| gaby5995 a întrebat:

Ori sunt nebună, ori nu știu ce să mai cred. Eu fata serioasa, 23 ani, m-am îndragostit nebuneste de un tip de 30 de ani care isi doreste numai o relatie cu beneficii. La scurt timp am cunoscut un tip serios, timid, care isi doreste cu adevarat ceva serios, dar ghici ce? Nu ma atrage deloc. Cum naiba sa-i explic inimii si creierului in acelasi timp ca nu este deloc benefica prima optiune?

22 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ii lasi pe amandoi asa rezolvi problemele. E prea mare pentru tine ala de 30 eu tot asa as proceda in locu lui mas folosi de tine pe post sexual pentru ca nu inspiri incredere pe termen lung fiind tanara ai chef de viata si ai curiozitati multiple nu te opresti doar la un tip

| cuvant a răspuns:

Salut Gaby,
Încearcă sa-l cunoști mai bine pe cel care dorește ceva serios.
Nu-I da speranțe și spune-i ca vrei sa va cunoașteți. Poate se va întâmpla sa vezi lucruri foarte bune la el.
Dacă nu, atunci nici unul nu merita iar dacă ai nevoie de partea intima continua unde te simți satisfăcută. Riscul e sa te îndrăgostești de el și sa accepți sa fi pe locul 2 tot timpul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, nu esti nebună cauti barbati cu bani esti pe interes ca toate.

| alina2k18 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Banuiesc ca tu esti vreun bogat laughing toate sunt pe interes CICA dar le-ai oferit ceva? Ai luat cuiva vreo masina, ai plimbat-o prin toata lumea, ai contul full si iti f%te ea banii? Tot astia rupti in chur, cu 3 lei in buzunar o ardeti ca femeile sunt pe interes cand voi abia aveti de-o masa la KFC laughing

| RAY a răspuns:

Pai parca nu conta atractia fetelor si doar caracterul,pai ce s-a intamplat cu afirmatia doar sufletul conteaza, e vrajeala de spus sa ne facem imagine buna pe TPU,cat despre drama ta, tipul care vrea sex arata bine, nu e de mirare stie asta, de asta cere sex, in viitor te vei compromite cu unu fata de care nu vei simti nimic dar o sa faceti o familie impreuna, copii, ce sa faci, pana la 30 de ani vei continua pe drumul asta

uite am o piesa special pentru tine http://www.youtube.com/watch?v=r5pAMFtvClAcu dedicatie sa moara dragnea daca nu ti se potriveste

| Andreeush a răspuns:

Dar tu ce îți dorești?
Dacă ăla de 30 de ani caută doar o relație cu beneficii atunci lasă-l, nu te complica.
O să găsești cu timpul pe cineva care să merite.

| Holiday a răspuns:

Daca nu te atrage, ce rost are sa-l mai mentionezi, sau macar sa-ti faci griji legat de el? Nu te starneste in nici un fel, ura si la gara. Ce e dezbatut?
In plus ai 23 de ani, la ce iti trebuie ceva serios de acum?! Traieste-ti viata si pe la 28-30 daca iti arde de asta, cauta-ti ceva serios.
De ce n-ar fi benefica prima optiune? Inseamna cel mai probabil timp de calitate petrecut impreuna, dar si libertate, care e de nepretuit.Combinatia perfecta.

| Plato a răspuns (pentru Holiday):

Te-ai gandit ca unii oameni au principii? Ca unii nu accepta sa fie doar un numar? Ca unii vad ceva special in relatii si iubire? Esti prea trist si limitat la lumea fizica pentru a intelege treburile astea.

| alina2k18 a răspuns:

F%te-l pe ala de 30winking care te atrage si pe care il doresti, traieste-ti viata, nu te baga cu ala timidu si cica serios, de obicei astia viseaza cai verzi pe pereti, iti baga promisiuni la greu etc, de fapt tot fufu vrea si elwinking dar joaca si el cartea aia comunista si fumata dinainte de 1990 laughing ca alta nu stie laughing

| Plato a răspuns (pentru alina2k18):

