| RAY a întrebat:

Oare mulți bărbați sunt singuri din cauza aspectului fizic?

20 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Dar nu sunt multi barbati singuri, aici e aici, sunt putini.
Sigur ca ar putea ramane singuri din cauza fizicului dar in general la astia se asociaza si alte probleme de ordin comportamental si altele.
Ptr ca o sa vezi barbati de acelasi nivel fizic care nu-s singuri (ca alea stau cu ei asa aiurea, e alta, dar alea nu i-ar lua pe astialalti nici aiurea).

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru Mosotti):

Da, exact, cam asta am vazut si eu.Am vazut din cand cand si baieti care sunt cam la nivelul meu(dpdv fizic)care totusi au pe cineva.Mai rar, dar am vazut.Lucky them, I guess.

| Irinel15123532 a răspuns (pentru FilosofulDepresiv2022):

Arati foarte bine, nu asta este problema, daca mergi pe ideea asta nu vei identifica adevarata problema, pentru ca te focusezi pe ceva imaginar, este doar in mintea ta, nu arati deloc rau.

| Mosotti a răspuns (pentru Irinel15123532):

Pai asta trebuie sa zica o femeie nu tu adica ca arata bine, ca nu il placi tu ca iubit, ca si eu il vad ok asa ca om, dar nu conteaza ce zic eu sau tu, nu se focuseaza deloc pe ceva imaginar, e o realitate ce zice, sa nu ne mai mintim, ca realitatea probeaza asta cand vrei.
Ca dovada ca multi nesimtiti, rai, amarati au gagici misto, tot amarate ca ei, poate mai proaste, dar au mistocute.
Astialalti cucu, n-au nici d-alea nici d-alealalte.

Ca asa daca iesim cum el undeva, stie sa se comporte precis, si se imbraca decent normal ca orice om.
Si nici prost nu cred ca e.

| RAY explică (pentru Irinel15123532):

Minciuna e păcat, nu arata deloc bine

| RAY explică (pentru Mosotti):

Ăștia mint non stop, întreaga lor credința e o minciuna, nu arata bine, de ce sa ocolim adevărul filozoful depresiv e urat și eu sunt și tu, nu avem iubite din cauza fizicului simplu atâtea vrăjeli

| RAY explică (pentru FilosofulDepresiv2022):

Aia cu fete frumoase eu fiind urâți au banii, am văzut și eu unu urat și avea Mercedes și vila tipul

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai da, dar multi neaga realitatea, te face nebun desi realitatea arata ce zici.
Sau daca sta cu ei asa, nu au nimic sufleteste pentru ei, ca de aia ne miram "ia uite ala...are desi nu arata bine", pai e clar de ce. Aia are un interes, vrea familie, copil, nu o ia unu misto si vrea un fraier langa ea.

Pai stiu caz acum concret recent in real unde omu nu atraga mai deloc, a dat de una care arata bine, si aia il intreaba doar despre interesele ei daca va putea ei coincide cu ele cand or fi ei impreuna, desi inca nici in relatie nu sunt.
I-a zie ea lui "deocamdata suntem amici si vedem ce iese".

Si odata ce a bifat tot cum ca asta accepta, il ia.
Si iti dai seama ce o sa fie, dar o sa stea asa el.
Deci aia cu "uite ala nasol are", nu inseamna nimic.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Asa nici banii nu conteaza pentru crestini dar se omoara intre ei pentru ei

| LordCristobal a răspuns:

Multi sunt singuri deoarece se descurca destul de bine in singuratate, nu e legat numai de aspectul fizic, sunt multi baieti frumosi care sunt singuri.
Si daca mai iei in calcul si ce fite au unele fete din Romania singuratatea e o optiune mai buna.

| iulia0514 a răspuns:

Nu cred că sunt singuri neapărat din cauza aspectului fizic sunt singuri pentru ca așa vor!

| Irinel15123532 a răspuns:

