| frum a întrebat:

Parinti... am un loc bun de munca. am avut posibilitatea sa imi iau o masina bunicica, si acum vreau sa o vand si sa imi iau alta mai buna. Stand cu tata si mama, tata mereu umbla cu masina mea(el nu are pentru ca niciodata nu a stiu sa faca o economie sa cumpere ceva) si practic am ajuns sa imi cer voie sa umblu cu masina luata de mine! Acum ca i-am zis ca vreau sa o vand, a facut circ, ca fac intentionat, ca sa nu mai umble el, si ca nu imi mai lasa mostenire si imi doreste ca eu sa mor pentru ca scopul meu, cum vede el, este sa il

nenorocesc. Pentru ca vreau sa imi iau o masina mai buna, din banii mei. Sunt fata, am 26 ani, dar asa se pune problema in familia mea. Am bani de o garsoniera sa ma mut singura, dar el zice ca se sinucide daca ma mut inainte sa ma marit pentru ca il fac de rusine. De maritat nu am cu cine pentru ca sunt singura, nu am iubit. Eu o iau razna. Ce parere aveti? Ma gandesc ca sinuciderea e singura cale sa scap.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Spune-i ca cunosti un sofer din Anglea laughing care are 27 de ani audi a5 https://goo.gl/images/k8sJcW aceeasi culoare si masina ca aia din poza, 3000€ pe luna salariu si vine zi de zi acasa, chipes. Scapi de el ii lasi masina vi la mine si ne traim viata. Facem casa sau vila in tara noi 2. Tu nu ai pe nimeni si eu nu imi gasesc ursita

regis
| regis a răspuns:

Singura cale sa "scapi" este sa te muti singura. Este un pas firesc la varsta ta si crede-ma ca nu se va sinucide nimeni.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ia-ti soarta in mainile tale. Muta-te si organizeaza-ti si traieste-ti viata in mod normal, inainte de a o lua razna. Curaj. Bafta si Multa sanatate!

| sofisis a răspuns:

Muta te. Nu se va sinucide, stai calma. E santaj si abuz emotional ce face el cu tine. Iesi din atmosfera asta pentru ca o sa o iei tu razna, in timp ce tac tu isi vede frumusel de condus prin oras masina ta.

| mentholinks a răspuns:

Lasa-i lui masina asta daca ii place asa mult si mai strange tu niste banuti si cumparati alta mai buna apoi muta-te. Nu va mai zice nimic. Pe parinti trebuie sa-i respecti daca te-au crescut cum trebuie.

| Realli a răspuns:

Serios? Ai puterea asta?

| Realli a răspuns:

Și tatăl tău se va sinucide că îi iei mașina? Ce naiba, ia muta-te! Mama ta ce, zice?