"Traieste-ti viata"? Ce inseamna sa-ti traiesti viata? Doar sa te fu*i cu cine prinzi? Asta inseamna viata? Sa o foloseasca ala drept toaleta apoi sa-i dea drumul, asta inseamna ca si-a trait viata?

| alina2k18 a răspuns (pentru Plato):

Trebuie sa experimentam si asa ceva in viatawinking altfel e boringwinking plus a zis ca e indragostitawinking daca se fufu o data cu unu pe care il doreste si nu se lasa cu relatie de lunga durata cu planuri de viitor nu inseamna ca ii ia pe toti la randwinking

| Ale5184 a răspuns (pentru alina2k18):

Ba da. Exact asta inseamna. Începutul e greu.

| Holiday a răspuns (pentru Plato):

"Sa o foloseasca ala drept toaleta..."

Ai si tu un fetish cu toaleta. Cred ca ti-ai frecat-o prea mult pe wc, de aici ti se trage asocierea sexului cu asta.

"Ca unii nu accepta sa fie doar un numar?"

Dar cine crezi ca tine o astfel de socoteala?
Dar chiar daca ar fi asa, ambii parteneri sunt "un numar" pentru celalalt, deci oricum ai da-o e egalitate si o situatie win-win.

"Esti prea trist si limitat la lumea fizica pentru a intelege treburile astea."

Iarta-ma, dar referitor la viata trista e greu sa te egaleze careva, iar eu, recunosc, sunt departe rau de tine. Numai un trist si un frustrat ar putea sa improaste cu tot felul de invective in stanga si in dreapta cum faci tu, si mai mult, sa le puna pe baza inspiratiei divine, credintelor in spiridusi, sau mai rau, a "principiilor" pe care le are. E jenant si penibil pentru tine, dar pe de alta parte si hilar pentru ceilalti, asa ca da-i inainte.

| Plato a răspuns (pentru Holiday):

Nu, prietene, nu sunt ambii un numar pentru celalalt. Imi pare rau ca mna, esti capabil doar de asa ceva, nu stiu daca are rost sa-ti explic cum e cu iubirea, nu-mi pari ca ai intelege vreodata. Intr-o relatie veridica, ambii sunt totul unul pentru celalalt, nu un numar.
Sa-ti spun tie despre iubirea pura e ca si cum i-as spune unei testoase cum e privelistea deasupra norilor. Asa ca ramai la carapacea ta.

| Plato a răspuns (pentru Holiday):

Nu asociez sexul cu toaleta, asociez usuraticele cu toaleta. Sexul e ceva votiv si solemn, dar usuraticele, printre care vad ca vrei sa te afisezi si tu, nu au cum sa inteleaga asa ceva. Repet, ideea de absolut nu e pentru toti, unii isi permit sa inteleaga doar ce pot atinge.

| Holiday a răspuns (pentru Plato):

"Sa-ti spun tie despre iubirea pura e ca si cum i-as spune unei testoase cum e privelistea deasupra norilor."

Problema e alta de fapt. Nu ca nu te-as putea intelege, dar cand vine o rama sa-i povesteasca, chiar si unei testoase, cum e deasupra norilor, iti dai seama cam ce argumente are si cat de credibila e. Cam asta e situatia cu povestile tale de deasupra norilor...

| IamJoKeR a răspuns (pentru alina2k18):

Câtă dreptate ai.

| Plato a răspuns:

Parerea mea e ca niciunul nu e optiunea.

| ywar a răspuns:

Pai asta de 30 de ani iti da bine la coada? Are malai? Asta e varianta! Ala e laba trista comunista, timidul cica. Baietii rai e buni!

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Daca si tu ti-ai dat seama ca nu e benefica prima optiune de ce mai pui intrebari pe TPU?
Parerea mea e ca nici tu nu vrei ceva serios, vrei doar aventuri.
Şosetă.

| GouDidodino a răspuns:

Fute-te cu amândoi odată

| christine99 a răspuns:

Nu inteleg pe astia care blameaza femeile care se culca cu mai multi, e in avantajul vostru ba laughing Cat despre tine, gandeste-te mai bine ce vrei, daca e o relatie serioasa alege-l pe al doilea, daca nu pe primul. Si alegerea sa fie definitiva, simplu.