| FreddieM a întrebat:

Sunt mai mari sansele ca oamenii de condiție modesta sa fie sincer iubiți de sotie/partenera decât bogatanii? Voi ce ziceți?
Cheers

18 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E doar o părere.
O respect dar n-o impărtășesc

| FreddieM explică (pentru sierra1):

Mersi de raspuns. Ești amabil, de ce crezi contrariul?
Cheers

| sierra1 a răspuns (pentru FreddieM):

Nu ai cum să enunți vreo regulă pe tema asta. N-ai făcut, n-am făcut studii pe tema dată. Așa că ne dăm cu păretea

| FreddieM explică (pentru sierra1):

Corect. Din acest motiv voi schimba enunțul intrebarii.
Cheers

| sierra1 a răspuns (pentru FreddieM):

Baftă!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Părerea ta.
Iubire sinceră, greu de definit.
Condiția modestă în raport cu cea de om bogat. De unde se termină una și unde incepe alta?
Cum îți formezi părerea asta, pe ce bază de sondaj de opinie?
Ai în jurul tău oameni de diverse condiții materiale?
Le poți evalua nivelul de iubire între parteneri, cu ce insrumente?
Virtutea sărăciei în generarea feciricii e doctrină creștină si/sau comunistă. Nici o legătură, nici o conexiune între ele, decât cea doctrinară utopică.

| Hammurabi a răspuns:

Bineînțeles.
Ce alt motiv mai poate avea o femeie să stea cu un bărbat de condiție modestă în afară de iubire sinceră?
Pe când, în cazul unuia bogat, pot fi o grămadă de motive.
Nu spun că unul bogat nu poate fi iubit sincer la rândul lui.
Dar nu va putea știi cu certitudine niciodată. laughing

| Cheo0S a răspuns (pentru Hammurabi):

Ba da stii, schimbi pinu la card.
Sau ii faci glume dinalea cum ca ai te-au dat afara. Si ai ramas falit.

| Hammurabi a răspuns (pentru Cheo0S):

Dacă e suficient de isteață, nu va reacționa până nu va "pipăii" singură situația și nu va avea certitudinea că așa e.
În al doilea rând, există și varianta ca să te iubească sincer într-adevăr. Iar dacă îi faci așa ceva... nu pici tu de jigodie? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că da. E vorba doar de o părere în ce privește o statistică.
Dar, desigur, asta nu înseamnă că o femeie nu ar sta cu un bărbat de condiție modestă pentru frumusețea lui sau pentru alt motiv, să zicem, sau că o femeie nu și-ar iubi soțul bogat în mod dezinteresat.

| EcceHomo a răspuns:

Dar sunt șanse ca bogătanul să fie, în același timp, cu mai multe femei. Una dintre ele tot l-o iubi sincer. Putin și intens.

| Cheo0S a răspuns:

Nu cred, eu aleg intotdeauna banii in detrimentul iubirii. Daca e si bogat/a si modest/a e perfect. Ow si frumos/a. E nemaipomenit.

Răspuns utilizator avertizat
| Cupidonul69 a răspuns:

In loc sa te gandesti la asta mai bine faci bani

| FreddieM explică (pentru Cupidonul69):

Ca să-mi permit amanta?

| AperolProletaru a răspuns:

Depinde in ce sunt bogati. Daca sunt bogati in pantaloni, cu siguranta