| Cristian84 a întrebat:

Oare la ce se refera Mircea Eliade cand zice "orice zi fara un sarut e o zi pierduta" ma rog pupatul in c** nu se pune.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Chiar că nu se pune, Ăsta se pune în viziunea ta, căci de aceea l-ai amintit aici. Cunosc destul de bine opera lui M.E. Unde ai găsit citatul?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu inteleg ultima referinta in contextul intrebarii si al lui Mircea Eliade.

Daca asta a zis, se refera clar la dragostea dintre doua persoane.