| buner17 a întrebat:

Ok. Deci nu stiu cum sa incep. In primul rand buna dimineata! Eu ma aflu intr-o relatie serioasa de 1 an si 4 luni. Acum 3 luni m-am despartit de respectiva spunandu-i ca vreau o pauza de 3 saptamani sa imi pun gandurile in ordine. Ea nu m-a cautat in mod direct, s-a tinut de promisiune aceasta perioada. Am stat despartiti 2 luni, timp in care eu mi-am facut alta prietena cu care am avut un inceput de relatie serioasa, adica am avut si contact sexual sa fiu mai direct. Acum 2, 3 saptamani m-am impacat cu fosta iar ea stia lectia de mult care i-am zis-o si anume sa imi zica tot, orice ar fi. Si dupa ce ne-am intalnit, am facut dragoste, cu capul pe pieptul meu mi-a zis in felul urmator: "Eu vreau sa iti zic ceva pentru ca nu ma simt bine daca nu sti si tu. Dupa cele 3 saptamani am vazut ca nu dai niciun semn si mi-am pierdut orice speranta. Cam dupa o luna si ceva de cand ne-am despartit am vorbit cu cineva pe facebook sa iesim la un suc. A venit si m-a luat, ne-am plimbat putin prin oras si imi zice ca vrea sa traga undeva masina sa vorbim si i-am zis ca ok." Mi-a zis ca au discutat si la un moment dat el o saruta si ea a zis ca nu s-a putut trage, adica nu simtea nimic care sa o faca sa procedeze asa. Mi-a spus ca acela a inceput sa o pipaie, sa ii bage mana pe sub bluza, prin spate iar eu am intrebat-o daca in fata a bagat mana si ea a zis ca nu l-a lasat. Mi-a spus ca in timp ce se sarutau el s-a deschis la pantaloni si ca i-a spus ca poate sa ii puna mana acolo ca nu e nimic. Ea a zis ca nu vrea asta si atunci el i-a luat mana si i-a pus-o acolo. Ea mi-a zis ca a incercat sa ridice pana pe piept dar el i-o tot dadea in jos si incepuse sa isi faca lucru manual happy cu mana ei. Eu am intrebat-o daca i-a facut si ea chestia asta fara sa tina el mana peste a ei si a spus ca a fost un moment in care a luat el mana si ea a ramas cu mana acolo dar fara sa o miste si dupa 3, 4 secunde a luat-o si ea. Au mai vorbit ce au mai vorbit si el a intrebat-o daca a facut vreodata sex oral iar ea a raspuns ca da, dar doar unei singure persoane care a iubit-o enorm de mult, adica eu si a spus ca nici nu are de gand sa incerce la altcineva. Atunci ea i-a spus ca inca nu a trecut peste despartirea dintre noi si ca ar vrea sa mearga acasa si lui i-a zis ca sa se duca acasa si sa termine prietena lui ce e de terminat. Eu am mai intrebat-o ca de ce s-a dus si mi-a raspuns ca nici in gand nu avea ca se intampla asa ceva, plecase cu gandul doar la un suc si la discutie. Deci chestia asta s-a intamplat in perioada in care noi eram despartiti si tot ce am scris mi-a zis ea. Acum care este of-ul meu. ar trebui sa ma supar pe ea, ar trebui sa ma gandesc ca s-a intamplat si altceva si nu vrea sa-mi zica, ar trebui sa pun capat acestei relatii? Eu nu stiu ce sa fac deoarece tin foarte mult la ea, asta poate si din cauza ca a fost prima( cu toate ca au mai fost in timpul relatiei cu ea cateva fete de ocazie sa zic asa de care ea nu stie happy ). Voi ce credeti ca s-a intamplat, sau cum ati proceda in situatia data? Va multumesc si orice parere de bine sau de rau este bine-venita!

12 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Dar tu zici ca ai avut relatii sexuale cu o alta nu? Atunci tu ce fel te-ai simtit? Mai tineai la aceasta prietena nu? Adica tie ti-a fost bine si ce vrei sa te superi ca ea a facut doar o mica parte cu acel baiat? Realizezi un pic ca e o intrebare stupida? Daca intr-adevar e si adevarat ceea ce sustii adica o iubesti atunci nici macar nu mai trebuie sa gandesti o clipa ca tu ti-ai facut de cap...si ea doar a pipait sau a sarutat un alt baiat!

| Klepto a răspuns:

