cred ca le inteleg mai bine decat o fac probabil 75% din barbatii de pe TPU.
Insa, chiar si asa, si eu fac greseli in interactiunea cu ele, desi de multe ori sunt constient. Inca sunt tanar, inca caut dragostea aia "adevarata" de asta imi permit sa fac greseli.

Doar gresind inveti, insa multi gresesc, si fie se pripesc in a trage concluziile, fie nu invata.
Si sincer sa fiu, aici te includ si pe tine, am mai raspuns la unele intrebari la care ai raspuns si tu, si cel mai adesea la intrebarile de genul "ce apreciaza fetele/baietii la baieti/fete", dai si tu cate un raspuns, dar cel mai adesea sunt penibile, si pline de frustrari, de multe ori contrazici fetele, dar o faci intr-o maniera agresiva/nesimtita, de asta ai mult de pierdut, de asta esuezi, daca tu ataci o persoana, si ea te va ataca, asa functioneaza viata, asa sunt oamenii, impulsivi.

Tu fie nu poti sa spui un adevar intr-un mod natural, intr-un mod frumos, fie ai o perceptie complet gresita asupra acestor lucruri, pe baza frustrarilor/neimplinirilor.
Ba mai mult, te victimizezi singur, si asa din start ai de pierdut in interactiune cu femeile.
Daca din primele interactiuni cu fete, faci o remarca ca ele ar (putea) fi materialiste, deja ai pierdut.

Tu ai auzit ca aia "bad-boy" au noroc la femei, si ai zis sa devii unul din ei, dar tu ai devenit misogin, ai intrat intr-un joc riscant, e o linie subtire intre a fi badboy si a fii misogin, si ghici de ce parte a liniei esti tu?

Acum sa revenim, ai zis ca "daca vorbesti cu ele, esti disperat" din nou, daca nu ai rabdare sa schimbi cateva cuvinte in prealabil, daca esti prea direct, prea "agresiv", da, esti considerat disperat.
In cazul tau, cred ca ai vorbit cu majoritatea fetelor de aici, intr-un fel sau altul, deci, iar cu stilul tau, cam da, esti disperat.
Flirtul, nu inseamna sa fii complet nesimtit, da, trebuie sa ai putin o latura provocatoare, sa le instige, dar dupa cum am zis, e o linie subtire, poti incerca, dar daca vezi ca te duci in extreme, mai bine te retragi.

Cat despre faza cu "daca nu vorbesti cu ele esti ciudat, gay"
Daca o tipa insista, iti da mesaje, te cauta si o ignori deplin, da, poate esti.
Dar daca-i raspunzi in limita bunului simt, nu cred ca are nimeni nimic cu tine.
Suntem oameni, e normal sa socializam si cu persoane de sex opus.

Precizez ca nu am stat sa te analizez, poate am exagerat mai sus, poate te vei supara pe baza a ce am spus, dar sincer, in unele cazuri chiar esti pripit, iar daca prin aceste critici exista o sansa sa te ajut, imi asum riscul.

Incearca sa fii mai tolerant cu tine, incearca sa fii mai tolerant si cu femeile, suntem oameni, daca ne scoatem ochii unu altuia, nu vom rezolva nimic, mai rau vom face.
Incearca sa intelegi si tabara opusa.

| RAY explică (pentru OldSoul):

Cu toti suntem materialisti,fara banii nu poti trai,asta e, nu am incercat sa fiu badboy,cred ca e ceva genetic nu ceva care se invata,ceva mostenit genetic,ca un bebelus care se sperie de foc sau de un sarpe,paianjen,nu banii atrag sexul opus doar aspectul fizic atat,nu am vrut sa fac asa drama din intrebarea asta, dar vad ca s-a transformat in telenovela dramatica,nu am vorbit cu majoritatea fetelor,nu asta e scopul meu pe TPU,cu toti avem frustrari, complexe,si dumnezeu avea, am ajuns sa regret ca am facut lumea asta, rea, pacatoasa, dar doamne nu poti rade toata planeta, ba da pot, dar noi ce vom face nu avem aripi sa zburam spre cer, da treci si fa o corabie si ia-ti si familia

| OldSoul a răspuns (pentru RAY):

Da, toti vrem sa avem cat mai multi bani, asta este.
Dar cu adevarat, noi vrem ceva mai presus de bani, noi vrem sa fim fericiti, sa fim iubiti.
Banii nu pot cumpara, nu pot compensa multe, banii iti ofera doar iluzii.
Daca ai bani nu inseamna ca esti fericit/iubit, la finalul zilei te vei gandii ca tot ce ai, e o iluzie, ca iubita iti e alaturi doar pentru bani, si ca maine poate pleca cu altul mai bogat, ca viata iti e pusa in pericol de cei invidiosi, ca copiii vor doar sa te stoarca de bani si ca nu le pasa de tine.
Daca esti impreuna cu o persoana care are bani, te gandesti ca maine poate gaseste alta persoana si te paraseste, ca te inseala.

Banii nu-ti ofera o viata lipsaista de griji.

Da, multi sunt inebuniti dupa bani si uita lucrurile esentiale si cu adevarat importante in viata, si anume, sa ai o familie fericita.
Insa exista si acele persoane care vad lucrurile exact asa cum sunt, ca banii nu cumpara fericirea, ca nu cumpara o vorba buna, ca nu cumpara o familie iubitoare.

Cat despre aspectul fizic, da, conteaza si ala, dar nu chiar atat de mult pe cat ar crede unii.

