| anonim_4396 a întrebat:

Organismul babratului si al femeii e facut sa nu rezoneze?
Eu vad ceva gresit.
Daca dupa ce isi da drumul barbatul, femeia doreste sa aiba imediat urmatorul orgasm in timp ce barbatul trebuie sa stea sa se incarca, ea se va raci.
Am inteles eu gresit sau doar una depedenta de sex doreste imediat sa continue?
Sau are mai mult farmec ca sa incepi de la capat sa ai un nou orgasm cu tot cu preludiu?

28 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

"Idealul erotic modern: barbatul si femeia, imbratisati sexual in mod iubitor, experimenteaza simultan orgasmul prin contact al organelor genitale. Acesta este un mit psihiatrico-sexual folositor pentru a starni sentimente de inadecvare sexuala si de inferioritate personala. Este, de asemenea, o mare sursa de `pacienti psihiatrici`." Thomas Szasz, The Second Sin.

| mihai69 a răspuns:

Pentru acel tip de femei s-a inventat "swing"-ul.

| Goete a răspuns:

O femeie poate avea mai multe orgasme consecutive, pana cand tu sa ai unul, daca stii sa iti controlezi ejacularea.
Si da, daca au avut parte de a cunoaste multiorgasmul, dupa ce au un orgasm vor sa continui, nu pentru ca e "dependenta de sex" ci pentru ca si tu vrei sa continui cand esti excitat.
Si daca un barbat se termina (eu vorbesc din experienta mea si din cate am.inteles nu sunt unicul), daca de exemplu ma pot termina in ea, e un moment in care nu am chef sa continuu si daca ma opresc "mi se dezumfla", dar daca dai mai departe nu ai nevoie de nici un tipa sa te refaci, ramane dura si faci cealalta repriza fara pauza, si ejaculezi din nou. Incearca.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru doctorandus):

Adica vrei sa spui ca e un mit ce am spus eu? sau ce ai spus tu? Nu inteleg foarte bine, daca poti fi mai explicithappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Pai asta se numeste orgasm multiplu, daca are mai multe intr-un timp foarte scurt. Deci orgasme consecutive putem avea si noi dar avem nevoie de pauza eu la asta ma refeream. Ca doar nu poti tine 1 ora fara sa ejaculezi, doar daca nu o placi pe femeie sau daca esti circumciz si nu mai simti placere mare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Nu stiu, ideea e ca sa iti controlezi ejacularea( din propria mea experienta) trebuie sa te opresti din penetrare imediat ce simti ca vine, adica daca faci non-stop o sa ejaculezi rapid. Sper ca ma intelegi la ce ma refer.
Deci eu vad tot ce a mai buna varianta aceea cand mereu termina barbatul sa incepi iar cu saruturi, etc sau cu satisfacerea organelor cu mainiile.

| mastadont a răspuns:

Dacă nu știi să-ți controlezi ejacularea și termini înainte să fie pe deplin satisfăcută atunci ai și alte posibilități. Te poți folosi de degete sau de limbă, sau chiar de un vibrator pentru a-i produce încă un orgasm.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru mastadont):

Pai ce inseamna pe deplin satisfacuta? nu inteleg, majoritatea spun ca femeile abia au un orgasm intr-o partida si altii care spun ca ele trebuie sa aiba mai multe inainte ca barbatii sa isi dea drumu.
Pina la urma cine minte?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru mastadont):

Si eu nu cred ca ai cum sa-ti controlezi ejacularea, doar daca faci pauze intre sex, dupa cum am spus si mai sus.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru mastadont):

Iar dupa aceea o sa creezi frustrare fata de femeiile care nu inteleg acest aspect.

| mastadont a răspuns (pentru anonim_4396):

Se poate însă e destul de dificil și trebuie multă experiență. Totul ține de creier. Dacă reușești să-ți muți gândul, să nu te gândești că acum o să termini atunci poți să amâni cât vrei tu, spun asta din experiență. E un sacrificiu într-un fel, pentru că trebuie să faci un efort considerabil să-ți muți gândul de la actul plăcut pe care îl practici până reușești să satisfaci femeia însă merită pentru că după aceea îți va fi recunoscătoare și te va face să te simți excelent. Eu reușesc să nu termin și o jumătate de oră dacă femeia încă nu a avut orgasm, prefer să o aștept pe ia să termine prima și apoi să-mi fac treaba eu cum îmi place.
Apropo, dacă știi să controlezi acest aspect atunci e posibil să aveți și orgasm în același timp, dar îți trebuie o coordonare excelentă.
Sexul nu e doar o descărcare de hormoni, nu e doar un act compulsiv ci e o artă pe care, pentru a o stăpâni pe deplin, nu-ți ajunge o viață.