Simt cumva miros de ipocrizie crasa? Intelege din prima ca eu nu te judec pentru inselat, fiecare cu treaba sa, dar cred ca ai pierdut din putere sa mai acuzi de ceva pe fata daca tu ai facut si mai rau in acea pauza si in afara pauzei.
Ce cred ca s-a intamplat? Scuze, dar globul meu de cristal mi s-a spart si ii la reparat.
Ea ar trebui sa se supere pe tine daca ar afla ca tu ai inselat-o?
Cu replica asta m-ai dat gata "( cu toate ca au mai fost in timpul relatiei cu ea cateva fete de ocazie sa zic asa de care ea nu stie happy )".
In opinia ta, tu ai voie sa faci ce vrei, in pauza sau in relatie cu cine vrei tu, iar ea n-are voie deloc si o mai si blamezi dupa ce tu ai facut lucruri mai rele? sau it's ok when you do those things?
Ai inselat si acum ti s-a aprins ca ea doar a pipait?
Naughty, naughty, mai bine gandeste-te pe viitor cum s-o faci pe ea sa te ierte daca afla ca tu ai fost cam darnic la impartit "bradul tau de craciun".
Fata a zis ca n-a facut nimic, daca ea te-ar intreba tu ce ai raspunde?
Daca tii la ea foarte mult, nu stiu, gaseste o cale sa ii ierti infidelitatea, si tu te-ai astepta sa fii iertat nu?

| SimonaAdina a răspuns:

Buna dimineata! Am ramas putin uimita la faptul ca ambii spuneti ca va iubiti, dar ati putut intretine relatii sexuale cu altcineva...Eu am o relatie de doi ani si cateva luni si ne-am despartit de foarte multe ori dar nici unul dintre noi nu a avut pe altcineva in acel timp.Eu sunt fata sa stii si apreciez foarte mult ca prietena ta a fost aproape `sincera` cu tine.In Primul rand daca te iubea cu adevarat nu accepta sa iasa cu altu si in al doilea rand sa fim seriosi, atunci cand un baiat vrea sa te duca intr-un loc mai retras normal ca vrea sex. Daca erau in masina si erau singuri puteau sa vb oriunde, si fata era 100% constienta de ce urma, daca nu iar fi placut nu iar fi permis acelui baiat sa o atinga deloc, dar dupa cate am inteles eu ei i-a placut si sunt sigura ca a continuat ce a inceput.Te inteleg ca tu o crezi pe ea deoarece `o iubesti `intr-o oarecare masura.Si mie imi place sa ii spun tot adevarul prietenului meu si imi place sa faca si el la fel, dar eu de cand sunt cu el nu am putut niciodata sa il insel sau atunci cand am fost despartiti sa fiu cu altu.Nu as putea sa fac asa ceva niciodata, as simti ca sunt `murdara` mi-ar fi scarba.Nu as putea nici macar sa ies cu cineva doar asa pentru o discutie cum a spus prietena ta.Cat depre tine, nu stiu ce sa spun.Esti sigur ca o iubesti? Poate te-ai obisnuit cu ea si atat.Ar trebui sa te gandesti bine la iubirea ta pentru ea.Intreaba-te: `de ce o iubesc eu pe aceasta fata?`. Cand iubesti cu adevarat nu poti incepe o relatie atat de repede,incepi o relatie atunci cand uiti fostul(a) partener(a).Si inca ceva,am ramas foarte uimita cand ai spus ca ai inceput o relatie serioasa.Tu cum consideri o relatie serioasa? Crezi ca daca faci sex cu ea este o relatie serioasa? Ei bine nu prea cred.O relatie serioasa se bazeaza in primul rand pe iubire,sinceritate,fidelitate si comunicare, si sexul este necesar intr-o relatie, dar toate la timpul lor.O fata serioasa nu se culca cu un baiat care la cunoscut de 2 3 saptamani.Eu chiar daca il iubesc cu adevarat pe iubitul meu si suntem de doi ani si cateva luni, am facut dragoste cu el doar dupa un an jumate, si gandeste-te ca el are 19 ani.Deci cum spuneam o relatie serioasa nu inseamna doar sex. Tine minte un lucru, cand vrei sa incepi o relatie serioasa ai grija ce fel de partenera iti alegi, deoarece cum iti spuneam mai sus o fata ce se respecta nu se culca cu un baiat cu care abia s-a cunoscut. Sper ca te-am ajutat.Iti doresc sa ai un an nou fericit alaturi de cei dragi si alaturi de fata care te merita cu adevarat!

| cHoCollaTeFllory a răspuns:

Buna dimineata!
Pai, a fost reciproc. Si tocmai ai zis ca ai mai avut fete de ocazie.happyAr trebuii sa iti faci curaj, sa-i spui ceea ce trebuie sa stie. Sau, daca nu vrei. Incercati sa uitati, sa incepeti din nou ceea ce a-ti rupt. Bafta!

| MMadalina a răspuns:

*cu toate ca au mai fost in timpul relatiei cu ea cateva fete de ocazie sa zic asa de care ea nu stie * Aceasta este o doava de lipsa de respect, iar o relatie serioasa nu se poate cladi fara respect reciproc.Eu zis sa o lasi balta si sa nu o mai faci sa sufere.