In rest, sunt de acord cu tine.

| sofisis a răspuns:

Tine strict de chimia dintre doua persoane. Daca instinctiv faci click cu o persoana, nu te va deranja nici ca e tacuta, nici ca nu-i mai tace gura.

| Emma30555 a răspuns:

Nu trebuie sa le intelegi trebuie sa le atragi si nu ma refer doar fizic. In plus ar fi bine sa ai un mediu unde sa cunosti. Nu toti se pricep sa agate pe net sau in bar unii reusesc in anturaj cand le face cineva cunostinta sau se vad de mai multe ori, din cauza timiditatii pot avea nevoie de timp

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Lumea mai mananca si rahat, continua sa vorbesti cu femeile poate se lasa si de-o ciorba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă comunici mai mult, ai putea ajunge sa le înțelegi. Și sa știi ca sunt femei care nu sunt dificile deloc. trebuie doar sa le dai voie sa se facă înțelese.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

The friendzone again and then again, nu mai vreau asa ceva, am sa invat ebraica sa port o conversatie cu Dumnezeu

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ți-am răspuns doar, la întrebare. Deci nu are legătură cu friend zone, poți comunica și cu iubita. Deci, viata nu înseamna numai sex! Și app. Femeile nu sunt doar instrumente sexuale pe care le folosești și le arunci. Sunt și ele oameni! Trebuie sa încerci sa te înțelegi pe tine și apoi pe femei. Fără dragoste viata e pustiu!

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Nu am spus ca fetele sunt obiecte sexuale am spus ceea ce imi doresc in prezent, nu consider ca viata fara femei e pustie

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu care iubita sa comunice zapacito, ca omu' nu trece de friendzone?
Viata nu inseamna numai sa mananci - Imagineaza-ti totusi sa traiesti fara sa mananci.
"Femeile sunt si ele oameni" - Oare singura ai ajuns la concluzi asta? De fapt ce sa te mai intreb, cand tu ii reprosezi unui virgin, care nu e in stare sa vorbeasca cu o fata si sa si-o faca prietena, ca viata nu se rezuma numai la sex, ca femeile nu sunt instrumente sexuale. Mda, ironia trista si ignoranta din "logica" de femeie...

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bai omule daca nu sti de ce te bagi.Eu am vorbit cu Ray.Suntem amici, stie el mai bine ce am vrut sa spun si de ce.
Nu vrei sa intri in polemica asta crede-ma, asa ca mai bine incheiem subiectul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Eu vorbeam la modul general, nu te ambala ca nu vorbeam de tine si de el la modul specific, pe un forum... La stadiul de "amici" a ramas el cu multe, nu cu tine aici pe forum, ca nu asta e relevant si asta e si problema lui, ca acolo va ramane de fiecare data, la stadiul de "amic". Degeaba sari tu de cur in sus, ca asta-i realitatea. Toate o sa il considerati doar "amic". Si in realitate sa fi fost tu singura si sa-l fi cunoscut prin cine stie ce intamplare, tot la stadiul de "amic" l-ai fi incadrat. Lasa acum ca ai tu o relatie, ca nu esti singura, ca ai fi mai in varsta ca el, sau mai stiu eu ce. Omul vrea sa inteleaga rezolvarea la o problema si crede-ma ca de la o femeie e cea mai proasta sursa sa primeasca sfaturi. Ex. mai sus (Mirela) care nu intelege o iota despre un baiat/barbat. Ea ii reproseaza ca trateaza femeile ca pe obiecte sexuale si ii explica cum ca viata nu se rezuma numai la sex. Ea ii spune de comunicare si intelegere, cand el se plange ca nu poate discuta si ajunge la o intelegere cu nici una... Nu te mai simti tu lezata asa ca oricum nu esti cine vrei sa pari a fi. Poate nici nu iti dai seama de fapt.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te rog frumos sa nu îmi spui tu mie zăpăcita ca nu ne tragem de șireturi. Și eu voiam sa explic ceva ce tu nu ai cum sa înțelegi pentru ca eu am vb cu Ray in privat niște chestii pe care nu am cum sa le discut cu voi aici pentru ca sare unu ca tine, și rade ca omul e virgin și ca nu iese din friend zone. De unde știi tu ca nu are iubita, uite eu poate îl cunosc personal și știu ca are iubita și o cunosc și pe ea și este o fata de treaba. Dacă cauți băgare in Seama, măcar fă-o frumos, nu fi vulgar.
App. Ți-ai ales bine numele!

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu ma ambalez? Tu ai comentat la raspunsul meu complet aiurea.
Eu ma refeream strict la el, dupa cum e scris in comentatiul pe care eu l-am postat si pe care se presupune ca l-ai citit.Nu cataloghez barbati si femeile in nici un fel ca nu toti suntem la fel.Tu nu ai de cat sa generalizezi ca sincer nu imi pasa.
Daca si tu la randul tau ai fost respins sau ai avut dezamagiri nu iti sun eu sau site-ul asta de vina.Inainte sa spui toate sunt la fel cauta greseli si in comportamentul si gandirea ta, ca nu e ca si cum o plateta intreaga de femei e de vina si gresesc si tu esti miezul din paine si perfect.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Nu e vorba ca nu pot vorbi cu o fata in cazul meu, dar faza cu sufletul conteaza e vrajeala, daca nu te place =zona prieteniei si acolo ramai pe veci

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Uite eu poate îl cunosc personal și știu ca are iubita și o cunosc și pe ea și este o fata de treaba.
))))))))))))))))))))))))))) buna asta