| mastadont a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde în mare măsură de ffemeie și de ce libidou are. Din experiențele proprii pot să spun că majoritatea femeilor se mulțumesc să aibă un singur orgasm pentru că le e greu să-l atingă și pe ăla, dar să aibă mai multe. Chestia asta cu faptul că femeia vrea un orgasm după altul e un mit, pe toate pe care le-am întrebat mi-au răspuns că și ele se simțeau obosite după un singur orgasm și uneori chiar simțeau disconfort dacă doream să continuăm partida. Nimfomanele poate că au nevoie de orgasme multiple însă femeile de rând se chinuie să aibă un orgasm, nici nu are rost să vorbim de mai multe. Probabil că ai auzit de faptul că un procent semnificativ dintre femei nu au avut orgasm în viața lor. Acest lucru se întâmplă pentru că femeile sunt construite diferit decât noi și au nevoie de altfel de stimulare pentru a obține orgasmul. În general, au nevoie de un preludiu prelungit, să se simtă relaxate, și de aici se complică lucrurile pentru că femeile sunt foarte diferite. Unele nu reușesc să aibă orgasm vaginal și preferă să primească cunnilingus pentru a avea și ele orgasm, altele nu pot avea orgasm clitoridian și atunci trebuie să încerci vaginal, unele au orgasm doar dacă o fac într-o anumită poziție, unele au orgasm doar dacă se masturbează, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru mastadont):

Interesant ce spui! Eu eram doar indignat, in sensul ca sunt multe femei care sunt frustrate si isi inseala sotul ca nu le satifac, cica. Dar hai sa fim seriosi multe au un ego mare si nu discut cu partenerul. Ideea e ca sunt de acord sa o satifac pe femei daca si ea ma va satisface, Parerea mea e ca barbatul nu e dator sa provoace placere cum zic unii ca cica noi trebuie ss simtim placere psihologica mai degraba ca am satisfacut femeia..serios? Daca nu o iubesc nu simt asa ceva, si deparca ele nu se pot misca? Nu e ca si cum doar barbatii pot fi miscare activa. Eu, consider ca ambii au nevoie de preludiu! Eu daca nu am preludiu nu vad o partids de sex placuta, si cred ca e interpretat foarte gresit de unele care spun ca barbatii nu au nevoie de preludiu, ba chiar e nevoie. Mie asa imi place, sa stau cateva ore sa ne sarutam, mangaiem, nu as putea sa grabesc acest proces. Am vorbit cu fete frustrate ca partenerii lor termina prea rapid, ba chiar una voia sa isi insele partenerul cu mine ca cica isi da drumu in 5 minutelaughing Da ma gasit pe mine care am avut relatie cateva lunilaughing dar imi cunosc destul de bine organismul deoarece m-a masturbez de mic, si de asta mi-am dat seama ca preludiu e important deoarece ai vazut cand te masturbezi, si in 5 min ajungi la orgasm, ai observat ca nu e asa intens? Dar daca iti dai drumu greu e cu atat mai intens, si de asta zic ca preludiu e la fel de important si pentru barbati. Tu ce parere ai?
Din pacate multe nu stiu de asta, sau am dat eu de proaste care nu faceau nimic, ele doar stateau ca lemnu si asteptau sa primeascalaughing a 2 oara nici ca am mai facut cu ele, desii ele ma cautau si a 2 oara, ca sa vezi.dar nu am mai vrut, daca nu e ceva reciproc sa facem amundoi sport eu nu numesc asta sex, sper ca nu sunt ciudat sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru mastadont):

Da, uite inca o chestie, le inteleg perfect ca trebuie sa fie cat mai relaxate sa ajunga la orgasm.
Exact asa sunt si eu, sa simt placere in timpul actului trebuie sa gasesc pozitii cat mai relaxante. Ca totul sa se concentreze pe organele sexuale, parerea mea.
Bine acum na daca are o anume fantezie sunt de acord sa o satosfac intr o pozitie anume dar dupa sa tina cont si sa faca si ea ce imi place

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica e normal ca barbatul sa ajunga la orgasm si sa ia o pauza inainte ca femeia sa aiba orgasm.

| mastadont a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi se pare perfect normal ce spui. Am întâlnit și eu genul de femeie de care vorbești, care doar preferă să primească și să nu facă nimic, și nici mie nu îmi plac, E ca și cum ai face sex cu o păpușă gonflabilă. Mai caută, poate o să găsești cândva una pe gustul tău.
Sunt și bărbați care se mulțumesc cu așa ceva însă eu nu sunt unul dintre ei, prefer să-mi educ partenera în legătură cu ce și cum îmi place și mă aștept să facă și ea la fel. Dacă nu ne înțelegem atunci aia e, next că are balta pește. Mă consider o fire deschisă și sunt de acord să-i satisfac orice fantezie să o ajut să ajungă la orgasm însă dacă văd că chestia nu e reciprocă și ea nu-și dă interesul atunci îmi pierd și eu interesul pentru ea și caut altceva.

