| danutza_8059 a întrebat:

Paracetamolul scade eficienta anticonceptionalelor karissa?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Nu! Nu este antibiotic! Antibioticele scad eficienta anticonceptionalelor! Totusi, daca faci tratament indelungat, cu paracetamol (in caz de raceala-paracetamol sinus- e bine sa folosesti prezervativ, pentru orice eventualitate..., sau astepti sa te faci bine!hee hee

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu are nici o interactiune, nu e nevoie de masuri suplimentare de protectie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In nici un caz si eu iau karissa de 2 ani si mi se par ok Am citit undeva ca sucul de grapefruit natural consumat pe fiecare zi ar scadea eficienta oricarei pastile si a antic.si nici fumatul sa stii ca nu e bun cand iei antic.asta si doctorul mi-a spus-o

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu sigur ca nu deci stai linistita