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Fetiță... zăpăcită. Vorbești de "lume" că sare la concluzii și râde de om că e virgin? Cred că încurci borcanele tu. Nu lumea râde de el, ci voi, fetele cucuiete și cochete. Voi râdeți de el prin simplu fapt că vă dați bine și bune prietene "amice" pe lângă el și-l duceți cu zăhărelul cum că voi sunteți sufletiste și atente și aveți nevoie de băieți buni și simpatici și mai știu eu ce. Ca de fapt pe băieții aia buni și atenți și simpatici să-i țineți de fapt doar pe lângă voi ca "amici", să aibă cine să vă umfle orgoliul cu atenție, în timp ce voi vă plângeți că nu mai sunt băieți buni și vă uitați după "zmei" și vă mai plângeți că sunteți înșelate, sau că nu aveți parte de atenție, că toți suntem niște măgari și nesimțiți și tot așa mai departe. Cum ai zis și mai sus, tu ai impresia că noi vă vedem pe voi ca niște jucării sexuale... de aici îmi și pot da seama cu cine ai avut tu de-a face in viața ta, cui i-ai dat tu de fapt curs, pe cine ai acceptat în viața ta. Vezi ironia aici? Și pe de altă parte de ce crezi tu că mulți ajung să se scârbească de voi? Fiindcă la unii ni s-a acrit de-a lungul anilor să stăm în friendzone sau să fim refuzați, să fim tratați de parcă ar trebui să plătim pentru batjocura de care ați avut parte din partea altora, de parcă v-am fi băgat mâna-n poșetă, în timp ce ne uităm la voi cum sunteți ignorante, îngâmfate, umflate de atâta atenție și în continuare faceți aceleași greșeli, aceleași prostii de care vă plângeți constant. Cum generalizați și voi, așa generalizăm și noi. Atât că unii dintre noi o fac pe bună dreptate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Să mă uit eu la comportamentul meu? Țin să spun că a fost exemplar comportamentul meu până nu de mult. Și ghici ce. Am avut numai de pierdut. Uite-așa cu comportament de băiat bun și cu bun simț, cu respect pentru toată lumea și în special pentru fete/femei am ajuns alt virgin la vreo 35 de anișori... Și ghici de ce. Pentru că nu am fost golanaș ca alții, fiindcă am fost prea băiat bun și toate fetele vroiau doar să fim prieteni și atât, că lor nu le plac de ăștia fără experiență, care n-au făcut nimic înaintea lor. Mă rog, a fost greșeala mea că m-a născut mama virgin și m-a crescut de una singură. Că doar na și ea la rândul ei tot fluturi a avut în cap când și-a ales cu cine să se-ncurce. Evident, tot cu un "macho" care pe unde a trecut, și-a lăsat amprenta și dus a fost. La ăia nu le reproșați că vă tratează ca jucării sexuale, sau că generalizează, aia vă excită, vă umezesc între piciorușe. Vrei să o dăm în polemici?

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu ai inceput polemica si acum inteleg de ce.
Tu consideri ca ai avut un comportament exemplar, tu consideri ca ai facut tot ce iti sta in putinta, tu consideri ca ai cautat unde trebuie.Trebuie altii sa iti spuna asta sper ca macar asta constientizezi.
Fiecare fata a avut in viata ei ocazia sa cunoasca un "vagabont" dar nu toate raman cu el de aceia am spus: Nu mai generaliza daca tu nu ai cunoascut acea persoana ce nu e asa, sau daca tu in loc sa vorbesi ce ai de vorbit cu o femeie incepi sa te plagi de cat sunt femeile de nenorocite, cat esti tu de perfect, cate necazuri ai in viata. Femeile se plang nu barbati, dar daca mereu te vaiti normal ca femeile sa gandesc "pai am eu o gramada de probleme, daca il mai iau si pe asta ce se vaita toata ziua ce naiba fac".
Am avut si am partener ce si-a inceput viata sexuala cu mine si crede-ma nu avea 14 15 ani atunci (nu intru in detalii dar era mult mai mare).Am avut si am si imi doresc un barbat ce nu este curtat de 5200 de femei, ce nu sta mort in bar (ca nu suport oameni ce consuma alcool), ce este harnic si cu aspirati indiferent de ce meserie are, si nu trebuie sa fie MR univers ca nici eu nu sunt perfecta.Dar nu am cum si de ce sa te conving eu pe tine ca eu sunt asa sau ca mai sunt si altele daca tu te-ai lasat prada esecului si in loc sa iti verifici si tu psihicul cataloghezi pe toata lumea intr-un mod neplacut.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Sincer nu știu de ce îți bați capul cu un om care nu merita. Tu nu vezi cât tupeu are? Ne judeca pe noi (deșii nu ne cunoaște) pentru ceea ce i-au făcut lui anumite fete. Nu-i înțeleg pe acești oameni frustrați care în loc sa încerce sa își repare propria viata, se i-au de alții și ii pune la zid pe niște filme pe care și le fac ei în mintea lor. Deci sfatul meu este să-l ignori. A nu merita sa-ți încingi creierii și tastatura pentru a explica ceva ce oricum nu va fi înțeles! Succes