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti tine o ora, daca schimbi ritmul, pozitia, te mai gandesti la altceva in momentele dificile si chestii de genul
Si daca ai viata sexuala normala, ca daca nu cand dau de gaura ma si termin cam repede...
Oricum, in esenta te inteleg si da, ai dreptate

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa e. Sa te opresti sau in timp, daca mai schimbi pozitii si ritmul, rezisti mult mai mult.
Si cateodata no e.nevoie sa te opresti, eu urasc fotbalul - adica n-am nimic impotrica dar nu ini place, cand Ea se apropie n-am cum sa ma opresc, si ma imaginez ca sunt un juxator de fotbal si alerg cu. mingea pe teren si "ma duc pentru moment in alta lume" si asa rezist, ca Ea sa ajunga la orgasm de exemplu si apoi "ma conectez" din nou cu Ea. E o.metoda care ma ajuta si o ajuta pe Ea sa nu ma opresc in momentul cheie. Incearca

| Goete a răspuns (pentru mastadont):

Sau un prieten?

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu minte nimeni. Fiecare vorbeste din experienta proprie, dar e important sa ne ocupam de ele

| mastadont a răspuns (pentru Goete):

Foarte bună metoda ta, și a mea e asemănătoare, doar că eu îmi mut gândul la probleme de programare big grin

| Goete a răspuns (pentru mastadont):

Ni e tocmai "ortodox", dar salveaza situatia de multe ori, nu? E mai.bine decat daca te opresti in sec... dar cateodata ajung si aici.
Si ce sa ma laud, cateodata cu toate metodele nimiclaughing

| mastadont a răspuns (pentru Goete):

Se întâmplă happy dar cu timpul tot mai rar pe măsură ce îți îmbunătățești tehnica.
Știi cum se zice, ce nu știu nu le afectează... Pentru ele e mai bine așa, că altfel terminam toți într-un minut și orgasmul feminin rămânea un mit din antichitate big grin

| Dintrebare a răspuns:

Unele femei nu vor sa fie atinse imediat dupa orgasm. Femeile sunt diferite intre ele, la fel cum barbatii sunt diferiti intre ei. Normal ca barbatul e facut sa se potriveasca cu femeia. Dar nu avem cum sa ne potrivim toti cu toti. Toata ideea e sa iti gasesti pe cineva cu care sa fii compatibil sexual si din ce puncte de vedere te mai intereseaza. Asa ca parerea mea e sa nu etichetezi toate femeile, ci sa incerci pana gasesti una potrivita pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Dintrebare):

Mi se pare corect ce spui, dar cum sa-mi dau seama daca ne potrivim sexual inainte sa intru in relatie sau asa mai departe, sa ne atasam unul de altul, adica cum ar trebui sa tratez subiectul?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Dintrebare):

Ma rog situatia cum ar trebui tratatalaughing

| Dintrebare a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa e, nu ai cum stii daca te potrivesti sexual cu o persoana pana nu faci sex cu ea. Si trebuie sa faci de mai multe ori, ca primele experiente pot fi inselatoare. La prea putine cupluri le iese din prima bine. Doar cei care au multa experienta personala se descurca bine din prima cu un nou partener. Dar ideea e ca lucrurile astea se pot discuta intr-un cuplu. Daca vrei sa dezvolti relatia cu o tipa, comunici cu ea si vezi ce si cum. Stii cum e, nu exista solutii din astea universal valabile si salvatoare. Ca daca ar fi toti am fii numai in relatii fericite si super satisfacuti sexual. Comunicarea e singura care ajuta si experimentatul. Foarte multe femei nu prea stiu cum sa obtina satisfactie sexuala si de fapt de aceea isi gasesc ele un lucru care le face sa se simta bine si continua cu el. Aici poate interveni rolul tau si sa fii mai cooperant, sa o ajuti si pe ea sa invete ce ii place si sa experimentati lucururi noi. Si apoi la final toata lumea iese castigata, si tu si ea. Altfel concret nu am idee cum ai putea trata situatia. Asa ca ideile mele pentru rezolvarea problemelor de compatibilitate sexuala sunt comunicares si exercitiul