| anonim_4396 a întrebat:

Ok. Sunt clasa a 9 a și, ma credeți sau nu, nu am avut primul sărut. Astăzi un băiat a vrut sa ma sărute, doar ca eu m-am tras deoarece mi-a fost frica, rușine, pentru ca mna. Nu am mai făcut asta pana acum. Dar mâine sunt sigura ca o sa încerce iar și nu vreau sa mai refuz. Așa ca, nu știu, puteți sa-mi dați și mie așa niște sfaturi? Ca îmi e cam frica puțin asa

Răspuns Apreciat de Editori
| bbobo22 a răspuns:

Este absolut normal si frumos sa ai emotii la primul sarut si chiar la urmatoarele. Nu ai de ce sa te simti speriata sau rusinata. Daca iti place de el si chiar vrei sa te sarute, incearca sa nu mai fugi de prea multe ori happy. Gandeste-te ca si el este poate cel putin la fel de emotionat ca si tine. Ai grija ca el sa interpreteze gestul tau ca pe o respingere din partea ta. In rest nu ai nevoie de sfaturi. Trebuie sa faci doar ceea ce simti si sa te bucuri din plin de primul tau sarut si apoi de urmatoarele care vor urma.

6 răspunsuri:
| bustamante a răspuns:

Doare prima oară și maxim de 3 ori dacă u se descurcă. Poți cere ajutorul aici. Te ajutam și noi. Îți garantez ca după o cauți cu lumânarea!

Partea proasta e ca doar asta ai tu ca femeie! Ai sa înțelegi rândurile astea peste vr-o 10 ani.

| ania a răspuns:

Felicitări că n/ai făcut/o pâna acum, Dacă îl vei săruta doar pe viitoarul tău soț vei fii cea mai fericită.Nu/ți risipi săruturile.

| corbulalbrosu a răspuns:

Maine poti sa te faci ca nu observi ce intentioneaza sa faca. Sau sa dai impresia ca esti surprinsa. Bineinteles in cazul in care iti place de baiatul respectiv si ti-ar si face placere sa fii sarutata. big grin

| Mosotti a răspuns:

Lasa-l sa o faca el, zi ca nu ai facut si te va invata el, nu ai ce pierde. Nu ai de ce sa-ti fie frica ca doar nu iti da in cap, nu are cum sa faca rau.

| Willis a răspuns:

Nu ai de ce să îți fie frică. Dacă, chiar vrei, te lași să fi sărutată. După contactul buzelor, va urma deschiderea gurilor și te va atinge cu limba. Și dacă, constați că îți place, îi răspunzi la fel. Ambele limbi se vor juca una cu cealaltă, apar senzații noi, fluturași în stomac, excitatie între picioare. Apoi este simplu și plăcut, chiar excitant... Pe urmă vei dori să mai repeți...

| Viorel703 a răspuns:

Încearcă cu mâna