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Eu cred ca imi constientizez foarte bine situatia si comportamentul, merci, dar nu sunt tipul de om care sa se laude sau sa vorbeasca din burta. Ca nu ma cunosti tu sau ca nu ma cunoaste nimeni si n-ar avea nimeni nici un interes asta e alta problema. Asta de fapt e unul dintre lucrurile de care "ma plang eu"... Probabil asta a si fost problema mea, ca nu mi-a placut sa ma laud si sa mint si sa ma arat eu "macho"... Ironia sortii cred.
Femeile se plang nu barbatii? Vai tu, mandro, m-ai dat pe spate. Ce vrei tu sa spui e ca barbatii nu au incredere sa va spuna nimic si prefera sa va minta, fiindca si-au dat seama ca orice problema va fi de fapt tratata de voi ca o slabiciune, ca de fapt, in traducere, pe voi va doare fix 3 metri mai in spate de "problemele noastre". Cum ramane atunci cu replicile alea de pe site cum ca vai Doamne, intr-o relatie o femeie ar trebui sa-i ofere barbatului suport, sprijin moral si sa-l asculte si nu mai stiu eu ce? Astea-s fantezii. Si dupa aia mai intrebati de ce sunteti mintite. Pai va spun eu de ce, fiindca nu ar avea nimeni incredere in voi sa discute niste lucruri fara ca voi ulterior sa nu le folositi impotriva respectivului. Dar pana acolo, orice problema, o considerati slabiciune. Stai tu cuminte ca si barbatii se plang, in caz ca nu stiai, si barbatii barfesc intre ei despre diverse probleme si in special despre femei. Atat ca nu v-o spun in fata. Si multi chiar nu au multe motive sa se planga de fapt si pana la urma urmei, in afara de politica, salariu, echipa favorita, sau mai stiu eu ce subiecte fantastice. Nu au motive in primul rand pentru ca multe dintre treburile de care s-ar plange sunt direct alegerile lor. Voi vreti direct numai unul implinit, pus la punct si care sa nu se planga. Asta inainte sa intre in vreo relatie. Atat ca sa iti spun eu o treaba daca nu o stii, ca sa te poti realiza in viata, intai trebuie sa fii implinit ca om, ca persoana, intr-un fel sau altul. Dupa aia, cu mintea limpede poti sa le faci pe toate, grele sau usoare cum or fi. Si nu ai motiv sa te plangi. Ce "ma plang eu" de fapt e faptul ca nu mai pot avea nici un pic de incredere in voi, ca de fiecare data ati actionat ca niste roboti ignoranti si care nu isi vad decat interesul personal si nu s-ar complica pentru nimic in lume sa investeasca o secunda din timpul lor pentru altcineva. Stai tu cuminte, ca din 34 de ani de zile vreo 20 am stat si am inghitit in sec si nu m-am plans la nimeni. Tu probabil ai vreo 20 de ani de toti, eu am vreo 20 de ani de depresii si anxietate si nu m-am plans la nimeni pana nu am crezut ca-mi crapa inima-n mine si am ajuns la urgente. Dar ma rog, tu, voi tratati asta ca pe o slabiciune. Eu zic asa, ca vorba aia: Copilul care nu plange nu primeste de mancare" e valabila in multe circumstante. Degeaba-mi zici tu mie ca "ma plang" ca eu stiu bine si alternativa. Si alternativa nu mi-a adus nimic bun in viata. Stai tu cuminte ca nu are rost sa-ti insiruiesc tie aici pe site povesti vanatoresti si sa ma justific fata de tine. Oricum tot ce scriu aici e doar hartie igienica si e irelevant in realitate. Tu crezi in continuare ca le stii pe toate si ai cui sa-i dai lectii de viata fiindca ti-a iesit tie bine o incercare. Dar datele problemei nu le iei in calcul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce-i de inteles mai razboinico, ce-i de cunoscut la voi, ca de ani de zile tot cunosc sute ca voi si toate functionati dupa acelasi model de ignoranta, narcisism si minciuna. Nu va vedeti decat de propriul interes si atat. Nici voi de fapt nu stiti cum functionati. Zici de amine ca "va pun la zid"... Imediat sariti ca e "atac la persoana". Pai aveti si de ce, fiindca va simtiti, de aia. Ce filme crezi tu ca imi fac eu in mintea mea, nu vezi ca apelezi la minciuna pana si aici in topicul prezent, numai ca sa demonstrezi ca ai avea tu dreptate?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing dacă cunoști femeile de sute de ani, inseamna ca ești vampir! Faci atac la persoana și nu e corect. Cu ce te-am deranjat eu sau Natalie95? Chiar dacă am fi asa cum zici tu, de ce îți descarci frustrările pe noi? Cumva suntem noi vinovate pentru dezamăgirile tale? Și app, cam cati ani ai de ma faci pe mine fetita și zăpăcita? De unde îți permiți? Distrus(ule)

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

1. Invata sa citesti... "de ani de zile tot cunosc sute ca voi" - sau mai bine zis, sa interpretezi ceea ce citesti. Stii sa faci un acord intree subiect si predicat?
2. Cu ce m-ati deranjat? Ca dati sfaturi aiurea la un topic, sfaturi care nu ajuta cu nimic, de fapt mai mult incurca. Omul a pus o intrebare si cauta raspuns pentru o problema si voi ii explicati cum ca e bine acolo in friendzone din partea voastra, deci: Continua "fraiere" tot asa, in traducere, ca pe noi de fapt nu ne intereseaza, am venit aici doar sa fim si noi "amice" cu tine, ca ne plictiseam, ca nu aveai deja cateva in viata reala si nu-ti erau de ajuns, nu-i asa ca suntem de ajutor?
3. De ce nu? Tot in aceeasi oala ati fi si voi date circumstantele necesare. Deci mi-e tot una ca sunteti voi sau altele. Toate functionati dupa acelasi model si dupa cum vedeti, nu l-ati ajutat pe RAY cu nimic de fapt, doar i-ati dat mai multa frustrare de macinat la moara in final. Daca de fapt voi nici nu vedeti si nu va dati seama ce faceti in final, nici nu ma mira faptul. Actionati doar din instinct, nu e ceva de care sa fiti vinovate, nu constientizati de fapt rezultatul actiunilor voastre. Voi poate chiar aveti impresia ca ajutati.
4. Daca esti asa curioasa cati ani am, poti afla. Sunt destul de sigur ca am mai multi ca tine, dupa modul tau de gandire, din raspunsurile tale si din simplu fapt ca nici nu stii ce sa intelegi din ceea ce citesti. De citit printre randuri cred nici nu mai vorbim... deja mi-e frica sa nu ma intrebi ce-o fi aia.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai ca îmi pierd timpul și vad ca nu am cu cine. Sincer îmi pare rău că am irosit o buna parte din timpul meu scriindu-ti si dându-ti gust de vorba. Aaa și îmi mai pare foarte rău că sunteți atat de nefericit și frustrat domnule distrus... Si app dacă aveți acea respectabila vârstă, ar fi cazul sa va ocupați cu orice altceva decât sa stați pe un site de copii și sa va certați cu 2 "fetite"

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu prea te prinde sarcasmul, e putin cam tarziu pentru asta.
Oricum, stiu ca adevarul e acru-amar. Poate e un apel de trezire pentru voi. Mai lasati-l pe RAY cu amicitiile, ca nu asta are el nevoie. Ce are el nevoie e sa iasa din "friendzone" si sa devina om implinit si sa se simta bine cu el, nu sa se uite la voi si sa va ceara aprobarea in timp ce voi ii dati ca la catei prietenie cu lingurita. Treziti-va mimozelor, lasati voi chat-urile destepte. Problema la bazza e alta, nu cine stie sa vorbeasca mai dulce. Problemele se rezolva cu solutii practice, reale, nu cu vorbe dulci, inconstienta si iluzii.

