| Alexxiax98 a întrebat:

Ordinea corecta? (In functie de inceputul existentei)
1) iubire - sex - relatie
2) sex - iubire - relatie
3) relatie - iubire - sex
4) relatie - sex - iubire
5) iubire - relatie - sex
6) sex - relatie - iubire
Parerea voastra, nu stiintific. Ca sa fiu mai explicita, care e ordinea in care evenimentele de mai sus se desfasoara.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

5) iubire - relatie - sex

| Frank51 a răspuns:

Poti sa faci sex si fara sa fi intr-o relatie deci raspunsul corect este 5.

| SG1995 a răspuns:

În general e 5, dar nu m-ar deranja să încep o relație după un futai nebun.

| Plato a răspuns:

5, sunt absolut convins.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa ceva nu as putea pune in ordine.
Iubire, intotdeauna se incepe cu iubirea, poti sa iubesti pe cineva intr-o mie de feluri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

| Lule a răspuns:

Oscilez intre 3 si 4

| bbobo22 a răspuns:

Oricare dintre ele poate fi varianta buna. Depinde de fiecare situatie in parte si in principal de varsta partenerilor cand se cunosc pentru prima data. Atata timp cat un cuplu ajunge sa aiba o relatie fericita si implinita, nimic nu mai conteaza. Din punctul meu de vedere o relatie fericire presupune printre alte aspecte ca ambii parteneri sa se simta iubiti si satisfacuti sexual impreuna. Fiecare cuplu are povestea lui.

| Magda20 a răspuns:

Ai uitat să menționezi și atracție, pentru că e diferită față de iubire. După părerea mea cred că e mai întâi atracție apoi relație, după iubire și după sex.