| Ramona2727 a întrebat:

Ok, probabil mă veți judeca pentru ceea ce am făcut dar simt nevoia să mă descarc. L-am înșelat pe iubitul meu cu fiul patronului la care eu lucrez iar problema cea mai mare este că am rămas însărcinată după această aventură iar acum îmi este teamă ca iubitul meu să nu afle. Totul s-a întâmplat după ce am venit amândoi în Anglia unde ne-am găsit fiecare câte un job iar după câteva zile după ce m-am angajat la un club de noapte, fiul patronului clubului respectiv mă privea insistent și îmi făcea diverse complimente de fiecare dată când trecea pe lângă tejghea și mă servea mereu cu o băutură. Chiar dacă-mi iubesc mult partenerul, încă de la început am simțit o atracție puternică față acest bărbat iar într-o seară, când mă aflam în tură de noapte, el mi-a spus că ar vrea să merg la el acasă ca să bem ceva. Bineînțeles, prima dată l-am refuzat și i-am zis că am prieten dar tot a insistat și mi-a promis că nu va afla nimeni așa că, după ce am terminat programul am mers la el acasă unde a început să-mi spună că sunt foarte frumoasă și atrăgătoare iar în momentul acela am început să ne sărutăm după care, cu toate că am conștientizat că nu e tocmai ok ceea ce fac am acceptat să o fac cu el pentru că eram excitată și puțin băută și pentru că am simțit o atracție covârșitoare față de el la acel moment nimai că am făcut prostia să nu mă protejez și nu a folosit prezervativ. Am stat la el aproximativ 3 ore după care, a trebuit să mă grăbesc pentru că trebuia să ajung acasă pentru că iubitul meu deja mă suna-se-ră de câteva ori iar eu i-am dat respins așa că, după ce am făcut sex cu tipul asta el mi-a zis că vrea să mai rămân puțin la el dar eu i-am zis că iubitul meu m-a sunat și își face griji pentru că nu știe de ce nu am ajuns acasă. M-am ridicat, m-am dus la baie ca să mă spăl puțin pentru că eram transpirată toată și murdară iar apoi am plecat spre casă. Iubitul meu m-a întâmpinat în ușă și când m-a văzut, s-a uitat la mine și m-a întrebat de ce am întârziat iar eu i-am răspuns că a fost aglomerat clubul și că am fost nevoită să rămân puțin peste program. După această aventură cu acest bărbat, am rupt aproape orice legătură considerând că a fost doar o escapadă și nimic mai mult mai ales că eu am deja pe altcineva adică pe iubitul meu pe care îl iubesc mult. De două luni mi-a întârziat ciclul așa că, îngrijorată fiind, am cumpărat un test de sarcină ca să văd ce se întâmplă și am rămas șocată să văd că indică două liniuțe. Am zis că poate e o eroare așa că m-am dus la farmacie și m-am mai luat încă unul, de data aceasta diferit dar se pare că și acesta a indicat tot două linii, adică mi-a confirmat că sunt însărcinată. Acum, aș vrea să găsesc o soluție de scăpare din toată această situație dar nu știu ce și cum să fac pentru că mi-e frică că dacă-i voi spune că am făcut sex cu băiatul șefului meu, să nu se despartă de mine dar în același timp, mi-e teamă să nu-mi ceară test de paternitate în cazul în care mă voi decide să nasc copilul iar din cauza asta am devenit foarte deprimată și foarte confuză. Mă gândesc să avortez, să-mi iau liber o zi de la muncă și să merg undeva la o clinică privată fără ca iubitul meu să afle despre asta și să nu-i mai zic nimic din tot ceea ce s-a întâmplat între mine și acel bărbat. Cu siguranță și voi, fetele mai mari care frecventați acest site ați avut o aventură cu cineva chiar dacă erați deja la acel moment într-o relație așa că aș vrea să mă sfătuiți, din experiență de viață, ce este de făcut și în situația mea, vă rog mult sad

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu toate am avut aventuri, nu gerenaliza ca nu-i cazul!
In cazul tau, te sfatuiesc sa spui adevarul, ca-i oricum chestie de timp pana va iesii la iveala, mai ales ca 30 de zile pana la ciclul urmator nu ai voie sa faci sex, ca sa-i dai timp corpului sa se refaca. sa te vad atunci, cum explici iubitului ca nu poti sa ia sex cu el... si mai ales de ce.
Cand face lucruri fara sa judeci, suferi consecintele!

| Violleta2022 a răspuns:

Dupa avort, este recomandat sa nu faci sex 1 luna, pana la urmatorul ciclul menstrual, ca corpul sa se refaca, uterul fiind afectat, putand apare hemoragii interne, apoi ovulatia se produce aleator samd.

| corbulalbrosu a răspuns:

Singura solutie posibila avuta la dispozitie si in acelasi timp si cea mai ''onorabila'' o reprezinta avortarea sarcinii fara ca acest lucru sa mai fie cunoscut de altcineva., Multa sanatare!

| relian a răspuns:

Spui ca il iubesti pe prietenul tau, dar de fapt nu-i adevarat.Il iubesti doar ca stai cu el, daca fiu patronului ti-ar fi spus ca te ia de nevasta, l-ai fi lasat pe prietenu tau in secunda 2 laughing deci mai terminatio cu povestile astea de iubitre,gen telelenovele.
Esti disperata ca de fapt stii sigur ca ala nu se incurca cu tine,a vrut doara sa ti-o traga si aia e tot.Dar e si idiot pe de alta parte ca nu s-a protejat.Ce sfat iti dau eu tie?
Tu ai ramas gravida cu ala,stii sigur asta,deci tii copilul ala, cu prietenul tau nu sti sigur ca o sa ramai toata viata, asta sa si vazut ce podoaba de femeie esti, scuze dar nu stiu cum sa zic, deci te duci la ala care tea insracinat si spui, frate am ramas gravida.Ala bineinteles ca o sa spuna ca nu te crede, dar tu ii vei spune ca dupa nastere sau daca nu ma insel poti face test si inainte, in sf ii spui ca vei face test ADN si cal dai in judecata.O sa o ia rau in freza, o sa il puna judecatoru sa plateasca pensie alimentara, cam asta merita de fapt.Asa ca eu asta as face in locul tau.Du-te la taicasu spune-i ca tu ai fost naiba, ala daca face asta mai mereu, adica fiusau freaca tot ce trece pe acolo ar fi trebuie sa stie cum sta treaba. Poti ajunge la o intelegere cu ei, fara judecata, poti consulta eventual un avocat ceva, sau macar lor asa sa le spui ca ai fost la un avocat care tea sfatuit sa vorbesti cu ei sa ajungeti la o intelegere.Asta o sa-i faca sa stea linistit,adica sa nu te ameninte,sau mai stiu eu ce. Apoi treci la treaba,gandeste ce suma sa le ceri,asta e s-a intamplat s-a intamplat,dar fiusau si tacsu sa plateasca,pana la urma si tacsu e complice ca fiusau freaca fetele ce trec pe la clubul lor,pai ala ori e loc de munca ori e bordel. Tacsu sasi tina odrasla in lesa, altfel asta e sa plateasca. Uite asa ceri o suma de bani, sincer nu stiu cat, asta cauta tu acu urgent, nu stiu poti eventual consulta pe bune si un avocat, poate ala stie mai bine ce sa ceri si cat.Sigur fiul patronului nu o sa zica da te iau de nevasta sau recunosc plodu. Poti merge sa faci test ADN pe bani lor,asta le spui sa fie ei convinsi ca e copilu lu fiusau.Dai la dreacu de martafoi si pe englejii astia, ce nu-mi plac mie oamenii genu asat care trebuie ei sa frece tot ce vad, sau tot ce pot, uras astfel de barbati, Bine ca nici cu tine nu mie rusine, esti jalnica.Sa stii ceva de la mine.Chiar daca tu nu ai fi acceptat sa o faci cu ala, sa fii sigura ca ala nu tiar fi dat pace, ori ai fi cedat ori urma sa te dea afara ca nu cedai.Dar mai bine ai fi ramas pe pozitie, acum erai ok chiar daca fatra job, dar erai curata, parfumata.Asta e daca iti fug ochii dupa barbati.Din cpt meu de vedere esti o podoaba de femeie laughing adica o femeie de 2 lei sa fiu asa mai direct.Soro vrei maciuca? Ok zii aluia cu care esti frate vreau sa ne despartim, vreau sa stau singura o vreme, freci tot ce prinzi, freci toata Anglia aia de la un cap la altul dar sa fii singura, nu sa iti bati joc de cineva.
Scuze ca am scriss cam mult dar eu asta as face in locul tau.Macar daca esti jalnica fii desteapta, nu fi si jalnica si proasta.Bafta orice ai face.

| LoveSleep a răspuns:

"Un bărbat din Vaslui și-a ucis soția în bătaie după ce a aflat că copilul pe care l-a crescut timp de 20 de ani, nu era al lui. Bărbatul a fost audiat și a fost exonerat de orice vină, judecătorul afirmând că "pi a și-o merita".
Organele femeii au fost prelevate, iar ce a mai rămas din corpul ei păcătoasei, veți vedea miercuri de la ora 8:30, la Acces Direct".
Fix dimineață am citit articolul ăsta.

| relian a răspuns (pentru LoveSleep):

laughing e bun, asta e viata, ai speriato pe fata.Il iubste pe prietenul ei la nebunie dar sa frecat cu altul, ba are si plod, tare de tot.Cum dreacu frate sa spui ca iubesti pe cineva dar tio tragi cu altul, asta nu am inteles-o niciodata laughing Sau poate iubirea aia e doar asa vorba goala, alta explicatie nu vad.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

Dimineata peste 20 de ani poate laughing

| Necunoscut112 a răspuns:

Nu vă mai deranjaţi cu răspunsuri pentru această postare. E acelaşi om...

