| MagdaAndreea a întrebat:

Oare mai exista cale de impacare dupa divort? Eu si sotul meu am divortat de foarte putin timp, dar continuam sa ne vedem. El mi-a spus ca tot ce simte pentru mine este atasament, dar de fiecare data cand ne vedem amandoi ne comportam de parca am fi impreuna si nu am fi divortat. Din partea la amandoi exista aceleasi gesturi de iubire. Mi-a cerut ca nimeni sa nu stie ca noi ne vedem si sa ne tinem relatia ascunsa de ochii lumii, mai ales de tatal lui, el fiind si unul dintre motivele pentru care am divortat. Nici unul dintre noi nu a refuzat niciodata sa ne vedem indiferent din partea caruia a venit initiativa de a ne intalni. Familia mea stie ca noi ne vedem, familia lui nu stie acest lucru. L-am intrebat daca el crede ca din aceasta relatie de prietenie se va mai ajunge la ceva intre noi si mi-a raspuns ca nu stie ce va fi. Sincer chiar nu stiu ce sa mai cred si ce sa mai inteleg. Il iubesc enorm de mult si chiar imi doresc sa ne impacam. Oare el vrea doar sa se joace cu mine sau isi doreste la fel ca si mine sa ne impacam si are nevoie de motive ca sa faca acest pas?

15 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Eu cred ca un barbat care te iubeste nu te-ar parasi niciodata. Intrucat la voi deja este un divort la mijloc, e clar ca relatia zgartaie si aveti destul de multe probleme. Eu cred ca ar fi bine sa-ti vezi de viata ta, mai ales ca "gesturile" de iubire se fac foarte usor, un pupic, o mangaiere, o partida de sex buna.

regis
| regis a răspuns:

Cunosc personal cupluri care au divortat si s-au impacat. Unii nu doar ca s-au recasatorit, dar chiar au facut nunta a doua oara. Altii pur si simplu s-au mutat din nou impreuna, fara sa mai implice primaria in decizia lor.
Deci sanse mereu exista. Depinde insa foarte mult de ambele persoane si de motivele pentru care s-a ajuns la divort.

| mihai69 a răspuns:

A rămas fixat pe tine. Dacă trece la alta, o să te uite.

| Holiday a răspuns:

Ce nu inteleg eu e cum de ti-ai dori pe cineva care permite parintilor, intr-un fel sau altul, sa se amestece in relatia voastra intr-atat incat sa ajungeti chiar la divort.

| SG1995 a răspuns:

Se poate, dar tipul nu are tarie de caracter, daca ai lui inca fac presiuni pe el.

| Emma30555 a răspuns:

Probabil ca si el tine la tine din moment ce v ati si casatorit dar nu e corect cu tine ca te tine asa. Nu e un luptator daca v ati despartit din cauza familiei lui acum depinde daca ai gresit tu f mult fata de ai lui, tu ar trebui sa stii mai bine de ce ii este greu sa se intoarca. Poti sa mai ai rabdare sa vezi cum evolueaza relatia dar daca trece prea mult timp ar trebui sa pui piciorul in prag si sa il pui sa se hotarasca. Pana la urma daca il iubesti poti sa lupti pentru relatie si sa vezi ce se intampla

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Naivitatea ta, in situatia aceasta, are o alta denumire: piesa de rezerva. :'(

| munteanuionvictor a răspuns:

E bine să-i acorzi o șansă.

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Un barbat care te iubeste. Nu ar divorta niciodata de tine. Actiunile lui arata faptul ca inca se simte vinovat pentru ca ati divortat si vrea sa se recompenseze emotional cu intanlirile si semnele de afectiune. Ori nu doreste sa te vada cu alt barbat sau ca ai trecut peste. Asa sunt barbati, unii sunt atat de orgoliosi incat chiar daca nu mai tin la tine, vor impiedica noile relatii pe care ti le-ai construi. Ori a treia posibilitate, este ca el inca este obisnuit cu tine si asta e motivul pentru care mai va vedeti. In principal, daca divorteaza de tine, slabe sanse sa te mai iubeasca. Te rog sa ai grija de tine si sa nu cazi prada emotiilor usor. In caz ca vrei sa il recastigi poti sa imi dai mesaj si te voi sfatui. Bafta!

| MagdaAndreea explică (pentru Alexxxxxandraxxx):

Buna. Chiar as vrea sa imi dai cateva sfaturi despre cum as putea sa i aduc inapo. Asta daca vrei sa ma ajuti. Multumesc!

| MagdaAndreea explică (pentru Alexxxxxandraxxx):

Buna. Chiar as vrea sa imi dai cateva sfaturi daca doresti sa imi spui cum as putea sa il recastig. Multumesc!

| MagdaAndreea explică (pentru MagdaAndreea):

Da. Cum m-ai putea ajuta?

| MagdaAndreea explică (pentru Alexxxxxandraxxx):

Bună! Cum m-ai putea ajuta? Îmi dai cu Eva sfaturi? Mulțumesc!

| MagdaAndreea explică (pentru Alexxxxxandraxxx):

Bună! Cum m-ai putea ajuta? Îmi dai câteva sfaturi? Mulțumesc!

| Butin a răspuns:

Daca ati divortat e clar ca nu veti putea trai impreuna. ceva nu merge. Dupa ce ai trait o perioada cu cineva nu poti sa il uiti asa usor de aceea te mai cauta inca. Eu te sfatuiesc sa renunti incet si sa iti cauti alt barbat