Site-ul e "de copii" fiindca asa alegeti voi sa va comportati. Problemele de pe site nu sunt doar de copii. Problemele de pe site sunt probleme de viata reala la unii si unele chiar sunt probleme de viata, probleme de sanatate. Probleme la care voi gasiti ca solutie chat-ul, atentia... atentie care tot inspre voi se rasfrange de fapt. Atentia care de fapt tot pentru voi o cereti. Nu ati intrat aici pe site-ul asta de copii sa-l ajutati pe RAY sau mai stiu eu cine, ati intrat doar pentru atentie. Dupa cum am mai spus si in alte randuri, femei: va urmariti doar propriul interes, mascat in "raspunsuri folositoare" pe TPU.

Asa ca lasa sarcasmul si fa o retrospectiva asupra ta, ca ar fi mai de folos.

Răspuns utilizator avertizat
| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ne trebuie la toate barbati gata realizati ca multe numai de pe site-ul asta "au luat" un barbat de jos si a facut treptat cu el ceva in viata. Iara generalizezi aiurea fara sa constientizezi.Doar nu crezi ca eu sau restul femeilor de aici suntem maritate toate cu bancheri cu 5 vile si 10 masini, doar ca diferenta dintre barbati nostri si tine e ca poate ai nostri (al meu sa vorbesc in numele meu mai mult) greu usor cum i-a fost nu sa plans ca o muiere a stiut sa fie stalpul casei si sa ne sprijinim unul de altul la greu. Ceia ce nu intelegi tu e ca o femeie ca mine sau ca multe alte nu ar accepta un barbat ca tine nu pentru ca nu ai bani, nu pentru ca esti virgin, nu pentru ca nu ai pachete de muschi pe tine sau faci pe smecherul prin cartier ci pentru ca nu intelegi ca un barbat ce este barbat nu e neaparat sa aiba toate alea.E suficient sa aiba creier cu care sa gandeasca, sa fie un sprijin si un partener bun de viata, un tata exemplar si care nu sta toata ziua si se boceste.
Si eu sufar de anxietate, prietenul meu a suferit de anxietate si atacuri de panica si cu ajutorul meu a trecut peste pentru ca ne iubim si pentru ca s-a gandit ca o femeie are nevoie de un om normal si in toate mintile ce lupta cu toate greutatile nu de un molau ce sta si plange femeia langa el.Nu i-am cerut niciodata sa nu se planga sau sa nu imi spuna ce il doare (si chiar imi spunea dar nu toata ziua) pentru ca si el constientiza ca avem destule greutati, iar o femeie cum o jignesti tu si acuz are instinct mater si daca isi iubeste barbatul (peste ce nu ai dat pana la ani tai) o sa il sprijine si o sa se ingrijoreze pentru el.
Sexul slab sunt femeile pentru ca sunt sensibile emotional, sexul tare este barbatul pentru ca detine mai multa forta fizica si e mai dur si asa trebuie sa ramana barbatul si femeie.
Niciodata nu am sa spun ca o femeie nu trebuie sa isi respecte, sustina, sprijine si asculte barbatul dar nici nu o sa accept si nu o sa fiu de acord cu ideea ca barbatul trebuie sa se plaga mai mult decat femeia, sau ca barbatul trebuie sa fie intretinut.Ambi avem drepturi si fiecare face ce vrea eu iti spun ce nu accept sau ce gandesc eu.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Crede-ma o sa apara multi ce o sa vina cu texte ca femeia e nimc, ca femeia e o javra, ca femeia etc si daca ar fi sa citesc si sa raspund chiar tuturor celor ce dau dovada de misoginism incurabil mi-as pierde vreme si m-as enerva degeaba.Nu vreau sa le dau satisfactia asta raspund strict din plictiseala nu ca sa conving pe cineva ca multi nu au leac.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Ne cataloghează de parca noi am fi vinovate de toate dezamăgirile pe care le-au avut ei în viata. De parca ei sunt sfinți. Cine știe câte femei au suferit din cauza lor... Poate au și ei dreptatea ca au întâlnit astfel de femei dar e aiurea ca fac atac direct la persoana noastră și nu înțeleg de ce?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

"Nu ne trebuie la toate barbati gata realizati" - Vorbim de starea generala a societatii, sau ne bazam pe cateva exemple reusite?

"Iara generalizezi aiurea fara sa constientizezi" - Evident, vorbesc de starea generala, deci generalizez...

"Doar nu crezi ca eu sau restul femeilor de aici suntem maritate toate cu bancheri cu 5 vile si 10 masini" - Nu cred, nici nu stiu, nici nu are rost sa ma doara capul. Cert e ca daca ati fi avut ocazia, ati fi trecut peste orice sa ajungeti acolo.

"greu usor cum i-a fost nu sa plans ca o muiere a stiut sa fie stalpul casei si sa ne sprijinim unul de altul la greu" - Sa subliniez ca vorbim la plural (sa ne sprijinim)? Asta insemnand ca avea o femeie langa el cumva?

"Ceia ce nu intelegi tu e ca o femeie ca mine sau ca multe alte nu ar accepta un barbat ca tine nu pentru ca nu ai bani, nu pentru ca esti virgin, nu pentru ca nu ai pachete de muschi pe tine sau faci pe smecherul prin cartier ci pentru ca nu intelegi ca un barbat ce este barbat nu e neaparat sa aiba toate alea." - Ceea ce nu intelegi tu e ca vorbesti in cel mai fericit caz despre tine si imaginea ta si poate inca cateva care sunt ori deja luate, ori greu spre imposibil de gasit. Probabil nu ai mai iesit de mult din casa, sau nu mai traiesti in Romania?

