| anonim_4396 a întrebat:

Ok.
Inca nu am inteles pana in ziua de azi de ce este de condamnat atunci cand un baiat vrea sa faca sex cu fata pe care o place si e pus la zid.

Exemplu de situatie:
"Cunoscusem un baiat si era suuper "dlagutz" cu mine.Imi dadea haina lui cand imi era frig, se purta frumos cu mine, imi vorbea frumos.Cand intr-o zi aflasem ca de fapt el vroia doar sex de la mine.Credeam ca e un baiat de treaba, chiar il simpatizasem.Ma bucur ca nu i-am cazut in plasa. Fetelor sa nu faceti asa ceva si sa nu va lasati duse in eroare de astfel de baieti.Vai,vai e un nesimtit si mi-am schimbat parerea despre el.Il credeam altfel.Credeam ca e diferit, ca are intentii bune.Toti sunt la fel.Vor doar sex sad "

Va pare cunoscut acest tip de exemplu?
Cu siguranta da.
Chiar eu am patit acest lucru cu o fata recent.
"Vai te credeam altfel, mi-am schimbat parerea despre tine" imi zice ea.
Pana la toata urma au fost doar niste apropouri la stiti voi ce.
Brusc am devenit un nesimtit si de atunci ma ignora.
Ce poti sa-i mai ceri... am lasat-o in lumea ei laughing

Fetelor sa lamurim niste lucruri.
Baietii toti vor sex.Ma refer la baietii ce stau bine hormonal si mental ok?
Ca ei au abordari diferite,strategii diferite,ca sunt actori buni si versati sau nu,toti vrem sex intr-un final ok?
E de cand se trage cu arcul treaba asta sub o forma sau alta functie de timpuri si vremuri.
Atunci cand vedeti un tip ok,"dlagutz", vorbeste frumos, nu grabeste lucrurile, tralalala fiti sigure ca tipul vrea sex intr-un final de la voi.Bine?
Ca e un actor desavarsit, stie sa-si ascunda anumite chestii sau pe altele sa le arate(chiar daca le simte sau nu, chiar daca crede in ele sau nu) sau ca e versat asta e partea a 2-a.

Pana la toata urma ce preferati?
Un tip ce e nesimtit si se poarta urat cu voi si vrea sex sau un tip "dlagutz" ce are grija de voi, se poarta frumos si vrea sex?
M?

21 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Nu sunt catalogati nesimtiti daca isi doresc o relatie serioasa. Sexul e absolut normal intr-o astfel de relatie. Uiti ca si fetele au anumite nevoi, dar mai presus de aceste nevoi, au nevoie de dragoste. Daca un baiat/barbat face anumite insinuari inainte sa-ti arate ca tine la tine, mi se pare normal sa fii deceptionata, ca fata.
Nu doar toti baietii vor sex, ci si toate fetele vor sex. Pentru noi conteaza mai mult insa sentimentele, circumstantele si tipul abordarii.

| andra_5121 a răspuns:

Nu esti cam mare pentru TPU?

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru andra_5121):

Nu esti cam mica pentru a te gandi la alte lucruri decat teme?

| neutrino a răspuns:

Teoria ta nu este gresita, dar nu se poate aplica si copiilor, copii care sunt majoritatea participantilor acestei sectiuni.

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru neutrino):

Care copii ca astia sunt mai experti ca noi astia de +20 laughing

| Alcyon a răspuns:

O femeie la 20+ de ani, iti spun eu ca n-ar zice asa ceva (cu unele exceptii poate). Asta o spun mai mult copilele virgine, de 15-16 ani. Si aici e vina voastra, baieti, ca iesiti cu fete atat de mici. Ce pretentii poti avea de la o fetita, care abia a iesit din pubertate? E imatura, nu se cunoaste foarte bine, n-are experienta... Cautati-va femei de varsta voastra, daca vreti relatii sexuale. Cred ca-i mai simplu asa.

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru Alcyon):

Soro tipa avea 17 ani, dar cunosc cazuri si la +20
Totusi nu inteleg de ce atunci cand un baiat vrea sex cu o fata atunci e catalogat nesimtit si din astea.
M?
Hai sa vad raspunsuri.
Vreau sa lasam moralitatea si ipocrizia pentru maine.
Azi spunem lucrurilor pe nume.

| Alcyon a răspuns (pentru MandrilaVasileRadu):

La 17 ani, o fata e inca necoapta. Te sfatuiesc sa te orientezi spre fete mai maricele. Nu cred ca baietii care vor sex sunt din start catalogati nesimtiti. Poate doar cei "grabiti", care vor sa sara in pat de la prima intalnire, sunt catalogati astfel. Totusi, exista si fete mai usurele (cam prea multe as zice), ce abia asteapta sa treaca la actiune.Totul depinde de tine si de ce-ti doresti: o fata serioasa sau una... "vesela".

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru Alcyon):

Confunzi ''sunt grabiti'' cu ''stiu ce vor''

''Nu cred ca baietii care vor sex sunt din start catalogati nesimtiti''
O ba da... si inca cum.

'' o fata serioasa sau una... "vesela". ''
Prefer una vesela, dar care se dovedeste intr-un final a fi serioasa, decat una aparent serioasa, dar cu care nu poti construi nimic concret.

