| Lexii a întrebat:

Of, of. Sunt cu moralul la pamant.
Actualul meu "iubit"(cica), este coleg cu mine de clasa. Noi inainte eram foarte buni amici, doar ca pana la urma am realizat ca ne placem reciproc, si mi se parea perfect, dar nu a fost asa.
In vacanta de iarna a fost frumos deoarece nu erau colegi de clasa cu noi. Ei bine, de cand a inceput scoala se comporta cu mine ca si cum am fi niste strainii, parca nici nu am fi amici, dar minte iubiti. Stiu ca e greu deoarece la noi in clasa colegi sunt foarte foarte raistraight face. Este o colega care il place, si se da la el MEREUstraight face. Cand incerc sa vorbesc cu el apare ea, si daca nu apare isi ia asa zisa "prietena" si incepe sa ne barfeasca iar eu ma simt prost si plec de acolo pentru ca nu suport sa fiu barfita...
Acum nu ne mai putem vedea decat in weekend. uri si mie imi este prea greucrying. M.am gandit sa ma despart de el, dar stiu ca voi suferi mult dar si daca continuam aceasta "relatie" nu cred ca voi rezista mult!
Ce sa faccrying? Eu chiar tin la el, poate prea multcrying!
Voi ce ati face in locul meu?straight face

3 răspunsuri:
| Lost0in0your0memories a răspuns:

Pai uite. poate ar trebui sa ii spui sa isi asume raspunderea relatiei voastre si sa spuna tuturor ce e intre voi. din respect pentru tine ar trebui sa ii spuna si colegei care se da la el ca de fapt tu ii esti prietena si ca ar trebui sa inceteze avand in vedere ca are o relatie deja. daca te-ai desp de el ar fi ca si cum i-ai lasa sa te invinge p colegii tai rai si pe fata aceea si nu cred ca esti o lasa din moment ce iti asumi rasp unei relatii. eu zic sa pui piciorul in prag si sa ii spui prietenului tau tot ce ai pe suflet, este dreptul tau sa ii spui ce nu iti place la relatie si asa mai departe

| razvan1305 a răspuns:

De ce iti pasa ce spun altii? De ce? Daca u il iubesti si inimati spune sa stai cu el fa-o. Ar trebuii sa vorbesti cu el despre cum va simtiti in aceasta relatie, si mai important ca nu trebuie sa va fie rusine.Stiu cum e si colegi mei sunt retarzi si pentru ei ori ce sarut e o chestie noua, dar nu-mi pasa daca eu sunt cu ea restul nu e treaba lor

| sorin_8159 a răspuns:

Parerea mea sa faci ce simte inima. dar pe viitor sa nu iti mai faci iubiti din clasa sau din apropiere...tot timpu o sa iasa discutii daca vrei sa vb mai multe te astept pe id-ul de messenger alexfreshboy pup