| Andreiu68 a întrebat:

Oare sa ma astept vreodata in viata mea un mesaj cu,,buna" sau un semn de la o fata? Eu sunt un tip tare rusinos desi am o varsta, 20 ani,sunt timid in privinta fetelor de a face primul pas,adica spre exemplu daca vorbesc cu o fata pentru prima data si ea face un prim pas, la urmatoarea conversatie nu mai am nici o problema, o bag eu in seama si restul. Eu am sperat pana azi ca o sa intample asta cu primul pas, dar nu mai cred. Am mai incercat si eu de pe la 14-15 ani sa fac eu primul pas,dar am esuat de multe ori si nu mai am incredere-n mine, desi pare ciudat, am 20 de ani, nu am avut nici o iubita,sarutari sau partenere sexuale da, dar o iubita in adevaratul sens nu. Sa ma astept la ceva in viitorul apropit? Sau stau asa trist si fara chef de ceva?

Răspuns Apreciat de Editori
| Ch0co a răspuns:

E mentalitatea asta ca baietii trebuie mereu sa faca primul pas, ceea ce mie mi se pare complet gresit. Sunt sigur ca exista si fete care fac primul pas. In cazul meu spre exemplu, acum 3-4 ani cand am fost cu o fata, ea m-a intrebat daca vreau sa fiu cu ea. Exista si cazuri de fete care sa faca primul pas, dar mai rar.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 20 de ani, tu vrei sa fii tras de maneca, de fete?
Chiar nu ai invatat nimic pana acum?
Poate o tarfa te-ar trage de maneca, dar o fata cuminte sau linistita, niciodata!
Invata sa saluti sis a vorbesti frumos si ia-ti inima in dinti, sa te adresezi unei fete, daca nu vrei sa ramai pe veci virgin si singur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai incredere in tine, trebuie sa fie un motiv pentru care nu ai, fixeazãl.

| AlexuTzzuAlex2000 a răspuns:

Deci, baga-le tu in seama frate, iesi pe afara, o ochesti si vorbesti cu ea happy ai si tu putina incredere!