''Te sfatuiesc sa te orientezi spre fete mai maricele''
Spre linistea ta acum sunt cu o fata de 22 de ani.
Apropo nu-mi spune ca prietenul, sotul, ibovnicul sau ce o fi e de seama ta.Pun pariu pe ce vrei tu ca e mai mare ca tine cu cativa ani buni.

Dar sa lasam persoana mea deoparte.Revenim la intrebarea pusa la modul general.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu cum te-ai simți dacă o fată pe care o placi ți-ar spune că i s-a stricat vibratorul sau că a rămas fără baterii și tu ai fi numai bun ca înlocuitor pe moment?
Niciunei persoane, bărbat sau femeie nu îi place să fie văzut ca un obiect de satisfăcut dorințele.
Cele mai multe fete, femei își doresc mai mult decât sex (dragoste, prietenie, încredere, căsătorie etc...). În momentul în care tu te porți frumos cu ele, le dai impresia că și tu cauți același lucru. În momentul în care își dau seama că nu vrei decât sex, se simt mințite, trădate, induse în eroare. (de aici partea cu "ești un nesimțit"). Mai bine unul care îți spune de la început că nu vrea decât sex, decât unul care te ia cu lugu-lugu și apoi îți dă cu tifla după ce a obținut ce a vrut. Cred că nu ai mai fi făcut nesimțit dacă îi spui fetei ce urmărești de la început.

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru anonim_4396):

De acum asa le zic din prima laughing

| kandaraki a răspuns:

Ce e rau sa dorim sex? suntem barbati, e normal asta, faptul ca sunt unii care prostesc minorele pentru sex, e alta chestia. Suntem genetic asa structurati sa vrem sex, e dovedit stiintific ca vrem mai mereu sex, vorba aluia - nu exista fata care nu cedeaza ci baiat ce nu poate cere/convinge.

| stark47 a răspuns:

Toti dorim sex si e normal sa dorim sa ofacem cu persoana respectiva(prietena) acum mai depinde si de modul in care e abordat acest subiect in relatii.
nici eu nu sunt de acord sa stai cu cineva care singurul tau aim e sa faci sex cu ea.
sexul e important insa vine dupa multe alte chestii care exista intr-o relatie

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru stark47):

Da mai, dar voi nu raspundeti concis la intrebare:

De ce baietii sunt considerati nesimtiti de unele fete atunci cand le propun sa faca sex cu ele?

Nu intram in alte detalii.
De unde si pana unde aceasta schimbare ca si cum ai fi facut o crima vezi Doamne si te ignora ca pe cel mai mare infractor.
Asta nu pricep.
Daca puteti raspunde la intrebare faceti-o cum trebuie nu veniti cu basme si povesti...

| Alcyon a răspuns (pentru MandrilaVasileRadu):

Prietenul meu e doar cu un an mai mare decat mine. Oricum, nici o diferenta mai mare n-ar fi reprezentat o problema, deoarece sunt majora de multisor. Ceea ce nu se poate spune despre relatia dintre o adolescenta si un tip la 20+ de ani, ce poate fi considerat deja barbat. Si nu, chiar nu cred ca o fata normala te trateaza ca pe un infractor, daca-i spui ca vrei sa faci sex cu ea. Poate ca pur si simplu femeile acelea nu erau atrase de tine, sau cel putin, nu te placeau suficient ca sa faca sex cu tine. Asta ar fi o explicatie, mai aproape de realitate. Nu inteleg de ce te-a deranjat atat de tare reactia lor. Sunt si fete care fac sex de la prima intalnire fata in fata. Oamenii sunt diferiti, fiecare e cu modul lui de gandire.

| stark47 a răspuns (pentru MandrilaVasileRadu):

Nu vin cu nici un basm sau altceva, spun doar ca fetele ar trebui sa fie privite si tratate mai bine decat sunt acum.
nu le privi ca pe tonomate sau maisini de sex
eu incerc sa nu fac asta insa unele nici ele nu se gandesc ca sunt mai mult de atat asa ca a aparut generalizarea asta tampita.

Răspuns utilizator avertizat
| Anemona2020 a răspuns:

Macar daca tot doriti sex mai asteptati si voi o perioada ca fata aia sa fie pregatita... ca daca acu stai cu ea si peste 2 zile hai sex normal ca aia asa o sa te credea un nesimtit si unii care chiar sunt nesimtiti dupa te mai si lasa. acum depinde de voi baietii unii chiar sunteti draguti si va place cu adevarat fata si chiar vreti o relatie serioasa cu ea e normal sa vrei sa faceti sex cu ea dar la unele fete care nu se culca asa cu baietii o sa dea inapoi cand vine vorba de sex pentru ca nu au incredrere si li se pare ca numai asta vreti, dovediti ca nu e asa.

| TheFallen666 a răspuns:

Suntem baieti si avem nevoile noastre aia chiar are probleme daca te ai purtat frumos cu ea atata timp cum dracul poate sa zica ca vroia numai sex! putea sa o violez daca vroia numai sex! doamne fetele astea!

| Cata240 a răspuns:

Asa le-a invatat mami sa nu faca sex pana la o anumita varsta.