"E suficient sa aiba creier cu care sa gandeasca, sa fie un sprijin si un partener bun de viata, un tata exemplar si care nu sta toata ziua si se boceste" - Observ cumva putin niste concluzii pe care le-ai tras de una singura fara sa ne cunoastem? Pai ce facem, ne plangem de atac la persoana si raspundem de fapt in acelasi mod? Avem cumva standarde duble aici? Nu cumva o dam in ironia aia de care "ma plang eu" unde nu ajung nicaieri fiindca nu-mi da nimeni ocazia nici macar de un inceput? Cand trageti concluzii aiurea-n tramvai inainte macar sa stiti cu cine vorbiti? O vezi... ironia aia de care vorbesc? (pardon, de care "ma plang" ca o muiere)

"prietenul meu a suferit de anxietate si atacuri de panica si cu ajutorul meu a trecut peste pentru ca ne iubim" - Sa mai subliniez "cu ajutorul meu"? Poate nu e nevoie. Poate iti dai seama ca te avea pe tine.

"si pentru ca s-a gandit ca o femeie are nevoie de un om normal si in toate mintile ce lupta cu toate greutatile nu de un molau ce sta si plange femeia langa el" - iar tragem concluzii inainte de fapt, iar o dam in standarde duble (unu-i bun dar altul-i rau - pe baza... de trei simpla? Merci)

"Nu i-am cerut niciodata sa nu se planga sau sa nu imi spuna ce il doare (si chiar imi spunea dar nu toata ziua) pentru ca si el constientiza ca avem destule greutati" - Ce, se plangea ca nu are femeie, sau? Iar vorbim de standarde duble. Deci al tau e in regula de fapt sa se planga de probleme, dar daca altul se plange ca nu e bagat in sema de voi, atunci e atac personal si nu mai e problema valabila, individul e vinovat. Nu conteaza prin ce a trecut, ce are in cap, ce vrea si ce poate. Tragem intai concluziile, fiindca am fost lezate si respectivul sa se duca-n p1zd@ masii cu "problemele lui". Ori la friendzone, ori la "ciudati".

"iar o femeie cum o jignesti tu si acuz" - Imi pare rau ca ti-am spart bula de sapun, dar asta e tot ce am cunoscut eu pana acum si tot ce am invatat din viata, eu nu imi bazez "criticile" si "acuzatiile" pe basme si filme sau iluzii inchipuite.

"are instinct mater si daca isi iubeste barbatul (peste ce nu ai dat pana la ani tai) o sa il sprijine si o sa se ingrijoreze pentru el." - Barbati suntem toti purtatorii de bat. Aici discutam despre ignoranta voastra si cum ii selectati la modul general. Era vorba ca sariti peste orice nu considerati voi a fi "barbati" din ignoranta. Va limitati la prima impresie si cam atat.

"Sexul slab sunt femeile pentru ca sunt sensibile emotional, sexul tare este barbatul pentru ca detine mai multa forta fizica si e mai dur si asa trebuie sa ramana barbatul si femeie." - Iti propun un experiment: Cand ai timp si treci pe langa o gradinita, ia si intreaba vreo doi copii de pe acolo care este diferenta dintre barbat si femeie. Cred ca le-ai furat lectia pentru acasa.

"Niciodata nu am sa spun ca o femeie nu trebuie sa isi respecte, sustina, sprijine si asculte barbatul" - Nu despre asta era vorba, dar ma rog. Oricum tot tu adusesei in discutie treaba asta, ca barbatul nu trebuie sa se planga etc. Irelevant.

"dar nici nu o sa accept si nu o sa fiu de acord cu ideea ca barbatul trebuie sa se plaga mai mult decat femeia, sau ca barbatul trebuie sa fie intretinut" - Inca odata vorbim din burta si tragem niste concluzii care nu stiu nici de unde au rasarit. Tot ii dai in continuu cu cel barbat care se plange si tot asa inainte, cand eu iti spun ca eu "ma plang" doar de femei si ca nu mai am nici o incredere in ele. Stai tu cuminte ca stau bine, muncesc, fac sambete suplimentare, sunt pe pu7@ mea, nu-mi sufla nimeni in ciorba, ma inteleg bine si cu colegii si cu sefa si cu patronul firmei, nu-mi zice nimeni nici "da-te mai incolo"... Nu stiu de unde concluziile astea la tine ca "ma plang". Vad ca nu intelegi nimic, dar tot dai reply si nu stiu de ce. Probabil sa demonstrezi ca esti tu fata buna si ca ai tu dreptate si ca te-am jignit? Pai in cazul asta, daca te simti lezata, ai o problema. Si nu sunt eu problema ta.

"Ambi avem drepturi si fiecare face ce vrea eu iti spun ce nu accept sau ce gandesc eu" - Pai ce gandesti tu e ca eu sunt un misogin, care are o problema cu tine personal, care nu stie decat sa se planga de toate cele ca o p1zd@ si cam atat. Deci am inteles, exact ce credeam, exact aia gandesti. Cu fiecare post mi-ai demonstrat mai mult si mai mult ca nu intelegi nimic, ca nu am cu cine discuta. Nu am gresit cu nimic pana aici.

