| anonim_4396 a întrebat:

Observ ca in orice relatie se intampla lucruri frumoase(gen un baiat ii face un anumit cadou unei fete; sau relatia tine o anumita perioada de timp)si cand isi schimba partenera iar aceasta ii cere sa ii demonstreze ca o iubeste se intampla aceleasi lucruri.Adica mai pe scurt...baietii mint!
Exemplu 1:Sa luam ca exemplu baiatul X, e implicat intr-o relatie se comporta frumos cu iubita Y(desi nu o iubeste). De desparte de iubita Y si isi face o noua iubita, iubita Z.Acesteia ii spune ca numai pe ea o iubeste, face aceleasi lucruri pe care le-a facut pentru iubita Y, etc
Cum credeti ca demonstreaza un baiat unei fete ca o iubeste ca pentru toate face aceleasi lucruri? Fetelor puteti sa mai aveti incredere in ei?

4 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

laughing Am ras bine la intrebarea ta.
Se vede ca esti micuta de varsta sau te implici in polemici filosofice cand n-ai ce face.

Iubirea se manifesta MEREU la fel.Are aceleasi dureri si bucurii, difera doar cuplurile.

Deci, e logic ca iti vei exprima in acelasi mod dragostea toata viata.Pentru ca asa esti tu!

Daca esti dezamagit in dragoste, nu inseamna ca a 2 a oara cand vei gasi persoana potrivita nu vei face aceleasi gesturi sau nu vei mai spune ''te iubesc'' niciodata.

Deci,se schimba cuplul, dar nu dovezile de iubire, care sunt aceleasi pe tot globul.

| ovidius a răspuns:

Dragostea nu se demonstrează.
Ea se TRĂIEŞTE, se SIMTE.

| Jєรรเςค a răspuns:

Sincer nu baieti din zilele de azi mint si mint si mint... Daca el va face tot asa se vor pacali singure. Daca as fi in locul lui Y m-as duce la Z si iasi spune ce se intampla. Nimeni nu tebuie lasat sa sufere... X ar trebui sa isi dea seama si sai spuna in fata ca greseste mult! Char daca Nici Z nu crede Y sa insiste si sa vorbeasca cu mai multe persoane apropiate si BUM! Le turnati totul in fata

Funda? big grin

| Iasmina_4745 a răspuns:

Buna. Ii demonstreaza ca o iubeste neinseland-owinking. Daca tine cu adevarat la ea nu cauta alta, nu se da la altele si face tot posibilul sa se inteleaga cat mai bine cu ea thinking Iar daca ii da liber uneia si se impaca cu alta si tot asa ii clara treaba... E un A F E M E I A T care-si bate joc de fete. Indeparteaza-te de baietii astia(cu putina minte)!