| DARLINGx a întrebat:

Orgasmul la băieți e la fel ca și la femei?

19 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu. Dar e de bine. Depinde unde il folosesc unii de pe aici, doar pe faianta din baie.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, este total diferit.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| mihai69 a răspuns:

Nu. Dar e oricum foarte plăcut.

| mentholinks a răspuns:

Nu.

| Goete a răspuns:

Cati sunt cei care au facut operatie de schimbare de sex si au stiut sa iti raspunda!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, organizmul la barbati se defera ca cel al femeii prin urmatoarele chestii
1) Barbatii au scula iar femeile nu o au ci in schimb au pasarica
2) Barbatii au parul mai scurt iar femeile il au mai lung
3) Barbatii au mai multa memorie dar sunt mai lenosi iar fetele au mai putina dar sunt mai harnicute
4) Barbatii au vocea mai groasa iar femeile o au mai pitigaiata adica mai subtire.
Deci organismul barbatului e putin mai diferit ca cel al femeii prin chestiile spuse mai sus dar toti avem plamani, creier inima ficat rinichi ochi nas limba dinti etc, toti suntem oameni si nu trebuie sa ne credem mai tari ca ceilalti. Sper ca te-am ajutat, Fundita PLS!?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce fundiță vrei ma, ca el a intrebat de orgasm spermă nu organism, bati cîmpii aiurea.

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai citește odată întrebarea cu atenție. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

AAAAAA, am inteles

| ciocanelul69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasa drogurile te rog frumos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, orgasmul la barbati nu e la fel ca al femeii dar se defera prin urmatoarele chestii
1) Barbatii au 2 tipuri de sperma X si Y iar femeia numai X
2) Barbatii au scula iar femeile au pasarica
Uite, daca spermatozonul X al barbatului se combina cu X al femeii, veti avea o fetita iar daca spermatozonul Y al barbatului se combina cu spermatozonul X al femeii, veti avea un baietel. Sper ca te-am ajutat!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poftim, e mai bine asa?

| AIeXxX a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici așa nu e bine din păcate...
Omul a întrebat dacă orgasmul femeilor se simte diferit comparativ cu al bărbaților. Ce scrii tu aici e despre tipuri de sperma și ce se întâmplă dacă se combină cu spermatozoidul X al femeii laughing

| ciocanelul69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bruh, sperma e de un singur tip. M-ai omorat la "spermatozonul X al femeii".

| anonim_4396 a răspuns (pentru ciocanelul69):

Profa știe ce spunewinking

| Sawarekh a răspuns:

Aici o sa primesti raspunsuri de la oameni care nu au treaba cu medicina, sa nu crezi tot ce se spune pe aici.
Este diferit din punct de vedere al senzatiei, al duratei:
La femei dureaxa aproximativ 20 secunde, iar la barbati aproximativ 12, asta este generalul.

Femeile obtin mai greu, deoarece ele au nevoie sa simta si o conexiune cu partenerul, in tim ce barbatii pot avea oricand dar nu este intens in momentul in care dureaza putin partida de sex.
Un lucru sa tii minte: cu cat partida dureaza mai mult, cu cat esti mai ''fiert'' si tii in tine, cu atat orgasmul va fi mai puternic ( asta din propria experienta)
De asta majoritatea spun ca femeile au orgasm mai intens fiindca ele il obtin mai greu.

| Together a răspuns:

Cam da, dar mult mai accesibil.

| LUKITA a răspuns:

La barbati, prin orgasm se inteleg contractiile care se produc in urma stimulilor sexuali, insotite de congestie sanguina, urmata de ejaculare.

Se considera ca exista mai multe tipuri de contractii diferite prin regularitate si durata, masurate si descrise. Senzatiile de orgasm sunt asociate cu senzatia de ejaculare, care nu mai este sub control si este produsa la scurt timp dupa.

Totusi, exista oameni care reusesc sa controleze ejacularea si sa continue actul sexual, chiar si dupa obtinerea unui orgasm, astfel putand obtine mai multe orgasme.

Studiile de specialitate au aratat ca orgasmul si ejacularea sunt doua procese diferite si exista oameni care, prin antrenament, reusec sa scurteze faza refractara de dupa orgasm sau sa controleze ejacularea. Acestea au subliniat faptul ca orgasmul la barbat nu este un proces atat de simplu si de inevitabil precum se credea.

Orgasmul la femei
Si la femei, ca si la barbat, orgasmul este tradus prin contractii musculare si congestie sanguina produse in urma stimulilor sexuali.

Orgasmul feminin poate fi declansat spontan in momentul orgasmului masculin, insa adesea cele doua fenomene nu coincid. In timp ce, la barbat, orgasmul deja declansat nu mai poate fi intrerupt nici prin interventie externa, nici prin vointa proprie, femeia poate „rata" orgasmul.

Un zgomot neasteptat, o stare de tensiune, de anxietate, schimbarea ritmului de catre partener sau a pozitiei acestuia, ejacularea pe neasteptate a barbatului etc. sunt cativa dintre factorii ce pot interveni.

Femeile au orgasm fie prin stimularea clitoridiana, fie in urma penetrarii si miscarilor copulatorii; in prima situatie se obtine un orgasm intens, acut, „electric", in cea de-a doua situatie se produce un orgasm „intern", mult mai profund, cald, subtil, difuz, bland. Majoritatea femeilor pot realiza orgasmul atat clitoridian, cat si vaginal
Fundă?