| Eulescu_Ion_1994 a întrebat:

Pana la varsta de 20 de ani totul a mers mai bine…Certurile cu parintii si fuga de acasa sunt fleacuri pe langa ce traiesc acum.La 17 ani m-am indragostit cred ca pentru prima oara si am avut o relatie de 2 ani cu o fata.O iubeam mult.Nu dupa foarte multe zile, dupa ce am implinit 20 de ani, un vecin de al meu care pe atunci avea 25 de ani..era insurat si avea si 2 copii mi-a zis sa merg la el sa dorm cu el pentru ca ii este urat.Nevastu lui fiind plecat pentru cateva zile la tara cu copiii.Si m-am dus.El era putin baut..Ne-am pus in pat si stateam fata in fata.La un momentdat m-a intrebat:``-De ce nu te intorci cu spatele? ca sa pot adormi si eu``..Hmm m-am intors, la mintea mea de copil…Dupa ce m-am intors el m-a sarutat pe gat si ma mangaia in acelasi timp..Nici nu stiam ce sa intampla cu mine. Voiam sa ii zic sa ma lese dar parca imi placea laughing)L-am oprit pana la urma si l-am intrebat ce face.Mi-a raspuns asa cu un zambet pe fata ca face bine..Foarte lejer.I-am mai spus sa o termine cu prostiile astea…Totusi nu avusem o reactie pe care trebuia sa o am…Parca imi placea cu toate ca nu o mai incercasem cu baieti pana atunci…Nu stiu cum m-a ametit de cap ca peste cateva minute era peste mine…Eu fiind cel pasiv..Pentru prima tura…si dureros…Oricum imi spunea ca orice durere da in placere…Asa ca pe 31 aug 2009 a incept totul…Imi era pur si simplu sa mai dau ochii cu el in zilele care au urmat.Dar stiu ca mai voiam sa mai stau cu el..Si a inceput sa imi dea mesaje de dragoste de dimineata, inainte de culcare…Nici nu stiu de ce i-am facut jocul..Si asa m-am indragostit de el…Atunci mai mult din vorbe..Pana pe 17 oct nu l-am mai vazut ca plecase in alt oras cu niste treaba…Dar in schimb vorbeam mereu la telefon.Pe 17 oct se intampla sa fie si ziua fratelui meu…Bairam…si cum sa lipseasca tocmai el. Unde-i scandal hop si el…Ca asa se prinde de probeleme,,, S-a imbatat si mi-a zis…ce s-a intamplat atunci o sa mai fie si a fost…Nu numai odata de mai multe ori..Era doar sex la inceput…doar cateva mangaieri…Si incepusem sa tin foarte mult la el…Petreceam foarte mult timp impreuna cu el..Dormea si la mine..Mama mea fiind plecata in Italia. tata isi vedea mai mult de bautura.iar fratele meu era mult mai mic asa ca nu prea ne impiedica nimic…Doar gura nevestei lui.Ii facea mereu panarama ..ca pe unde umbla si din astea..Si era normal. avea dreptatea,,, Dar mie nu imi pasa pentru ca eu voiam sa stau cat mai mult timp cu el..Asa a trecut 2 ani…timp in care ne certam mereu…Din cauza bauturii..beea foarte mult si foarte des..si normal facea panarama…se lega de lume pe strada si uite asa ajungea pe la politie…Eu de fiecare data ma duceam dupa el..sa ma asigur ca nu se intampla nimic.Am trecut prin foarte multe cu el…multe…si frumoase si urate…Plangeam si sufeream..Cand ma certam cu el atunci nu dura o cearta intre noi mai mult de 3-4 zile, pentru ca venea si ne impacam iar..Plus ca el nu muncea si se apucase de furat…Si cum eu doream sa fiu mereu in preajma lui am fost si eu cu el sa spargem o casa…Era pentru prima tura cand faceam asa ceva…El nu a fost de acord sub nici o forma ca eu sa merg dar nu putea sa ma refuze…Asa ca am spart o casa si am gasit un pat frumos unde ne-am aruncat din prima pe el..si atunci ne-am sarutat cu adevarat pentru prima data. Dupa un an am fost arestati amundoi.din cauza matusei mele..Nu mi-a parut rau pentru ca a fost frumos atunci…1 an si 4 luni am stat inchis iar el 2 ani…timp in care ne trimiteam scrisori..pentru ca nu puteam fi impreuna pe aceeasi puscarie..Deci repet..pana atunci nu aveam probleme cu politia sau cu chestii din astea…Eu am iesit primul si imi ziceam ca nu mai vreau sa mai am nici o treaba cu el…totusi uneori ma gandeam la el si plangeam…A sosit si vremea sa se elibereze si el..pe 16 decembrie…Cand ne-am vazut tremuram tot, m-a busit plansu si am fugit sa ma plimb..sa nu vad pe nimeni sa nu aud pe nimeni.A doua zi m-a sunat si a zis ca vrea sa nevedem.i-am zis ca ma vad cu el decat cu o conditie :doar daca nu bea.Zis si facut.Nu a mai baut pana pe 24 decembrie in ajunul Craciunului…A baut..Noi pana atunci ne intalneam in fiecare in fiecare seara de la ora 7 pe strada..si ne plimbam cate doua ore..mama venise in tara, iar tata fusese omorat cand eram eu in puscarie.VDC…Am tras multe..Si in seara de 24 cand ne-am intalnit, mai pe la intuneric m-a pupat si mi-a zis ca s-a imbata sa prinda tupeu sa imi zica ca el fara mine nu poate sta…Si uite asa am continuat-o…In acea seara a fost ingrozitor,,, El s-a imbolnavit..de inima.in puscarie…nici acum nu stiu ce are sigur si nu vrea sa imi zica..imi spune cate ceva si sunt singurul care stie…Cum ne gadileam noi a inceput sa il intepe inima si sa se puna jos…Numai ca nu plangea de durere si imi zicea incontinuu ca moare…si ca orice se va intampla sa nu uit ca el m-a iubit ..Eram disperat si nici nu stiam ce sa fac…Usor usor l-am adus mai aproape de casa si am chemat ambulanta…Nu a vrut sa imi arate ce are si a refuzat sa se duca cu salvarea…Tot ce stiu ca il inteapa rau inima si…cand bea tarie e de jale…Ne-am inteles perfect o perioada fara sa ne mai certam…O pacalea pe nevastasa ca trebuie sa plece vreo 3-4 zile prin u stiu ce oras si venea si dormea cu mine…Anul asta prima cearta am avut-o cand l-am prins cum o facea cu gagica varului meu…oricum e panarama rau aia…Si normal atunci am facut criza de nervi..am batut-o pe aia de am rupt-o…Pana atunci lumea banuia ca ar fi ceva intre mine si el, dar de atunci banuiala era mai sigura…mai ales de nevastasa.Am stat certati o luna de zile…am vorbit 2 saptamani si iar cearta…tura asta am chemat eu politia impotriva lui pentru lovire…e o poveste lunga si asta…Intre timp pe strada s-au mutat niste vecini noi si tineri…Eu fiind mai lipicios, imediat m-am imprietenit cu ei..Si acum pe timpul vacantei a venit o sora de a vecinei…Dintr-o prostie m-am cuplat cu ea…M-am si culcat cu ea din prima seara.Pentru moment credeam ca l-am uitat si ca il urasc…Da fata asta ma ajutase sa trc putin peste..Problema ca acum 2 zile m-am intalnit cu el si am stat de vorba ..bineinteles ca a urmat inca o noapte frumoasa…si in seara asta la fel..Era beat manga…si tipa si pe strada injurand si ca ma iubeste,,, bine ca era mai tarziu si nu iesise vecinii.In seara asta mi-a zis ce are cu inima..Nu se stie cat o mai duce…si din cauza asta bea…ca nu mai eu l-am adus in straea asta…etc…Problema e urmatoarea..Nu stiu ce sunt:Gay sau bisexual? Am doua relatii:una cu fata si una cu el. Poate multi daca veti citi ce am scris ma veti judeca.dar chiar am trait o poveste de dragoste si inca traiesc…Poblema ca asta e VDC si nu stiu ce sa fac…Sfaturi va rog frumos!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
21 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Lasa-l pe acel om si intemeiaza-ti o familie ca toti barbatii.

