| anonim_4396 a întrebat:

Ok, deci. Să vă povestesc ceva. Prietenul meu o are mică de tot, l-am întrebat cât are "a lui" și a zis că nu stie, ca nu a masurat-o niciodata. Și apoi mi-a zis "Dar nu cred ca este așa de important asta. Sau este?" si eu am zis ca nu, dar va dati seama ca nu m-ar fi deranjat sa fie mai mare. Dupa care tot el a zis "Stiu ca voi fetele vreti sa fie cat mai mare" si eu "Eee na, nu ma deranjează asta" Am mințit clar. Dar na, pana la urma, asta e. Il iubesc mult si asta e doar un amanunt prea mic care sa conteze in relatia noastra. Ideea e. Eu zic ca are vreo 12 cm in erectie. E mica sau medie? DOAR CURIOASA.

36 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Cati ani are?

| Alina5555555 a răspuns (pentru danbnz):

Are 28, luna viitoare împlinește 29. Nu mai crește nimic. Asta știu. straight face

| danbnz a răspuns (pentru Alina5555555):

Puteam sa te mint frumos si sa zic un pic sub medie, dar e mic.
Conteaza mai mult faptul ca va iubiti si aveti o relatie solida.

Cateva sfaturi pentru el gasesti in articolul asta:
https://marirea-penisului.net/forum/marime-penis-20-ani-cat-este-normal/

| Alina5555555 a răspuns (pentru danbnz):

La naiba, stiu asta. sad Apreciez sinceritatea. Da, e mic. Asta e. M-am resemnat.

| corbulalbrosu a răspuns:

Penisul care are lungimea de 12 cm, poate fi considerata ca fiind MEDIE, insa spre... MICA daca se poate formula astfel.
Vaginul de regula are adancimea cuprinsa intre 8 si 10 cm si se alungeste cu 2-3 cm in cazul excitarii maxime. In concluzie NU prea ai avea motive de frustrare mult prea intensa mai ales in situatia in care intretineti preludii mai lungi, consistente si in plus mai practicati si fantezii erotice : in care se folosesc si ''organele sexuale'' anexe : degetele, buzele, limba. Orgasmul se produce si atunci cand femeia este masturbata doar cu degetul si/sau cu limba si cu un penis mai mic insa printrun sexul bine executat si condimentat cu fantezii. Starea de orgasm nu apare neaparat apare doar in cazul in care penisul este mult peste medie. Sexul poate fi ''prost'' si dureros in multe situatii in care penisul este mult prea mare si disproportionat in raport cu vaginul unei ''pasarici''... normale. Succes!

| ClearSky00 a răspuns:

O femeie se poate aduce la orgasm si fara potinzau mare.

| DanyDav a răspuns:

Depinde ce inaltime ai tu!

| alina2k18 a răspuns (pentru DanyDav):

laughing ce treaba are vaginu cu inaltimea? laughing

| Alina5555555 a răspuns (pentru DanyDav):

Eu am 1, 60. El are 1, 83 inaltime. laughing

| mgtow a răspuns:

Comparativ cu 20 cm ai mei e cam mica a lui. problema e ca nu o dau la oricine, doar starletele xxx se bucura de ea

| Alina5555555 a răspuns (pentru mgtow):

laughing

| Gofigi a răspuns:

Este media in Romania

Răspuns utilizator avertizat
| Navagio a răspuns:

Este un penis normal media fiind De 12.87 la Romani deci e ok. Nu te satisface sau asta e doar in capul tau? Pentru ca in mod normal voi femeile simțiți cel mai intens primi 5 cm. asa ca la 12 cm e chiar ok.

| LilPleito a răspuns:

Te ajută cu ceva să-ți zicem mică/medie?
In afara de sindromul Curvulix Nesătulis de care suferi, altă problemă nu văd.

| Violleta2022 a răspuns:

La 10-12 cm este intr-adevar micuta si incapabil anatomic sa satisfaca vaginal. De aceea este important sa invete sa foloseasca tehnici de satisfactie sau sa foloseasca jucarii sexuale, ca sa-ti poate provoca orgasm vaginal, ca cel clitoridian il poate obtine f usor (cu degetul sau limba, pe clitoris).
Masura medie a unui penis este la 15-17cm
Intre 17 si 20 este penis mare, iar peste 21cm, este foarte mare.

| Alina5555555 a răspuns (pentru Gofigi):

Nasol.

| Alina5555555 a răspuns (pentru celmaitarenume):

Nu sunt nici una, nici alta laughing

| Alina5555555 a răspuns (pentru Navagio):

Mă satisface si asa si prin alte medote. Dar na, banuiesc ca e chiar adevarata vorba aia, ca noi femeile vrem sa fie cat mai mare laughing

| Alina5555555 a răspuns (pentru LilPleito):

Nu sufăr de acest "sindrom". happy

| Alina5555555 a răspuns (pentru Violleta2022):

Da, din păcate. E foarte priceput la oral etc. Atat cat e mai mica, in rest nu e nimic. Dar nu ma plang ca nu ma satisface. Poate asa e in capul meu, asa suntem noi femeile, vrem sa fie cat mai mare straight face

Răspuns utilizator avertizat
| Bogdan2233333 a răspuns (pentru Alina5555555):

Ai dreptate.nici mie nu mi-ar Place una sa fie cat galeata.asa si tu preferì cv mai dotat.sau esti dornica

| Denisa0954 a răspuns (pentru Violleta2022):

Cum adică incapabil anatomic sa satisfacă vaginal?
Dacă ar fi să ne referim la satisfacerea punctului G, acesta se afla la aproximativ 5 cm, in functie de fiecare, de la intrarea în vagin. Iar mai apoi, vaginul are pe toata lumgimea lui terminatii nervoasă care la stimularea lor produc placere. Plus ca are si vaginul o anumită lungime, indiferent cat de mare ar fi, la un moment dat nu mai intra

| DanyDav a răspuns (pentru alina2k18):

Are, cu cat esti mai inalta ai nevoie de un penis mai lung.

| Alina5555555 a răspuns (pentru Bogdan2233333):

Da

Răspuns utilizator avertizat
| Emilian65 a răspuns:

Este numai buna sa te satisfasca pe tine.

| Navagio a răspuns (pentru Alina5555555):

In mod normal cei cu penis mediu sunt foarte buni la oral si spune-i iubitului tau ca 70% dintr o partidă de sex bună il face preludiul, daca el e cioban si din 2 mișcări sare la gaura.

| Navagio a răspuns (pentru Violleta2022):

Cu un penis de 12 cm poti satisface o femeie chiar foarte bine trebuie sa stii cum sa te miști. iar preludiul joacă un rol important intr o partidă de sex reusita, acum daca tu ca fata esti găleata... Nu E vina partenerului