| JustAStar a întrebat:

Offfff.As vrea sa va cer voua un sfa.Acum 4 zile un baiat m-a intrebat daca nu vreau sa umblu cu el acel baiat a mai fost iubitul meu si am zis nu stiu la inceput pana am vb cu mama mea ca sa vad ce zice sa nu cumva sa se supere si apoi i-am zis DA a fost fericit si a sunat-o pe prietena lui sai zica ca o paraseste dar noi vorbeam de o saptamana am depanat amintiri din fosta relatie si ne-am simtit bine.In fiecare zi cand vorbeam pe mess incepeam sa ma cert cu el pentru ca stiam ca mai tine la fata aceea si in fiecare zi inventam altceva si altceva pana ce nici la intalniri nu mai mergeam doar la scoala mai ne-am vazut 1 zi asta fiind joi si pana duminica dupa masa in fiecare zi ne certam. si am ajuns sa ne impacam din nou apoi am vb despre primul nostru sarut care m-a facut sa rosesc schimbam discutia sau ma faceam ca nu am auzit pana cand m-a prins si m-a intrebat dc nu vreau sa-l sarut raspunsul e simplu dar greu de explicat nu m-am mai sarutat cu nimeni niciodata si am emotii sa nu gresesc ceva si sa rada de mine dar ma deranja faptul ca prietenul lui a dormit in seara aceea la el si de atunci nu a mai fost la fel cu mine s-a racit l-am intrebat dc tot pleaca de la calc sau dc nu-mi raspunde repede si mi-a raspuns o data ca a fost la baie, magazin si nu mai suportam... dar in dimineata de duminica a intrat verisoara mea me mess si a inceput sa vb cu el danduse drept mine sau certat si s-au despartit el crezand ca vb cu mine apoi am intrat cand am ajuns acasa pe mess si nu mai vroia sa vb cu mine si mi-am dat seama ce s-a intamplat apoi.am vb cu verisoara mea, am rezolvat dar nu sunt sigura ca nu ma crede ca eu am fost, si a spus ca merge la patinoar, m-a chemat si pe mine dar nu am vrut din cauza sarutului si s-a suparat a plecat dar fosta era pe mesuu lui, sau era chiar el care nu a plecat nicaieri doar asa mi-a spus mie eu il iubesc tare dar nu stiu dc, si am plecat seara la culcare, dupa care azi dimineata ma trezesc si vad ca mi-a lasat un mesaj in care scria ca nu stie cum sa se scuze dar trebuie sa ne despartim pentru ca el nu si-o poate scoate din cap pe fosta care sincera sa fiu fara rautate nu este deloc mai frumoasa ca mine si este si mai mica decat el cu 2 ani am inceput sa plang el nu era pe mess, si i-am lasat scris apoi cand a intrat si-a cerut scuze dar pentru mine nu mai conta eu incercam sa-i explic cum nu se pot despartii doua persoane din cauza ca eu sunt mai rusinoasa sau ca aveam emotii sa ies cu el sau ca inventam minciuni sa ne certam ca sa vad daca chiar tine la mine si m-ar lasa dintr-o prostie il inteleg dar ziceti-mi voi ce sa ma fac acum sunt disperata el zice ca pe mine ma iubeste dar se mai gandeste la ea...va rog ajutati-ma sa-l fac sa se intoarca la mine pentru ca il iubesc cu adevarat nu as fi insistat daca nu ar fi zis ca ma iubeste va rog din tot sufletul urgent! va multumesc anticipat pentru ca stiu ca ma veti ajuta scuze pentru ortografie dar sunt stresata!

Răspuns Câştigător
| lala178 a răspuns:

Nu-ti mai face probleme ca nu stii sa saruti...prima oara doar il pupi pe buze si te retragi usor... daca el continua, te lasi sarutata.nimeni nu s-a nascut invatatwinking

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Tu te-ai legat de cine nu trebuia. In primul rand, un baiat care azi este cu una maine cu alta nu este de incredere.
Pentru binele tau, uita de el.

| Paula007 a răspuns:

Esti incoerenta. sari dintr-o idee in alta, si pe deasupra nu folosesti niciun semn de punctuatie sa pot realiza cand se incheie o propozitie si incepe alta. am citit 10min sa pot intelege ce povesteai tu.

daca asa esti cand scrii, spune multe despre felul cum te comporti intr-o relatie. cred ca iti place de el, dar esti prea imatura, timida si nehotarata ( dezastruoasa combinatie ) ca sa stii sa mentii relatia.