| Alcyon a răspuns:

Cred ca esti un troll ce se plictiseste foarte rau. Cum dracu ai reusit sa scrii toata povestea aia de zece pagini, nu-mi dau seama.

| Eulescu_Ion_1994 explică (pentru Alcyon):

Papusa, eu sunt tensionat si nu stiu ce sa fac si cum sa scap din situatia asta. Adica daca ma mai ia ala sa sparg case sau banci cu el si ma prinde politia si iar ma inchide cativa ani... ar fi tare aiurea si nu-i pot rezista anturajului si influentei. Dar cel mai frica imi e de daca ma intreaba unul pe strada sau in orice loc ma intreaba daca sunt gay sau bisexual, eu nu stiu ce sa ii raspund si daca nu nimeresc si o zic p'aia gresita o sa isi dea seama ca eu nu stiu nici ce inseamna gay si nici ce inseamna bisexual(bisexual e tot una cu homosexual nu?, pai si atunci gay ce mai e? numai fete?) si de aceea nu prea le am eu cu termenii.

| Sadop a răspuns:

Dacă tot ceea ce ai scris este real eu îţi sugerez să mergi la un psiholog.
În primul rând nu e nicio ruşine, iar în al 2-lea rând el nu e pus acolo să râdă sau să te bârfească, ci să te ajute.
E singurul în măsură să îţi dea sfaturi.
N-am să te judec, fiindcă nu de asta ai nevoie acum.
În legătură cu prietenul tău, ajută-l să treacă peste asta, să nu mai bea şi să meargă la medic, să se trateze.
Desparte-te de fata aceea, va afla cândva şi nu va fi atât de bine, mai ales dacă ţine la tine.
Despre soţie şi cei doi copii, nu mai am ce să mai spun.
Baftă!