Tu vorbesti de trecut peste greutati cand nu-ti dai seama ca sa treci peste greutati e simplu cand esti om implinit, cand ai pe cineva alaturi, cand nu ai ajuns in situatia sa nu te ia nimeni in seama pe baza ca nu ai avut bani, sau nu ai avut posibilitatea sa ai pe cineva, sau mai stiu eu ce. Am mai spus-o si mai inainte, dar tu, evident citesti si intelegi doar ce vrei.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt foarte multi ce au frustrari ce ii macina si imi pare rau pentru ei daca nu au dat peste o femeie ok dar asta nu inseamna ca trebuie sa jigneasca.Eu nu vreau sa conving pe nimeni de nimic dar nah.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Si continuam pe aceeasi nota... "o sa apara multi ce o sa vina cu texte ca femeia e nimc, ca femeia e o javra, ca femeia etc." - Iar tragem concluzii. Degeaba scriu eu ce scriu, ca tu tot ce vrei intelegi. Bravos! Aplauze!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te supara, dar cu atitudinea asta sigur nu vrei găsi o femeie care da te sprijine si sa îți fie alaturi, și chiar dacă și gasi-o, o vei pune la zid prin misoginismul tău și dacă va încerca să îți demonstreze ca ea nu e cum crezi tu, vei zice ca se preface

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

"De parca ei sunt sfinți"... Mda, iaca Sfant ma credeam eu acum si nu mi-am dat seama.
"Cine știe câte femei au suferit din cauza lor..." - Zero. Ca sa iti raspund cu fapte. Dar continuam cu lipsa de logica. Saracele de ele, cate-or mai fi fost de le-am lasat cu burta la gura si batute... nici nu-mi mai aduc aminte.
"dar e aiurea ca fac atac direct la persoana noastră" - Iar nu stii sa interpretezi ceea ce citesti...
"și nu înțeleg de ce?" - Probabil nici nu ai sa intelegi, daca nu stii sa faci diferenta intre atac la persoana si a generaliza.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu stau pe pc ca să pot copia ce mi-ai spus mie cât și Nataliei, dar ai zis in una dintre ca eu sau ea de ce nu am fi ca celelalte, ca vrem sa dovedim ca noi nu facem asa dar de fapt facem și multe alte chestii care dacă vrei o sa ma pun sa iau de la început toate mesajele tale și sa Punctez tot ce ai vb despre mine și ea.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bun.Nu am citit chiar tot ci asa printre randuri pentru ca ma plictiseste groaznic si am mai scris aici ca de asta inca mai port o conversatie cu tine.Ca de convins nu vreau sa te conving iar de sperat ca te trezesti la realitate nici nu are rost sa imi incarc mintea cu asa ceva pentru ca e imposibil.
Da vorbeam la persoana ta pentru ca tu ai spus despre tine ca nu ai, ca esti, ca nu ai reusit ca ai fost ranit sau ignorat deci mi-am permis sa trag o congluzie si poate sa folosesc niste cuvinte mai directe ce nu ar trebui sa te supere avand in vedere ca intr-un mod indirect ma faci jigodie.
Sa nu te simti prost ca discuti doar despre ce aie facut tu ti-am enumerat si exemple din viata mea sa fim oarecum la = cu dezvaluirile si dovezile. Legat de prietenul meu nu era anxios si avea atacuri de panica din cauza ca nu avea pzda, ca nu toti sunt disperati ci pentru ca a avut ceva probleme in copilarie si un accident acum mare ce I le-a provocat.Nu s-a vindecat ca a avut femeie repet ci pe cineva care a stiut sa il sustina daca si el a stiut sa arate ca vrea sa lupte cu problema respectiva si are creier in cap.
Vorbesc despre femei si culme culmilor.Traiesc in Romania, traiesc printre femei, cunosc femei si foarte putine stiu care sunt cum le-ai enumerat tu.Nu am spus nici o secunda ca neg cu vehementa ca avem uscaturi, nici pe departe dar de acolo la a cataloga un intreg gen (sex) e cale lunga.
Am cunoscut barbati bogati dar nu as sta langa unul daca acesta ar fi lipsit de caracter deci nu cred ca esti tu in masura sa imi spui mie sau altora daca ii putem avea sau nu.
Gresesti spunand ca orce barbat e barbat daca are p..la.Un barbat este barbat atunci cand se descurca in viata, poate sa intemeieze o familie, poate sa fie un sprijin pentru ceilalti si este stapana pe picioarele lui, matur si responsabil.
Ai spus ca da ne sprijinim barbati sau pe cine vrem voi.Si cam ce ai vrea? Sa isi lase femeia barbatu deoparte ca sa te consoleze pe tine ca nu ai reusit sa iti faci o relatie? Normal ca fiecare isi alege partenerul de viata pe care si-l doreste, daca tu nu faci parte din viata unei femei nu iti e nimeni de vina ti-am mai spus.Nu or fi toate femeile nebune sau toti barbati niste stabi ca sa si le permita.
Cu alte cuvinte tu acum faci un strigat de disperare sa te bage cineva in seama.Maritata,divortata sa te ia o data cineva. Daca eu sau altcineva am avut norocul sa ne gasim o persoana pe sufletul nostru sau sa avem de-a lungul vieti parteneri, relatii sa fie in bafta noastra.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Nu-mi mai răcesc gura de pomană că nu are rost. Telefonul fără fir să trăiască. Tu încă probabil ai impresia că toți am trăit aceeași viață și am ajuns la rezultate diferite. Și dacă ai impresia că eu sunt disperat să-mi găsesc pe oricine, "numa' să mă ia una"... te înșeli la 180 de grade. Stai cuminte că oferte de genul, de când tot stau pe site-uri am tot primit, de la tot felul, ba cu copii, ba de-al de 40 de ani în sus și tot așa. Nu mersi, că n-am greșit cu nimic să-i cresc copilul altuia, nici experiența necesară de așa ceva nu o am și la moment nici nu-mi trebuie. Nu-s nici prost la cap cum probabil crezi tu, nici crengi nu-mi ies din cap. Nici vreo "fetișcană" divorțată la vreo 40 de anișori nu am nevoie. Nici de femei măritate, că nu-s genul să mă bag în viața altora. Tu continuă să-mi dai exemple de viață de acolo de unde ești tu și de unde ți-o fi ție bine, că eu de altfel, săracu' de mine nu m-a dus și nu mă duce capu' și am dat cu piciorul la toate oportunitățile în viață și nu știam. Da, de disperare strig, clar, că am și de ce. Și voi in disperarea asta vedeți doar un om slab. De acolo de unde sunteți voi și vă este bine... oricum degeaba mănânc eu kkat aici că tot una ai să înțelegi, tot ce vrei tu.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu.Tu ai impresia ca toti sunt la fel da nu constientizezi inca.Nu cred ca este nimic gresit in a creste copilul altuia, in curand vei ajunge la o varsta in care iti vei dori si de la strain numai sa ai.
Iti racesti gura pentru ca nu ai argumente destul de solide pentru a sustine ce vrei sa spui tu.Si traiesc si eu in Romania, intr-un oras, am stat si la tara si tot asa a fost.Nu am spus ca nu e greu sa fii singur dar daca incepeai si vorbeai frumos fara sa arunci cu rahat in toate femeile era altceva.
Am vorbit cu cineva de aici ce imi spunea ca faci asa pentru ca ai niste frustrari, si ca ii scrii prin privat si nu te ia in seama pentru ca ii scrii niste carnati lungi in care ii faci invitati directe acasa si povestesti aiurea iar daca nu te ia in seama insisti si vorbesti urat si altele in fine nu intru in detali.Seara faina