Hai, la revedere!

| Roo a răspuns:

Bunahappy pai tu ai inselat-o, ea sa zicem ca te-a inselat, deci, cui pe cui se scoatewinking eu zic sa fii sincer si tu cu ea (in legatura cu inselatul) vorbiti si ajungeti la o concluziehappy bafta

| Bibbi1507 a răspuns:

Eu zic sa nu renunti la ea daca o iubesti. Pana la urma si tu ai inselat.o pe ea dar nu ai avut curajul sa ii spui. Uite ca ea ti.a spus tot ce i s.a intamplat deci asta inseamna ca te iubeste mult mai mult de cat crezi tu. Si sa nu te apuci sa ii zici ca si tu ai avut cateva relatii in timp ce erai cu ea pentru ca sunt sigura ca iti va da papucii. Unei fete nu ii place sa auda astfel de lucruri. Funda?big grin

| YakuzaFlorin a răspuns:

M-am aflat si eu in astfel de situatie si am procedat cam asa : am luptat cu ea chiar daca in timpul in care nu eram cu ea, ea a facut si alte chestii gen contact sexual etc. Am trecut cu vederea sa zicem desi in inima ma doare dar incet incet trece [cu timpu]. Concluzia : Daca o iubesti mult nu are rost sa dai cu piciorul la o astfel de relatie. Nu cred ca avea motiv sa te minta plus ca nu erati impreuna. Sper ca am fost de folos.

| patadeculore a răspuns:

Eu iti spun sa nu te desparti de ea...din ce am citit am inteles ca nu a vrut ea sa se intample ce s-a intamplat deci nu a fost vina ei dovada ca tine mult la tine ti-a spus ce s-a intamplat deci eu zic sa va continuati relatia:*

| buner17 explică:

@simona_5083 Nu am vrut sa ma refer la o relatie serioasa in sensul adevarat al cuvantului, numai ca nu am stiut cum sa ma exprim exact la ora aia.

@patadeculore Nu a vrut ea sa se intample dar cand s-a intamplat nu s-a retras. Am uitat sa mentionez faltul ca atunci cand i-am zis la fel ca tine mi-a raspuns cu replica: " Te uram atat de mult in timpul ala pentru cum te-ai purtat in ultima vreme cu mine. Nici nu stiu de unde am avut atat ura pentru cineva".

@superdorex, Klepto Ai dreptate dar mai stiu ca e faza aia cu "una e sa fii fata si una e sa fii baiat", mi-a spus-o chiar ea, printre randuri in timp ce-mi spunea ca ii era foarte naspa acolo si ca ii pare nespus de rau de ce s-a intamplat.

@YakuzaFlorin Eu vreau din tot sufletul sa treaca pentru. ca ma gandesc tot timpul la asta. Eu i-am zis ca pe mine ma doare cand ma minte, nu atunci cand face ceva si-mi spune.

@Roo Cred ca ar fi si aceasta o solutie doar ca ea mi-a zis dupa toate cele intamplate ca stie cum e sa fii baiat(nu stiu de unde stiehappy ) sau ceva de genu` " esti baiat si ca toti baietii" si a zis ca daca vreau pot avea aventuri de-o noapte, numai sa nu continue aceste aventuri si sa nu toc prea multi bani cu ele.
Am uitat sa mentionez ca mi-a mai spus ca atunci era cu gandul tot la mine si se simtea aiurea si dupa asta se gandea numai la faptul ca de ce a facut-o si exact cum ai zis tu simona_5083, se simtea "murdara" pentru ca nu a mai facut niciodata asa ceva si chiar si acum se simte la fel.

| buner17 explică:

@simona_5083 Nu am vrut sa ma refer la o relatie serioasa in sensul adevarat al cuvantului, numai ca nu am stiut cum sa ma exprim exact la ora aia.
@patadeculore Nu a vrut ea sa se intample dar cand s-a intamplat nu s-a retras. Am uitat sa mentionez faltul ca atunci cand i-am zis la fel ca tine mi-a raspuns cu replica: " Te uram atat de mult in timpul ala pentru cum te-ai purtat in ultima vreme cu mine. Nici nu stiu de unde am avut atat ura pentru cineva".
@superdorex, Klepto Ai dreptate dar mai stiu ca e faza aia cu "una e sa fii fata si una e sa fii baiat", mi-a spus-o chiar ea, printre randuri in timp ce-mi spunea ca ii era foarte naspa acolo si ca ii pare nespus de rau de ce s-a intamplat.
@YakuzaFlorin Eu vreau din tot sufletul sa treaca pentru. ca ma gandesc tot timpul la asta. Eu i-am zis ca pe mine ma doare cand ma minte, nu atunci cand face ceva si-mi spune.
@Roo Cred ca ar fi si aceasta o solutie doar ca ea mi-a zis dupa toate cele intamplate ca stie cum e sa fii baiat(nu stiu de unde stiehappy ) sau ceva de genu` " esti baiat si ca toti baietii" si a zis ca daca vreau pot avea aventuri de-o noapte, numai sa nu continue aceste aventuri si sa nu toc prea multi bani cu ele.
Am uitat sa mentionez ca mi-a mai spus ca atunci era cu gandul tot la mine si se simtea aiurea si dupa asta se gandea numai la faptul ca de ce a facut-o si exact cum ai zis tu simona_5083, se simtea "murdara" pentru ca nu a mai facut niciodata asa ceva si chiar si acum se simte la fel.

| MMadalina a răspuns (pentru buner17):

"una e sa fii fata si una e sa fii baiat"Serios?!