| NoName0x0 a răspuns:

Eu cred ca esti bisexual. Totusi, fara nici o jignire, n.ai vrea sa consulti un psiholog ceva?

| Eulescu_Ion_1994 explică (pentru NoName0x0):

Inteleg inteleg ce vrei sa spui dar nu prea am incredere eu in psihologi... daca ii spun ca sunt bisexual incepe sa faca misto de mine sa ma porecelasca "bisexualu" sau mai stiu eu ce, mai bine ma abtin sa zic sincer decat sa ajung de rasul orasului.

| NoName0x0 a răspuns (pentru Eulescu_Ion_1994):

Tu crezi ca un psiholog se angajeaza in primul rand la meseria asta crezand ca va avea parte zilnic de comedii? Nici de cum! In primul rand, pregatirea lor ii face sa se abtina in orice situatie jenanta! Dragul meu, ei lucreaza cu mintea, automat si cu mintea lor! In al 2. lea rand este in dezinteresul lor financiar sa rada de un pacient! In al 3.lea rand poate a trecut pe acolo un om cu o poveste de viata mult mai comica decat tine sau nu numai un om, zeci, sute. Astea.s argumentele care poate te vor convinge totusi sa consulti un psiholog fiindca, recunoaste si tu, problema ta e grava! Sfatul meu este sa te desparti de aman2. Si de fata si de tipul acela dubios. Si sa iei o pauza fiindca implici emotional intr.un mod negativ un numar mare de persoane fara voia si vina lor, acesta ar fi principalul motiv. Al 2 lea este ca ambele relatii iti provoaca tie rau, mai ales cea cu omul acela!

| Eulescu_Ion_1994 explică (pentru NoName0x0):

Pfffffffffff... dar omul ala e viata mea, inseamna totu pentru mine, nu stiu ce ma dac fac pentru el da mai bine ma sinucid si gata ca ti-am zis ca e treaba ca psihologu: ii umfla rasu si p'aia de n'ai treaba. mersi pentru sfat dar mai bine cred ca ma sinucid daca mai afla si sotia as cu cei 2 copii de situatia noastra amoroasa

| NoName0x0 a răspuns (pentru Eulescu_Ion_1994):

Maiii, ti.am dat mura in gura si tu o ti pe a ta?! Sinucide.te, dar sa imi zici unde stai sa vin cu lumanari! Nu generalizez si nu marginalizez, dar piticelm are dreptate, ma jur : "Tu nu gandesti cu ce ai pe umeri, ci cu ce ai in spate laughing)))))) P.S cine stie sa inteleaga, va intelege, tu nu ai cum ca nu esti barbat "! Daca era o relatie normala de tip gay mai ziceam, dar cred ca esti si psihopat de nu iti dai seama la varsta pe care pretinzi ca o ai de raul care il faci si ti.l faci! Da.ti foc ca faci mai rau daca mai stai!

| Quassaar a răspuns:

Daca ai scris povestea din imaginatie, atunci trebuie sa consulți un psiholog. Daca este reala.....adio si n-am cuvinte.

| Eulescu_Ion_1994 explică (pentru Quassaar):

Si psihologul unde in gasesc? e la spital sau unde? sau caut pe strada cabineturi de psihologie? poate gasesc vreunu pe centru... dar Totusi mi-e cam rusine sa ma duc la psiholog cand stiu ca o sa rada psihologu de mine cand ii zic astea si o sa ma barfeasca... mai bine ma abtin, sa fiu sincer.

| piticelm a răspuns:

Mi-e si scarba sa mai zic ceva.

| Eulescu_Ion_1994 explică (pentru piticelm):

De ce sa iti fie? Pai ce ai borat pe tastatura sa de ce iti e jena sa mai scrii ceva nu inteleg :? sterge-o si tu nu stiu

| piticelm a răspuns:

As zice eu pe cine am vomat dar ma abtinlaughingEsti atat de amuzant cu povestile tale, incat te las ca pe tine, esti inofensiv.

| Eulescu_Ion_1994 explică (pentru piticelm):

Sense please!? n-am inteles nimic din ce-ai zis mai bine decat sa vb aiurea ca prostu mai bine taci ca desteptu ba ce zici

| piticelm a răspuns:

Nu ai cum sa intelegi atat timp cat nervul il ai in dos, nu ca barbatii normali laughing) Tu nu gandesti cu ce ai pe umeri, ci cu ce ai in spate laughing)))))) P.S cine stie sa inteleaga, va intelege, tu nu ai cum ca nu esti barbat laughing

| Zdog a răspuns:

Frate...fara suparare da nu e bine ce faci. Daca esti bisexual fa cu o fata, daca esti gay fa cu un baiat dar p***** peste p***** nu prea suna bine tongue

| anonima3389 a răspuns:

Doamne...exista asa ceva pe Pamant?

| Eulescu_Ion_1994 explică:

Mai am cateva lucruri sa va spun dar o sa fac si partea a doa cred ca deja scriu prea mult pe o foae