| kIdDox3 a întrebat:

Oarecum m-am impacat cu ostul meu prieten, care in momentul de fata are prietena.(urat, stiu).Ne-am intalnit la o petrecere si el a inceput.De atunci, vorbim prin mesaje si urmeaza sa ne intalnim.Eu ma simt oarecum prost, pentru. ca el are pe cineva...Mi-e dor de el, i e dor de mine.Ce ar trebui sa fac? Sa las situatia asa sau sa nu mai continuam?sad

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu cred ca lui ii este dor de tine. Nu stiu cati ani ai dar ai facut o mare greseala. Ti-ai dat acceptul sa fii jucaria lui de rezerva. Daca tie iti convine aceasta situatie, orice comentariu este de prisos.

| Vix999 a răspuns:

Daca ar vrea sa fie cu tine, ar rezolva problema cu actuala. Asa, sunt perfect de acord cu neutrino. Esti saltea de rezerva.

| papusica987 a răspuns:

Nu te baga in relatia lor, nu e deloc frumos, mai sunt baieti.

| WildDream a răspuns:

Daca tie iti place sa fii roata de rezerva atunci continua relatia. Oricum daca el chiar tine la tine si vrea sa aveti o relatie in adevaratul sens al cuvantului atunci ar trebui sa renunte la actuala prietena.
In situatia de fata el a vrut sa vada cata influenta mai are asupra ta si daca mai simti ceva pentru el si se pare ca i-a reusit schema. Acum cand stie ca are control asupra ta o sa profite de lucrul asta.

| DOARoVIATA a răspuns:

Serios de ce faci asta? punete in locul fetei respectiva happy tu cum te-ai simti ca prietenul tau sa te lase pentru alta? poate si cu tine va face la fel daca va aparea alta in viata lui, chiar crezi ca se merita? eu zic ca nu eu zic ca iti gasesti altul si sa iti vezi de viata iti dai seama cum o sa te priveasca prieteni fetei respective? ca pe ultima... scuzami expresia e alegerea ta viata ta dar eu zic ca mai bine stai cuminte doar nu de bun l-ai parasit prima oara
funda?big grin

| motherf a răspuns:

Hey! Si eu sunt(am fost)in situatia ta doar ca la mine era vorba de o fata.M-am "despartit" de ea..imi spunea ca ii e dor de mine si ca ma iubeste dar sta cu altu. Daca nu renunta la ea pentru tine nu are rost.Am invatat ca in viata nu poti sa le ai pe toate;)!
http://www.youtube.com/watch?v=ClfD69u9EXk;)