| Katalyna_9908 a întrebat:

Oare exista iubire la distanta?

Răspuns Câştigător
| simona_3709 a răspuns:

Eu cred ca iubirea exista. Nu conteaza daca este la distanta sau daca este aproape. Ideea este ca, o relatie la distanta se pastreaza mai greu, intervine indiferenta si poate o anumita raceala. Iubirea se consuma mai repede decat daca ai avea persoana iubita aproape.
Intervine gelozia uneori, intervin mai multe obstacole daca iti ridica un semn de intrebare in ceea ce priveste iubirea la distanta.
Din punctul meu de vedere, poate exista iubire la distanta dar DOAR pentru o perioada scurta de vreme. Telefonul, netul si celelalte lucruri cu ajutorul carora putem lua legatura cu persoana draga nu se compara nici 1 % cu realitatea big hug
Numa` bine

12 răspunsuri:
| glamour a răspuns:

Da, exista. insa trebuie sa fi destul de matur sa poti sa rezisti unei astfel de situatie, trebuie sa gandesti foarte matur si va trebuie foarte multa incredere unul in altul.

| justmeesb a răspuns:

Cu conditia sa existe incredere multa, comunicare si sa va vedeti totusi destul de des, daca este pentru o perioada scurta merita sa faci un compromis sa fiti departe, dar sa dureze asa la nesfarsit o relatie e pierdere de vreme, nu ajungeti sa va cunoasteti indeajuns incat sa faci pasul urmator, de genul mutat impreuna, etc.

| Diavolulestefemeie a răspuns:

Posibil thinking
Da nu tine mult.
De ex daca tie iti place de un tip de pe mess care sta in iasi sau in orice alt oras la mare distanta de irasu u.Veti dori sa va intalniti si nu puteti.
Si peste 1 luna nu o sa mai comunicati asa de des.etc

Pa`pa

| Ana a răspuns:

Da bine-nteles

| melyyy a răspuns:

Aceiasi intrebare mereu... voua chiar va place sa visati? e frumos intr-adevar si mie imi placea sa cred ca acest lucru este posibil dar stiu din proprie experienta ca este doar o iluzie sad o relatie se poate pastra dar cu conditia ca cei 2 sa se vada cel putin o data pe luna... mai ar fi si increderea care nu prea mai exista in ziua de astazi ( unul sigur va claca) sau daca esti o fire mai geloasa iti poti sacai partenerul cu diverse intrebari chatterbox
concluzia pe care am desprins-o eu este : NU exista asemeanea iubire! doar in filme...
nu va suparati cei care credeti dar aceasta este parerea mea big grin

| lila_1550 a răspuns:

Da exista... odata ce vb la tf, messenger... dar este greu s-o intretii si trebuie sa existe multa multa incredere intre ambii parteneri.eu una traiesc o astfel de iubire de aproape un an de zile asa ca iti pot zice cu siguranta ca exista iubire la distanta.

| Delya_6437 a răspuns:

DA exista... dar depinde de oamenii care o intretin... daca ei chiar se iubesc' nici un obstacol nu le va sta in cale love struck fundita plz?

| Biiix a răspuns:

Iubirea exista happy va spun din experienta proprie (chiar acum sunt intr-o "relatie la distanta") dar de asemenea exista si multa suferintsa si la un moment dat apar niste intrebari si e nasol uneori... dar dn moment ce ne iubim s tsinem unul la celalalt parerea mea este ca exista! p. s: te face sa stai cu telefonul in mana toata ziua sau in fata pc`uluilaughing love struck

| ؤشقةثى a răspuns:

Pai daca ar fi n-ar tine multa perioada...ar fii gasit pe altcineva sau sa nu te mai placa ori sa fi murit si nu-ti a dat nici un mesaj!

| paul1234 a răspuns:

Da exista si eu traiesc acest sentiment iubire la distanta

| alexandra_5261 a răspuns:

Da exsista de exemplu eu am o relatie cu prietenul meu de 6 luni (el e in Italia iar eu in Romania) si ne vedem doar vara dar ii bine si asa oricum vb toata ziua pe mess, skype.etc si sper sa nu ne despartim love struck

| fabynr1 a răspuns:

Da exista iubire la distanta :vorbesti la telefon cu persoana respectiva, va vorbiti me messenger si la microfon sau prin scris mult noroc la dragoste cam atat big grin