| Solinutzika a întrebat:

Oare mai merita sa incerc sau nu?:-s. Sper sa aveti timp sa-mi cititi mica povestioara!
Totul a inceput prin ianuarie cand am vorbit pe mess cu un baiat.Am mai tot vorbit si tot vorbit pana intr-o seara cand mi-a spus sa-i las nr de telef. ca sa mai vorbim si prin timpul orelor [eu avand 15 iar el 18 ani]. Bun la inceput vorbeam foarte rar prin mesaje cam o data la 2-3 zile dar dupa, acele mesaje au inceput sa se intensifice. Vorbeam aproape non-stop timp de 2 luni. Vorbeam cu el cum n-am mai vorbit cu nimeni iar el imi dadea o stare de "bine"adica ma facea sa uit de griji de nervi sau stiu eu, cu ce eram suparata.
Mereu cand imi trimitea mesaj scria "ce faci puiut(dlagoste etc.) iar eu ii raspundeam la fel. Era tare dragastos cu mine etc. Credeam ca, chiar vrea ceva pe bune cu mine [cat m-am inselat oh go on]
Pe data de 8 martie [neconstientizand] am ajuns la un apartament. Ne-am sarutat si mangaiat dar nimic mai mult!
Dupa faza asta,s-a dus totul,n-a mai vorbit cu mine ca inainte,imi dadea un mesaj la saptamana pana cand l-am intrebat ce sa intampla.mi-a raspuns:"Uite, eu nu vreau sa-mi bat joc de tine sau sa te fac sa suferi. Mai bine e asa, ramanem amici etc." eu pur si simplu nu-l intelegeam si i-am spus de ce mi-a dat atata timp mesaje iar el'e mai bine asa"si atata a fost.2 luni n-am mai vorbit deloc, iar apoi mi-a dat mesaj pe mess" La multi ani" ...helloww,nu era ziua mea raised eyebrows si mi-a spus ca "nah, nu stiam cum sa ma bag cu tine in seama." am mai vb pe mess si dupa 3-4 zile a intrat din nou pe mine cu motive banale. Am plecat in Italia timp de 2 luni in care n-am mai vorbit deloc iar cand am venit in tara am intrat pe profilul lui de facebook si am vazut ca are prietena, parca mi-a cazut cerul in cap. Am inceput sa plang.eram chiar indragostitia de persoana asta [inca sunt]. De atunci am mai vorbit banalitati de 3 ori.

Mi-e asa dor de clipele de dinainte.Dar nu stiu ce sa pot facesad?
M-am gandit ca de Craciun sa-l invit la "un pahar de poveste" ce credeti? Nu as vrea sa creada ca il chem pentru sex sau stiu eu pentru ca stie ca inca is virgina si etc. Dar nu vreau sa interpreteze gresit. Alte idei aveti voi? cum sa-l abordez? [el este in Italia si vine doar de sarbatorile de iarna]
Va rogsad sfaturi?sad ce pot sa fac?sad Fundilita!

6 răspunsuri:
| georgesur a răspuns:

"Nu plinge pentru ca s-a terminat, zimbeste pentru ca s-a petrecut." G.Marquez

| Maaryyneelaa a răspuns:

O poveste pe cat e de frumoasa,atat e de complicata,consider ca el a facut un gest foarte frumos ca ti-a zis ca nu vrea sa-si bata joc de tine,ca altfel putea sa-si bata joc de tine,in sensul ca se culca cu tine si apoi nici nu te mai baga in seama,adica e de apreciat ca nu a facut treaba asta,si daca esti cu adevarat indragostita de el,cred ca cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el,sa-l inviti "la un pahar de poveste"(cum spui tu)orice numai sa va intalniti din nou si sa se infiripe acel ceva intre voi iar! Cred ca e o poveste prea frumoasa ca sa poata fi stricata! Poate ca relatia pe care o are el nu e asa serioasa,poate isi va da seama ca tu esti in sufletul lui si va renunta la acea fata,incearca sa vorbesti cu el,si sa-i spui ca-l apreciezi ca nu si-a batut joc de tine si ca ai vrea sa va cunoaste-ti mai bine,adica sa va intalniti mai des, si eventual sa renunte la acea fata pentru tine(nu sa-i spui asta, asta isi va da el seama daca este necesar sa renunte la acea tipa), dar cred ca in inima lui e ceva si pentru tine, adica cu siguranta te place si te respecta! Mult succes!

| RAY a răspuns:

Baiatul ala vrea doar sex si atat
ai 2 posibilitai
1 continui sa-si bata joc de tine
2 incepi o viata noua fara el, probabil el isi imagnieaza daca il inviti ca fara el esi moarta, fi fata adevarata si uital e greu dar totul e posibil, nu te lasa calcata in picioare, te-ai lasa destul

profil =blog

| neutrino a răspuns:

Virgina, nevirgina nu aveai ce cauta cu el intr-un apartament, fara sa va cunoasteti prea bine.Si dupa aceea ai avut pretentie de respect! Ai speriat baiatul, nu erai fata de care el avea nevoie atunci. Daca este liber il poti invita de craciun pentru a-ti face damblaua sexuala. Merge cu un pahar...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă are deja pe altcineva, sfatul meu e să te îndepărtezi.
Lasă-l.El te-a lăsat oarecum 'baltă'.
Trăieşte-ţi viaţa şi nu te mai gândi la el. Ştiu că sună foarte uşor, dar dacă te hotărăşti şi chiar vrei asta, se poate întâmpla.Cunoaşte tipi noi şi ai grijă cu cine vorbeşti de acum înainte.

| Mary_Dragutza_1998 a răspuns:

Are dreptate Neutrino...