| anonim_4396 a întrebat:

Pana acum o luna am avut menstruația regulata.

Luna trecută din nu stiu ce motive mi-a intarziat 3 zile, totul ok.

Luna aceasta, nici perioada fertila nu a început când trebuia, sa zicem ca am mai avea cam 17 zile pana la menstruație.

Insa, am niste sângerări spontane si parca din ce in ce mai dese o data cu lichidul care prevestește începerea perioadei fertila.

Nu se pune vorba de nidație!

Si cred ca nici de infecție, nu am mâncărimi, miros urat etc...

Care ar mai putea fi cauzele unei sângerări spontane?

Multumesc! Ofer fundita.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
17 răspunsuri:
| Morenna10 a răspuns:

Raceala,si e normal sa sangerezi putin in perioada fertila

| anonim_4396 explică (pentru Morenna10):

Inca nu mi-a inceput perioada fertila, probabil in maxim 2-3 zile va începe.
Sângerările sunt de vreo 5-6 zile, curgând din ce in ce mai abundent, o data lu acest lichid.

Oricum, zilele următoare voi merge la un control.

Multumesc happy

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Morenna10):

Nu este normal, chiar deloc. Din contra este anormal si trebuie sa fie cat mai rapid consultata de un specialist.

| Morenna10 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu are rost sa ma contrazici, sunt fata, am trecut prin asta si am facut si cercetari.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Morenna10):

Tu esti fata, eu lucrez in bransa.Aceasta face diferenta.

| Morenna10 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Ma bucur pentru tine

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Morenna10):

Imi divulgi si mie natura cercetarilor tale in acest domeniu?

| RAY a răspuns:

Faza cu ciclul e pentru ca e ceva normal sa intarzie pana la 5 saptamani, faza cu acele scurgeri ori sunt acumulari de sange ori e un lichid nu stiu, in orice caz du-te la un control medical

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Da...si eu m-am gândit ca ar fi putut rămas ceva de la menstruație si acum s-a mai curățat, sa zic așa...
Da curge 1-3 zile...nu aproape de 7 x_x.

Cu siguranță va fi un control.

Multumesc happy

| cristina790 a răspuns (pentru RAY):

Ciclul e normal sa intarzie 10-12 zile maxim.In cazul in care numarul zilelor creste, trebuie consultat ginecologul de urgenta

Răspuns utilizator avertizat