Nu.
Multi barbati sunt singuri pentru ca au o abordare gresita, in loc sa investeasca in ei insisi prin a se dezvolta mental ( a citi cat mai mult), a se dezvolta fizic ( sport), sau artistic (invata sa canti la chitara, sa ai un hobby, etc), ori in cariera ( invata o meserie profitabila, avansare in grad, etc) ei se blocheaza la ceea ce au, ceea ce sunt si spun ca nu pot mai mult de atat, si cauta femei cu disperare, in loc sa investeasca in ei, se compatimesc si isi plang de mila ca nu sunt ca altii, altii care au muncit sau nu, sa ajunga unde sunt, unii au primit de la parinti, altii au muncit din greu, dar nu au renuntat.
Nu stiu la ce te referi prin aspectul fizic Ray, daca este o aluzie la tine sa nu, dar te-am vazut in mai multe poze pe TPU, la profilul tau, si pot sa iti spun ca arati foarte bine, esti un barbat frumos, problema nu este aspectul fizic, ci faptul ca stai pe loc, nu avansezi intr-un domeniu nou, te-ai plafonat si iti accepti starea actuala.
Muta-ti focusul, este contraintuitiv, nu incerca sa atragi femei, incearca sa investesti in tine si le vei atrage involuntar. Incearca, chiar daca va fi greu la inceput sau vei esua de mai multe ori. Curs de bucatar sau orice, incearca sa iti schimbi sau imbunatatesti cariera, nu te mai uita la ceea ce nu ai, uita-te la ceea ce ai si cauta sa imbunatatesti, daca te vei uita mereu la ceea ce nu ai, niciodata nu vei avansa, pentru ca nimeni nu are totul, si mereu iti va lipsi ceva, si tie, si noua, tuturor. Dumnezeu sa te binecuvanteze!

1 - Scapa de vicii, vezi pe ce se cheltuiesc banii tai (alcool, tigari, etc) dar nu incerca sa elimini, pentru ca vei ramane cu locuri goale si nu vei reusi. Inlocuie, inlocuie fumatul cu 30 min de mers/alergare zilnic, o ora de lectura, etc.

2 - Gandeste-te ce iti place sa faci si avanseaza in cariera.

3 - Investeste in tine, nu mai cauta femei, cauta sa te dezvolti pe tine si in ai ajuta pe altii care au nevoie, daruieste-te altora, nu mai tine focusul pe tine, implicandu-te in problemele altora, vei uita de ale tale.

4 - Cel mai important, si cel care nu o sa iti placa. Roaga-te si citeste noul testament, dezvolta-ti o relatie personala cu Iisus Hristos, garantez ca nu vei regreta, va ajuta la schimbarea vietii tale.

Incearca, ce ai de pierdut? Daca nu vei reusi, vei ramane asa cum esti acum, dar sa te intreb ceva.

Daca reusesti?

| RAY explică (pentru Irinel15123532):

Omule nu afirma minciuni ca păcătuiești, nu stau pe ajutor social, lucrez si încerc sa evoluez mereu, trebuie ca sa slabesc ca sa arat mai bine fizic, nu ai nevoie de nici o zeitate imaginara doar ambitie si vointa

| RAY explică (pentru Irinel15123532):

Voi nu credeti in dumnezeu,singurul vostru dumnezeu este banul,doar la greu bagati rugaciuni,in rest nu aveti credinta, deci nu juca teatru, voi vreti viata asta, pe cand iisus spune ca viata de apoi este scopul, voi vreti totul in viata asta si o lunga viata, iisus era saracie si a murit de tanar si nu ii era frica de moarte

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Eu sunt.In viata reala nu vad ca ar fi asa multi singuri, dar de regula cei care arata cum arat eu sunt, cu mici exceptii.

| AliceM99 a răspuns:

Daca ai bmw, aspectul fizic nu mai conteaza boss

| JustStitch a răspuns (pentru AliceM99):

Unele sunteți pe interes

| RAY explică (pentru JustStitch):

Și noi suntem

| AliceM99 a răspuns (pentru JustStitch):

Si voi sunteti si cautati doar frumuseti, la fel si la femei daca esti frumoasa restul nu mai conteaza

| RAY explică (pentru AliceM99):

Am scris asta