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai tu la ideile tale și Lasă-mă pe mine așa cum sunt. Cu atitudinea asta sigur am să am mai mult de câștigat decât nimic ca pană acum. Și dacă nu, tot nimic nu am de pierdut, mersi. Am o viață trăită care mi-a arătat că băieți buni și cu respect înseamnă gunoaie disperate cu care nu aveți ce discuta. Nu sunt nici singurul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Păi clar că din frustrare fac, că doar nu de bine ce mi-o fi. Cât despre invitații directe acasă nu prea știu la ce te referi, probabil ori visează respectiva, ori vorbești tu aiurea-n tramvai. Nu de alta dar eu nici nu sunt în același oraș cu nimeni de aici și la moment nici nu sunt în țară... Așa că poți să vezi singură cum se dărâmă argumentul. Cum spuneam, apelați și la minciuni numai să demonstrați ceva. Acum care minte, tu sau care-o fi de mă ia de tâmpit, nu știu. Oricum, ce am scris cui i-am mai scris n-ai decât să pui copy-paste și pe site că nu am nimic de ascuns, nu umblu cu kkaturi de astea. La fel de bine as fi putut să-i scriu și-n văzul lumii, dar m-am gândit că poate nu vrea să vadă toată lumea. Oricum, părerea mea, e că prostia e la ea, că este ignorantă, oricare ar fi respectiva, că nu la una i-am scris în privat. Și nici nu i-am scris în bătaie de joc, că nu de joculețe și de orgolii îmi arde mie. Atât că e frustrant când o viață ți se bagă pumnu-n gură și nu ai dreptul la replică. Mai și vorbește pe la spate... măcar de ar ști cu cine vorbește, cine o caută și ar avea ce să bârfească. Nu cumva să fie cineva cui i-am și dat ignore. Și pe bună dreptate. Ești ignorantă, nu vrei nici să asculți o vorbă de la cineva, atunci, ignore, simplu. Cum mi s-a tăiat mie dreptul la replică o viață, așa acționez și eu, că mi-a ajuns până peste cap, nu până în gât. Numai aroganță și ignoranță. Și mai nou și minciuni, că să fie treaba și mai bună.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu atitudinea ta nu o sa castigi nimic nici pe mai departe imi pare rau pentru tine.Repet seara faina

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

App. de vârsta aia de care zici tu, am trecut cu vreo 5 ani... la disperarea aia maximă s-a ajuns deja și s-a trecut peste. Și tot nu am să îmi doresc copilul altuia, numai să am. Am plătit destul in viața asta ca să mai plătesc și pentru prostia altora. Eu nu-s prostul nimănui până la urmă și nu-mi mai asum nici o răspundere sentimentală față de nimeni. Am tot ce-mi trebuie la locul lui, nu am nici un motiv de înfiat munca altora. Cum am fost tratat în greață toată viața, cu dispreț și nepăsare, îmi pare rău, dar acum se întoarce roata. Care a fost proastă și și-a ales în viață ce a vrut, că s-a crezut deșteaptă și pe mine m-a dat la scădere, acum n-are decât să aștepte același tratament. Că e una sau că e alta, asta nu mai contează, sau că n-am fost eu și a fost alt disperat in locul meu. Și ăla tot jet și-a luat, tot în scârbă a fost tratat și dat înlături. Țineți-vă fetelor copiii, și vi-i creșteți că nu am dat eu cu pu7@-n voi... ca să fiu așa un pic "elocvent".
Nu-s eu prostu' beta care după ce v-ați "distrat" voi la tinerețe să vă ia de bune.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Atitudinea asta a mea, cum o numești tu este un rezultat, dacă poți să vezi logica asta. Așa că lasă tu ipocrizia și fanteziile că nu mai cred în prostii de astea. Am o viață singur la activ să ateste la asta.

| VALCUANDREI1994 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mirela e o femeie desteapta. Cred ca te-a lamurit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E doar o tehnicã de manipulare femininã,, ceva gen, nu esti destul de barbat" fac asta doar pentru a se lua de masculinitatea ta. Oricum te comporti. Probabil fac asta doar pentru ca la ele in comparatie cu noi, conteazã mult mai mult aspectul fizic.
Oricum chestia e ca daca o dai prea tare in flirt, isi dau seama cã esti disperat, mai bun ar fi sa fi sarmant si carismatic dar asta tine de tonul vocii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne cati frustrați pe site-ul asta! laughing rolling on the floor fa ce-ți un dus rece sa va reveniți!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata, vezi ca ai greșit mesajul laughing

Răspuns utilizator avertizat