| tonyc7 a întrebat:

Pana la urma, ce conteaza cel mai mult la un barbat pentru o femeie? Frumusetea, inteligenta, umorul, bunatatea, facultatea, masina, casa, banii, muşchii sau penisul?winking

14 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Bani, frumusete, studii, atitudine bad boyz

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La bărbat pentru femeie? Adică cum? Vaca paște iarbă verde. Gramatică, clasa a 4-a. Sau penisul.

| tonyc7 explică (pentru sadrian46):

Poti fi mai explicit? happy

| sadrian46 a răspuns (pentru tonyc7):

Poți pune întrebarea mai clar? Adică să conteze cum, pentru ce? Când te uiți la o femeie, o măsori cu metrul, îi dai test IQ, să vezi dacă intră în standardele tale? Apoi îi spui, fato, nu conta pe mine, căci ceea ce contează pentru tine, nu contează pentru mine. Penis. Asta am vrut să spun explicit, că cu această întrebare ești înafara problemei pe care vrei să ți-o clarifici.

| tonyc7 explică (pentru sadrian46):

Nu doar la penis ma refeream, am dat o lista de mai multe variante. Si trebuia raspuns ce aleg femeile cel mai mult la un barbat din toata aceasta lista.winking

| sadrian46 a răspuns (pentru tonyc7):

ȘI dacă trebuia răspuns din punctul tău de vedere, eu trebuia să răspund neapărat la ceea ce ai dorit tu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banii, averea si statutul social iar pe ultimul loc putina inteligenta cat sa nu para foarte prost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu personal admir la un bărbat inteligența, educația, bunătatea și simțul umorului (umorul de bun gust nu cel bădărănesc).

| Paul754880338 a răspuns:

Cu siguranta in cele mai multe cazuri conteaza tacerea. Adica, cat de mult dumnealui se poate abtine de la a formula propozitii nevertebrate, chiar si cu semnul intrebariii la sfarsit in speranta de a iesi in evidenta. Ce folos ca putem vorbi, daca nu spunem nimic?!

Răspuns utilizator avertizat
| AlexValentinn a răspuns:

Intrebarea este adresata cui? Din ce ai enumerat, fetele vor un baiat perfect adica bani, inteligenta, umor, masina, casa, bani, penis, vacante la mare sau in strainatate, masculinitate, tupeu, smardoiala, protectie, eventual sa stie sa si gateasca ca ele sa nu faca niciun fel de efort. Din cauza pretentiilor exagerate ale fetelor din ziua de azi, baietii trebuie sa depuna foarte multe eforturi ca sa le ajunga la nas si ajungi sa fii epuizat la un moment dat si cedezi... daca nu ai trecut prin asa ceva inseamna ca nu ai avut fete pe langa tine.

| Drimmero a răspuns (pentru AlexValentinn):

O intrebare. De ce trebuie sa depui vreun efort? Mi se o prostie sa incerci sa devii atractiv in loc sa-ti faci viata, adica sa alergi dupa relatii si femei cand se stie foarte bine ca dupa femei nu trebuie sa alergi. e mult mai frumos sa ai un scop pentru care sa traiesti iar fuga dupa relatii nu cred ca reprezinta vreun scop in viata (din pacate pentru unii cam e).

| AlexValentinn a răspuns (pentru Drimmero):

Intr-un fel este o problema. Daca nu ai parte de macar o femeie pentru o perioada mai lunga de timp o iei un pic razna, te afecteaza, iar ca sa iti faci o relatie si sa si o mentii trebuie eforturi peste eforturi in ziua de azi pentru ca femeile sunt foarte pretentioase in ziua de azi vor sa fii nu stiu cum, sa fii nu stiu cum, sa fii nu stiu cum si ele tot ce pot sa iti ofere este un vagin... Si pentru cei care fuga dupa relatii a devenit un scop a devenit asa pentru ca asa cum am zis cand nu ai parte o perioada lunga de macar o femeie in viata ta incepe sa se transforme intr-un scop, exact cum tu ca om care ai bani sa mananci zilnic, mancarea nu este un scop pentru tine pentru ca ai parte de asa ceva, dar pentru copiii din africa sau de nu stiu unde care sunt subnutriti din cauza lipsei mancarii pentru ei mancarea este un scop! Am vrut sa fac o comparatie perfect valabila ca sa intelegi la ce ma refer, cand ai parte de o chestie normal ca nu te mai focusezi pe ea, cand nu ai parte si duci lispa devine un scop pentru ca trebuie sa iti umpli golu!

| Drimmero a răspuns (pentru AlexValentinn):

Nea, asta e doar in capul vostru, in realitate nu o iei razna pentru ca nu ai prietena, o iei razna pentru ca ai altfel de probleme. Sunt destui care sunt singuri, fara iubita/nevasta si o duc bine merci fara sa se planga de nimic. Incercati sa nu mai faceti un scop in viata facerea unei relatii, nu mai alergati atat de mult dupa incercarea de a fi atragatori, nu e sanatos in primul rand, fetele/femeile au diferite standarde, e drept ca unele sunt exagerate si nu ofera la cat cer dar din fericire nu sunt toate asa. Viata e prea scurta ca sa ti-o consumi dupa relatii, sa alergi dupa femei, concentreaza-te pe hobby-uri, pe persoana ta, tu esti cea mai importanta persoana pentru tine care exista pe mapamond, nu altcineva. Pe bune daca am inteles vreodata de ce si de unde pleaca goana asta dupa relatii, inca nu am aflat, de ce singura optiune e sa-ti faci o relatie pentru a fi fericit, omul mai are multe de invatat pana va afla cu adevarat ce il face fericit, chiar sunt atatea si atatea lucruri frumoase in jur si e pacat ca unii nu le vedeti orbiti fiind doar de un scop.