eu zic sa-ti scoti prostiile astea din cap " ca inventam minciuni sa ne certam ca sa vad daca chiar tine la mine". baietilor nu le plac. sunt tentative penibile si inutile pentru ca "testele" tale s-au intors, deja impotriva ta. lasa deoparte si fazele cretine de pe messenger. daca vrei o relatie cu el, ea va fi fizica nu virtuala. nu ma refer la sex, ma refer la plimbari, tinut de mana, sarut, vorbit fata in fata. asta e baza unei relatii, oricarei relatii. si tu nu o ai. tu ai doar o gramada de scene copilaroase si multe pretinse sentimente.

daca tii la el, il suni acum, stabiliti un loc sa va intalniti, si pentru prima data, ii vorbesti sincer. zi-i ca esti mica, copila, si uneori rusinoasa. ca nu stii cum sa faci relatia sa mearga si ca ai nevoie de ajutorul lui daca tine la tine, sa te schimbi usor-usor. ca regreti ce s-a intamplat pana acum intre voi, si ca adevarul va fi de acum mereu prezent in discutiile voastre. si pentru Dumnezeu, spune-i ca nu stii sa saruti, dar ca vrei si esti dispusa sa inveti! big grin o sa-i placa daca va fi el cel cu care vei face practica tongue

si pentru binele tau, invata bine la limba romana. te rog!

| Anakatsu a răspuns:

Are dreptate baiatu

daca nu va sarutati (sa nu mai vb de ***)
ce relatie e aia? ca mergeti pe strada impreuna? nu serios asta fac si cu tovarasii merg pe strada. asta inseamna ca ne iubim?

e vina numai a ta bft

| SunnyFlame a răspuns:

Lasa'l in pace
va urma altu Mereu!
Si iop am trecut prin multe chestii de genu.
dar au trecut
o sa apara altuu. pe care o sa'l iubesti si mai mult si care o sa te iubeaska fara sa conteze ca esthi mai rusinoasa
love struck bye Funda?

| ioana_6604 a răspuns:

In primul rand intr-o relatie nu te bagi pana nu te cauta el acum te-ai bagat asta este.Trebuia sa te interesezi daca mai tine legatura cu ea, iar daca tot zici ca ti la el cerei miii de scuze spune-i ca ai gresit si o sa te indrepti incearca sa il saruti fara rusine ca nimeni nu s-a nascut invatat fiecare invata pe parcurs chiar daca nu iti da atentie tu tot insista si vorbeste cu el nu renunta.Propunei o iesire la un film la un suc si arata-i ca iti pasa de el. El poate a crezut ca nu il iubesti si ai pe altcineva deoarece nu ai vrut sa te intalnesti cu el si din cauza certurilor.
Sper ca ti-am fost de folos!
Bafta!

| JustAStar explică:

Imi cer scuze Paula007 dar sa stii ca sunt cea mai buna eleva din scoala la literatura romana imi cer scuze pentru scris si mi-am cerut scuze pentru asta dar am fost stresata si nu mai aveam rabdare sa termin...Va rog mai dati-mi un sfat el deja umbla cu fosta dar la despartire mi-a spus ca pe mine ma iubeste dar se gandeste la ea, credea ca poate sa o uite cu ajutorul meu dar eu nu am reusit, sincer de cate ori il intrebam zicea ca el a uitato si nici nu-i mai pasa de ea atunci cum sa-l ajut? asa ca ne-am despartit astept sa vad ce se va intampla la scoala pentru ca suntem intr-o clasa si daca se mai gandeste la mine sigur ma va baga in seama atata timp il voi lasa sa aleaga sa se gandeasca la ce trebuie sa faca oricum multumesc celor care imi inteleg stresul si grijea, nu celor care ma cearta sunt o copila recunosc dar nu imi plac jignirile daca sunt mai rusinoasa nu pot sa fiu un adult normal ca sunt o adolescenta dar de frica de a nu gresii sunt rusinoasa, sper sa ma culeg si sa reusesc sa fiu din nou cu el, toata lumea din jur spune ca se va intoarce la mine pentru ca nici nu se compara fata aceea cu mine, pot fi prea loiala si supusa iubirii mele dar daca el nu, asta-i viata si din nou scuze pentru scris si multumiri celor care si-au pierdut timpul pentru a ma ajuta.Respect!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci ce vrei e viata ta