| devilshelp a răspuns:

Adevarul e mereu cea mai buna solutie. Sincer, iubitul tau nu merita sa traiasca in minciuna din cauza ca tu nu ai putut sa iti tii fermoarul de la pantaloni inchis. Spune-i ce s-a intamplat si el va decide ce sa faca. Daca chiar nu vrei sa stie de copil fa avort si spune-i doar de inselat. Imi pare rau, dar nu e corect din partea ta sa il lasi sa traiasca in minciuna si o stii si tu

| Eduard196 a răspuns:

E nasoala tare situatia.
"Pentru 5 minute de placere am platit o viata intreaga"
In fine, lasa asta. Ideea e ca oricum ai da-o tot rau o dai pentru ca si daca o sa avortezi, scapi de situatie dar o sa te chinuie constiinta groaznic si toata viata ta o sa ramai cu faptul ca ti-ai omorat copilul. Daca nu, s-ar putea sa te lase atunci din cauza copilului care nu e al lui. Si daca au trecut 2 luni e nasol. Daca ar fi fost chiar atunci, il puneai pe barbatul tau sa o faca cu tine ca sa nu se prinda ca ai facut-o cu altul.
Singurul sfat pe care pot sa ti-l dau e sa il cauti pe Dumnezeu sa te ajute. Cere-i iertare pentru ce ai facut si roaga-l sa tr ajute ca e un moment chiar nasol pentru tine si o sa iti gaseasca el o solutie

| leapșa a răspuns:

Poti avorta cu pastile.

| alin131 a răspuns:

Buna Ramona,

Nu te judec, suntem in prezent acum deci trebuie sa te gandesti ce faci de acum incolo.

Desi pare complicat ce ai spus, exista o rezolvare in toate, adica una buna in care toata lumea e fericita.

Tu acum esti importanta si copilul tau, deci aici sa te gandesti. Da, nu trebuie sa ii superi pe cei din jurul tau si sa ai grija de aproapele tau, dar tu ai o viata care creste in tine si aici trebuie sa ai o gandire matura si buna.

Iubitul tau daca ar afla, ar fi nervos (cred), poate s-ar desparti de tine dar sunt sanse sa te ierte si sa te iubeasca in continuare si sa il iubeasca si copilul tau.

(iubitul tau nu este sotul tau, deci relatia poate continua pana la adanci batraneti sau nu)

Baiatul patronului a avut o relatie de moment cu tine bazata pe atractie fizica de moment, el nu stiu cat de pregatit ar fi sa fie tata si daca te poti intelege cu el (sa vorbesti despre copil doar ).

Cred ca de la acel loc de munca vei pleca pentru ca atunci cand va creste burtica, seful va observa si te va da afara cred, acolo fiind un club de noapte...

Ai un copil care creste in pantece si sa stii ca oamenii te pot lasa l greu dar Dumnezeu nu te lasa.

Nu poti sa stii sigur faptul ca iubitul tau va sta cu tine pana la adanci batraneti si nu poti sa fi sigura nici de faptul ca baiatul patronului va avea grija de copil...

Cea ce trebuie sa intelegi tu este ca un copil este o binecuvantare de la Dumnezeu.

Exista femei rapite, violate si abandonate care raman gravide si pastreaza copiii si nu le lasa Dumnezeu...

In curand vei fi mama si asta inseamna o responsabilitate mare, dar o sa fi mult mai multumita si mai implinita asa decat sa iti omori copilul si sa ramai cu sechele ori fizice ori mintale ori amandoua.

Te sfatuiesc sa te rogi la Iisus Hristos sa te ajute sa iti pastrezi copilul si sa rezolvi toata incurcatura asta, si daca iubitul tau te iubeste cu adevarat, va ramane langa tine...

Dar sa stii ca Dumnezeu nu te lasa si e alaturi de tine oricand, te iarta si te ajuta, roaga-te zi de zi si o sa vezi.

Iisus Hristos te iubeste.

| Mandreiv a răspuns:

Daca va afla prietenul tau ai toate sansele sa se desparta de tine. Varianta cu avortul poate parea o solutie dar de preferat sa nu stie el, este o vorba ce nu stie nu ii face rau. Poti apela la o scuza ca sa vii in Romania fara el, sa faci avortul iar pe urma sa te intorci la el in Anglia si sa folosesti ca si motiv pentru care nu poti face sex cu el o anumita afectiune intima. Nu stiu daca esti o persoana spirituala dar ca sa eviti acest pacat poti merge pe varianta de a ii spune ca ii al lui, dar asta presupune ca si cu el ai facut dragoste fara protectie cam in aceeasi perioada. Putem presupune ca daca ii spui ca ii al lui ca el sa isi doreasca un copil iar daca nu isi doreste atunci poate o sa vina el cu ideea unui avort. Poate fi situatia de fi de acord cu sarcina doar sa nu semene copilul prea mult cu baiatul patronului si nu cu tine sau prietenul tau si atunci sa faca el un test de paternitate.